Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2019, 13:35 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2019, 22:18
Posty: 3
Guten Tag,
ich bin neu hier und finde es super, dass polnische Ahnenforscher helfen. Vielen Dank!
Ich suche nach den Familien Sniegocki, Gac und Naskret aus den Orten Kröben, Bodzewko, Siedlec, Pepowo.
Natürlich habe ich schon einige Daten gefunden, aber ich bin leider zum Teil auf einer falschen Fährte gelandet.
Das betrifft Benno Sniegocki Beruf Tagelöhner (Vater von Johann geb. 1850 in Bodzenko).
Und dann gibts noch einen Beneon Sniegocki, der Gerichtsvollzieher war.
Sucht zufällig jemand oder weiß jemand genaueres?
vielen Dank und viele Grüße

Generation 1
1. Stanislawa Sniegocki geboren am 17 Okt 1883 in Kröben, Kreis Gostyn Polen (Krobia) (Provinz
Posen - Biezun). Sie verstarb am 04 Feb 1969 in Neckargemünd. Sie war die Tochter von 2. Johann
Sniegocki und 3. Marianna Gac / Gaci . Sie hat Karl Richard Teich am 13 Okt 1905 in Berlin,
Deutschland geheiratet, Sohn von Karl Gottlieb Teich und Auguste Wilhelmine Grundmann . Er wurde
am 05 Sep 1874 in Großharthau, Bautzen, Sachsen, Deutschland geboren. Er verstarb am 27 Dez
1915 in gefallen.

Generation 2
2. Johann Sniegocki geboren am 15 Okt 1850 in Bodzewko/ Eichenstätt. Er verstarb am 13 Jun 1927.
Er war der Sohn von 4. Benno Sniegocki und 5. Magdalena Naskret/ Naskręciąka . Er hat Marianna
Gac / Gaci am 11 Sep 1875 in Chocieszewice geheiratet.
3. Marianna Gac / Gaci wurde geboren 1855 in Siedlec Gemeinde Pepowo. Sie war die Tochter von 6.
Jan Gac und 7. Elisabeth Krajka /Krayka /Krayczanka .
Kinder von Johann Sniegocki und Marianna Gac / Gaci:
i. Ludwig Sniegocki wurde geboren 20 Aug 1880 in Kröben, Kreis Gostyn Polen (Krobia);
Provinz Posen - Biezun, verheiratet Helene Sobanska 25 Apr 1908 in Berlin
Charlottenburg.
+ 1. ii. Stanislawa Sniegocki wurde geboren 17 Okt 1883 in Kröben, Kreis Gostyn Polen (Krobia);
Provinz Posen - Biezun, gestorben 04 Feb 1969 in Neckargemünd, verheiratet Karl
Richard Teich 13 Okt 1905 in Berlin, Deutschland.
iii. Maria Sniegocki wurde geboren 25 Jan 1892 in Berlin-Charlottenburg, gestorben 31 Mai
1972 in Berlin Tegel; StAmt Reinickendorf Nr.1522, verheiratet Theodor Alfred Paul
Besener 13 Jul 1911 in Berlin-Charlottenburg.
iv. Franz Sniegocki wurde geboren 01 Okt 1893 in Berlin-Charlottenburg, gestorben 14 Jun
1961, verheiratet Anna Auguste Albertine Mallschützke 1926.
Generation 3
4. Benno Sniegocki geboren im Jahr 1808. Er war der Sohn von 8. Joannes Sniegocki und 9. Clara
Binaszak . Er hat Magdalena Naskret/ Naskręciąka im Jahr 1838 (heiratet mit 23 Jahren) geheiratet.
5. Magdalena Naskret/ Naskręciąka wurde geboren 1815. Sie gestorben 1886. Sie war die Tochter
von 10. Stanislaus Naskret und 11. Rosalia de Leśniewskie .
Kinder von Benno Sniegocki und Magdalena Naskret/ Naskręciąka:
i. Elisabeth Sniegocki wurde geboren 1842, gestorben 08 Mrz 1853 in Domachowo; mit 11
Jahren verstorben.
ii. Adalbertus wurde geboren 1844, gestorben 13 Mrz 1853 in Domachowo; mit 9 Jahren
verstorben.
Seite 1 von 2 Dienstag, 30. April 2019 14:29:34
Vorfahren von Stanislawa Sniegocki
Generation 3 (Fortsetzung)
+ 2. iii. Johann Sniegocki wurde geboren 15 Okt 1850 in Bodzewko/ Eichenstätt, gestorben 13
Jun 1927, verheiratet Marianna Gac / Gaci 11 Sep 1875 in Chocieszewice.
iv. Victoria Snigocki wurde geboren 18 Dez 1853 in Bodzewko/ Eichenstätt.
6. Jan Gac geboren im Jahr 1832 (Geburtsjahr nur errechnet). Er hat Elisabeth Krajka Krayka
Krayczanka geheiratet.
7. Elisabeth Krajka Krayka Krayczanka. Er gestorben 1871 in Pępowo [Pempowo].
Kinder von Jan Gac und Elisabeth Krajka Krayka Krayczanka:
i. Wojciech Gac wurde geboren 1847 in Pępowo [Pempowo]; xxxxxx.
ii. Michal Gac wurde geboren 1851 in Pępowo [Pempowo]; xxxxxxx, gestorben 1865 in
Pępowo [Pempowo].
+ 3. iii. Marianna Gac / Gaci wurde geboren 1855 in Siedlec Gemeinde Pepowo, verheiratet
Johann Sniegocki 11 Sep 1875 in Chocieszewice.
iv. Rozalia Gac wurde geboren 1857 in Pępowo [Pempowo]; xxxxxxx, gestorben 1868 in
Pępowo [Pempowo].
v. Johanna Gac wurde geboren 27 Jul 1863 in Siedlec Gemeinde Pepowo, verheiratet
Joseph Maraszkiewicz 31 Jan 1891 in Berlin Charlottenburg.
Kind von Jan Gac und Helena Andrzejewska:
i. Valentin Gac wurde geboren 1873, verheiratet Viktoria Siberna 1899 in Kobylin; sie 29
Jahre alt/ er 27 Jahre alt.
Generation 4
8. Joannes Sniegocki. Er hat Clara Binaszak geheiratet.
9. Clara Binaszak.
Kind von Joannes Sniegocki und Clara Binaszak:
+ 4. i. Benno Sniegocki wurde geboren 1808, verheiratet Magdalena Naskret/ Naskręciąka 1838;
heiratet mit 23 Jahren????.
10. Stanislaus Naskret. Er hat Rosalia de Leśniewskie geheiratet.
11. Rosalia de Leśniewskie.
Kind von Stanislaus Naskret und Rosalia de Leśniewskie:
+ 5. i. Magdalena Naskret/ Naskręciąka wurde geboren 1815, gestorben 1886, verheiratet Benno
Sniegocki 1838; heiratet mit 23 Jahren????


