Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 24 kwi 2024, 20:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sty 2009, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Moi Drodzy!

Jako koźminianka z pochodzenia chciałabym Wam zaproponować spotkanie w Koźminie. Już tu kilka razy była wspomniana ta propozycja ale wiosna już tuż tuż i powoli trzeba brać się za konkretną organizację, której oczywiście bym się pojęła.
Koźmin i jego okolica to bardzo ciekawe miejsce, z którego pochodzi spora grupka członków WTG. Mam nadzieję że taka wycieczka byłaby okazją do zaprezentowania szerszemu gronu "nasze" rodzinne okolice ale też dałaby możliwość współpracy pomiędzy WTG a bardzo prężnie działającym Towarzystwem Przyjaciół Koźmina Wlkp.

Proponowałabym połączyć zwiedzanie miasta z ciekawymi prelekcjami oraz z tym co zawsze daje najwięcej emocji czyli towarzyskimi pogaduchami genealogicznymi.
Jeśli jest zainteresowanie taką wycieczką to trzeba będzie pomyśleć nad terminem. Ja bym wstępnie proponowała przełom marca i kwietnia (przed Świętami) lub kwiecień (po Wielkanocy).

pozdrawiam

Ania

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2009, 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
osobiscie jestem bardzo zainteresowana Ani propozycja i bede starala sie przyjechac. Taka wycieczka zreszta moze byc bardzo ciekawa nie tylko dla osob bezposrednio zainteresowanych Kozminem.
Zbierzmy opinie " za i przeciw" aby Ania mogla ustalic termin.
Pozdrawiam serdecznie, Teresa (wnuczka Walentego Szurkowskiego urodzonego w Kozminie)

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2009, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Dziś wstępnie ustaliliśmy termin - 21 lub 28 marca. 21 marca moglibyśmy połączyć z topieniem Marzanny (czy ktoś z Koźminian ma Marzannę?) :lol:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2009, 22:56 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Aniu, tak jak Basia napisała - celuj w ostatnie dwie soboty marca, tj. 28 lub 21 marca 2009.

Jeśli chodzi o program spotkania, to Ania na pewno dopracuje i uzgodni szczegóły. W zarysie plan spotkania wygląda następująco:

1. Spotkanie od ok. 9:00. Z uwagi na ilość atrakcji, należy zapewne zarezerwować sobie cały dzień.

2. Zwiedzanie miasta
a) Wycieczka po mieście z przewodnikiem
b) Zamek, muzeum w wieży zamkowej,
c) Fara wraz z przepięknym parkiem,
d) Klasztor pobernardyński
e) Drewniany kościółek pw. sw. Trójcy na jednym z koźmińskich cmentarzy
f) być może także szkoła i sala pamięci, gdzie można zobaczyć pamiątki z okresu strajków szkolnych z pocz. XX wieku a także stare szkolne dzienniki i księgi ze świadectwami.

3. Po zwiedzaniu (mysle ze ok 2.5 - 3 godziny): obiad w restauracji. Z uwagi na konieczność rezerwacji sali i prawdopodobnie dokonanie przedpłaty zbierane będą zaliczki od chętnych osób.

4. Następnie wykłady i prelekcje dotyczące historii Koźmina i koźmińskich ksiąg miejskich

5. Jeśli starczy czasu można zaplanować jeszcze spacer po mieście, kawę i ciasto, itd.

Szczegóły zwiedzania, dokładny termin, cena za obiad oraz przebieg prelekcji zostaną doprecyzowane w najbliższym czasie.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2009, 18:40 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Bardzo się cieszę, że moja propozycja spotkała się z aprobatą. W takim razie zabieram się do pracy. Postaram się jak najszybciej dowiedzieć jak wygląda sprawa terminów od strony "koźmińskiej" i dam znać jak tylko coś się dowiem. Jeśli byłby ktoś zainteresowany włączeniem się w organizację spotkania to proszę o kontakt na ania[AT]stachowska.com , szczególnie o odzew proszę osoby związane z Koźminem i okolicą w jakikolwiek sposób.

pozdrawiam wszystkich

Ania

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2009, 10:49 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Miło mi wszem i wobec poinformować, że zostały już ustalone najważniejsze szczegóły dotyczące spotkania w Koźminie Wlkp.