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2019, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Mogę pomóc w Pępowie,nazwisko Krajka,to linia mojego ojca.
pepowianka@wp.pl

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2019, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2019, 22:18
Posty: 3
Hallo Barbara,
vielen Dank für deine Antwort und deine Hilfe.
Wie du gelesen hast, suche ich nach den Familien Sniegocki, Gac und Naskret aus den Orten Kröben, Bodzewko, Siedlec, Pepowo und der Familie Krajka. (Elisabeth Krajka geboren 1871 hat einen Jan Gac geheiratet).
Dies ist die Linie meiner Mutter. Ihre Großmutter ist Stanislawa Sniegocki, die später hier in Berlin geheiratet hat.
Bei der Familie Sniegocki gibt es einen Benno Sniegocki der ca. 1808 geboren wurde und später eine Magdalena Naskret geheiratet hat. Er war laut einer Heiratsurkunde ein Tagelöhner.
Cześć Barbara,
Dziękuję za odpowiedź i pomoc.
Jak czytałeś, szukam rodzin Sniegockiego, Gaca i Naskreta z miejsc Kröben, Bodzewko, Siedlec, Pepowo i rodziny Krajka. (Elisabeth Krajka urodziła się w 1871 r. Poślubiła Jana Gaca).
To jest linia mojej matki. Jej babcią jest Stanisława Śniegocki, która później wyszła za mąż w Berlinie.
Rodzina Sniegockich ma Benno Sniegockiego, który urodził się około 1808 roku, a później ożenił się z Magdaleną Naskret. Zgodnie z aktem małżeństwa był robotnikiem.
https://szukajwarchiwach.pl/34/410/0/2. ... BKTtX1xMkA
Pępowo (par. rzymskokatolicka) - Eheurkunde, Jahr 1875 , [Księga małżeństw]

Johann Snigocki (25 Jahre) , Eltern: Benno Snigocki
, Magdalena zd Naskrent ,
Marianna Gac (21 Jahre) , Eltern: Johann Gac , Elisabeth zd Krajka ,

Andere Personen, die in der Urkunde genannt wurden:
Johann Tomaszewski - 32 lata
Stephan Lagocki - 54 lata

Dann gibt’s aber noch Urkunden, wo ein Benon Sniegocki aus Bodzewko Beruf Gerichtsvollzieher verheiratet auch mit einer Magdalena Naskret.
Są jeszcze dokumenty, w których Benon Sniegocki z zawodu Bodzewko poślubił komorników także z Magdaleną Naskret.
https://szukajwarchiwach.pl/34/416/0/3. ... Y-O9V3Gxig
Gostyń (Standesamt) - Sterbeurkunde, Jahr 1886, [Księga zgonów -Tom I]