Spotkanie odbędzie się 21 marca 2009 roku. Nie będzie to jedynie wycieczka ale całodniowe spotkanie organizowane wraz z Towarzystwem Miłośników Miasta Koźmina. Tu muszę koniecznie napisać, z jaką wielką radością w Koźminie przyjęto nasz pomysł zorganizowania tam spotkania! Towarzystwo Miłośników Koźmina Wlkp, z panią prezes Elżbietą Lewandowicz na czele, niezwykle aktywnie włączyło się w przygotowania. Mam nadzieję, że ta impreza będzie początkiem stałej współpracy pomiędzy WTG a TMKWlkp.

Znany jest już wstępny plan spotkania:

1. Spotykamy się wszyscy ok. godz. 10.30 w Koźminie Wielkopolskim
2. O godzinie 11.00 oficjalnie rozpoczniemy spotkanie. W tej części planowanych jest kilka ciekawych prelekcji poświęconych zarówno genealogii jak i historii regionu (tematy już niedługo)
3. W przerwie pomiędzy prelekcjami Towarzystwo Miłośników Koźmina Wlkp zaprasza nas na poczęstunek (kawa, herbata, ciasto)
4. Po zakończeniu prelekcji zapraszamy wszystkich na obiad (ok. godz. 13.30). Obiad zostanie nam dowieziony na miejsce spotkania (koszt obiadu ok 20zł/osoba).
5. Po obiedzie rozpoczniemy zwiedzanie. W planie wycieczki jest:
- drewniany kościółek z 1570 roku (w tym miejscu chętni będą mogli przespacerować się też po starym koźmińskim cmentarzu),
- kościół pw. św Stanisława (dawny klasztor bernardynów)
- koźmińska fara (tu należy wspomnieć, że jest to jeden z najstarszych kościołów w Wielkopolsce) wraz z jej największym zabytkiem - ołtarzem z którego rzeźba "Zaśnięcie NMP" pochodzi najprawdopodobniej z pracowni Wita Stwosza
- mieszczące się w dawnej wieży zamkowej, Muzeum Ziemi Koźmińskiej, po którym oprowadzi nas i z pewnością opowie wiele ciekawostek, opiekun muzeum pan dr Michał Pietrowski
- zarówno fara jak i zamek sąsiadują ze słynnym koźmińskim parkiem. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i pozwoli nam pospacerować po nim choć przez chwilę.
6. Spotkanie zakończymy genalogicznymi pogaduchami przy kawie/herbacie itp.

Z okazji naszej wizyty, Towarzystwo Miłośników Koźmina ma w planie zaprosić znamienitych gości (nie będę uprzedzać bo rozmowy trwają :) ) jak również, przybędą członkowie zamiejscowych kół Towarzystwa w Poznaniu i Ostrowie. Do naszej dyspozycji zostały oddane sale szkolne, dzięki czemu możemy zorganizować zarówno prelekcje, obiad jak i wystawę. Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe zdjęcia, dokumenty czy inne pamiątki z okolic Koźmina, które mógłby udostępnić na wystawę to bardzo proszę o kontakt. Na wystawie chciałabym pokazać również drzewa genealogiczne naszych członków - jeśli ktoś ma takie drzewo w formie którą można zawiesić, postawić itp to również proszę dać mi znać.

Większość rzeczy (np sale szkolne) udostępnia nam miasto Koźmin i Tow. Miłośników Koźmina za darmo, jednak nie obędzie się zapewne bez drobnych kosztów, w związku z czym chętne osoby, które wpiszą się na listę uczestników, będą proszone o wpłacenie 25zł/osoba. Ta kwota pokrywa między innymi koszty obiadu.

W celu wpisania się na listę uczestników, proszę o mail na adres ania@stachowska.com w tytule proszę napisać "Koźmin-wycieczka". W mailu zwrotnym każdy otrzyma informację o szczegółach dotyczących spotkania oraz dane jak uiścić opłatę. Listę uczestników zamykamy z dniem 21 lutego 2009

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO KOŹMINA!

Ania Stachowska

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2009, 18:35 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2008, 10:21
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań
Aniu
Spotkanie w Koźminie opracowane dokładnie. Napewno wszystko się uda i pogoda tyż. Mam jedynie jedno pytanie? mieszkamy w Poznaniu , jestesmy nie " samochodowi", jak mozna dotrzeć do Kożmina? Koleją?, Autobusem ? Serdecznie pozdrawiam Małgośka Klewenhagen

_________________
______________________________________
Serdecznie pozdrawiam małgośka _Klewen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2009, 19:13 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Małgosiu niestety jest problem z bezpośrednim połączeniem do Koźmina w soboty. Natomiast bez problemu można z przesiadką. Z Poznania do Jarocina są pociągi (minimum dwa przed południem) i potem z Jarocina do Koźmina PKS albo autobus "J". Będę jeszcze się dokładnie dowiadywała co do rozkładu tzw. J-ki. Ja też jestem niezmotoryzowana i do Koźmina będę jechała pociągiem z Trójmiasta przez Gniezno i Jarocin :) ... tylko myślę że kilka dni wcześniej.

Z tego co wiem to z Poznania powinno kilka osób pojechać samochodami więc przy okazji mam prośbę by zgłaszając się podać w mailu jak kto jedzie, czy ma problem z dojazdem albo czy będzie mieć miejsce w samochodzie.
Coś się z pewnością zorganizuje.

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2009, 21:47 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2008, 10:21
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań
Aniu
Bardzo dziękuje za odpowiedz . Teraz juz wiem jak dojechac bedę napewno. Pa Małgośka z Poznania.

_________________
______________________________________
Serdecznie pozdrawiam małgośka _Klewen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2009, 10:34 
Offline

Dołączył(a): 01 lis 2008, 21:48
Posty: 23
Lokalizacja: Koźmin Wlkp.
Witam wszystkich.

Jako rodowity Kozminiak bardzo ciesze sie, ze spotkanie Towarzystwa odbedzie sie w naszym pieknym miescie. Oczywiscie termin dobrany jest idealnie. Pogoda powinna dopisac. Do spacerkow po Kozminie proponuje dorzucic jeszcze byly cmentarz ewangelicki oraz (dla wytrwalych piechurow) bardzo dobrze zachowany cmentarz zydowski. Z ciekawych miejsc warto jeszcze odwiedzic wiatrak-kozlak, do ktorego moze uda nam sie wejsc.

Pozdrawiam wszystkich

Grzegorz

_________________
______________________________________
Grzegorz JAWOROWICZ
Poszukuje nazwisk: Jaworowicz, Kobusiński, Gauza, Pauli, Łuczak
Miejscowości: Kretków, Ostrzeszów, Ołobok, Mikstat, Grabów n. Prosną


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2009, 11:37 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Moi Drodzy!

Właśnie rozmawiałam z panią prezes Tow.Miłośników Koźmina i niestety okazało się, że niestety z przyczyn niezależnych od organizatorów musimy przesunąć wycieczkę z 28 marca na 21 marca.
Ten termin jest już pewny na 100%. Do spotkania pozostało jeszcze sporo czasu więc mam nadzieję, że wszyscy chętni dadzą radę pozmieniać swoje plany i przybyć 21 marca do Koźmina.

Panie Grzegorzu, ja oczywiście wiem o pozostałych atrakcjach o których Pan wspomina, jednak plan spotkania został tak ułożony by zobaczyć to co najciekawsze i nie sądzę aby wystarczyło czasu na odwiedzenie wspomnianych przez Pana obiektów. Spotkanie zaczniemy serią prelekcji a zwiedzanie dopiero od ok. godziny 13.30-14.00. Na przejście przez Koźmin i zwiedzanie 3 kościołów i muzeum myślę że należy przeznaczyć 3 godziny. Oczywiście jeśli ktoś będzie chętny to później będzie też można pojechać/pójść do miejsc przez Pana