Magdalena Sniegocka (76 Jahre) , Eltern: Stanisław Naskrent , Rozalia Lesniak ,
Ehepartner Benon Śniegocki

Andere Personen, die in der Urkunde genannt wurden:
Wiktorya Kubiak


Und dann gibt es noch einen Benon Sniegalski aus Bodzewko? Ist das ein Zufall, oder ein Schreibfehler?
https://szukajwarchiwach.pl/53/3281/0/6 ... 0hnAzNodVw

Gibt es denn noch Familien in der Gegend die Sniegocki heißen?
Vielleicht hast du auch Informationen zu der Familie Krajka!
Vielen Dank und viele Grüße aus Berlin
Klaus
Czy w okolicy są jakieś rodziny zwane Sniegockimi?
Może masz też informacje o rodzinie Krajka!
Dziękuję i pozdrawiam z Berlina
Klaus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 maja 2019, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Witam Państwa!
Okazuje się, że jest to również dla mnie do pewnego stopnia interesujący wątek. Nie zajmowałem się rodziną Śniegockich, ale Jana Naskręta (ur. 1842), brata Magdaleny. Magdalena Śniegocka z d. Naskręt (Naskrent) nie urodziła się w latach 1810-1815, jak wynikałoby to z aktu ślubu 6/1838 par. Domachowo i aktu zgonu 11/1886 USC Gostyń. Urodziła się 24 maja 1821 roku w Bodzewku (akt chrztu 16/1821 par. Domachowo). Ojcem był Stanisław Naskręciak - komornik - i Rozalia Kierzkowianka (Kierzkowiak) vel Leśniak (Leśniczanka). Ślub rodziców Magdaleny odbył się w 1818 roku (nr 1/1818 par. Domachowo). W stosunku do młodych i świadków użyto słowa Honestus. Z tego faktu, tzn. roku ślubu też wynika dowód, że nie mogła urodzić się w latach 1810-1815. Ciekawa sprawa jest z nazwiskami matki Magdaleny, Rozalii de Leśniewska, Leśniak, Kierzkowiak a i również Andrzejak (od ojca Andrzeja Andrzejaka) i Marianny, w zależności od rodzaju aktu metrykalnego jaki weźmiemy pod uwagę. Andrzejak to sprawa prosta - po ojcu. Natomiast Kierzkowiak - pochodzi od słowa kierzki, co w miejscowej gwarze znaczyło (może jeszcze znaczy) krzaki, krzewy, zarośla. To nazwisko pojawia się również przy urodzinach innych osób z rodzeństwa Magdaleny np. Tomasza z 1823 roku. Wobec tego kierzki i las (Leśniak) kojarzą się mi się z miejscem zamieszkania lub pracy w lesie.
Opracowaną mam, co już wspomniałem, do pewnego stopnia rodzinę Jana Naskręta ( nie znam daty zgonu) i jego dwóch żon, która pod koniec XIX wieku łączy się z moją dalszą rodziną. Ale to już inna historia..., bo przy okazji odkryłem być może inne powiązanie, z inną (prawdopodobnie) gałęzią Naskrętów.
Miło mi było zapoznać się z wywodem dotyczącym rodziny Magdaleny z d. Naskręt (1821-1886) zamężnej Śniegocka. Znana mi obecnie część rodziny Naskrętów nie była zainteresowana moimi odkryciami, wobec czego zawęziłem swoje poszukiwania do bliższych mi spraw. Kwestia nazwiska rodziny Leśniaków - Kieszkowiaków jest sama w sobie interesująca, ale zostawiam to na późniejszy czas, chyba że zajmie się tym Klaus z Berlina albo Basia.
Proszę o dalszy kontakt w przypadku zainteresowania.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 maja 2019, 12:50 
Offline

Dołączył(a): 29 kwi 2019, 22:18
Posty: 3
Witaj Ryszard Kołodziejczak,
Dziękujemy za odpowiedź ze szczegółowymi danymi. Więc jedno pasuje do siebie.
Nie wiedziałem, że w dokumentach zarejestrowano różne nazwiska.
W rezultacie nie rozumiałem połączeń.
Jeśli masz dodatkowe informacje, chciałbym dowiedzieć się więcej.
Wysyłam ci e-mailem mój adres e-mail.
Dziękuję
Klaus
mit Google übersetzt


Hallo Ryszard Kołodziejczak,
vielen Dank für deine Antwort mit den ausführlichen Daten. So fügt sich eins ans andere.
Ich wußte nicht, dass in den Urkunden verschiedenen Nachnamen eingetragen wurden.
Dadurch habe ich auch die Zusammenhänge nicht verstanden.
Falls du weiter Infos hast, würde ich gerne mehr erfahren.
Ich schicke Dir per PN meine Email-Adresse.
Vielen Dank
Klaus


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: nadoleon i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL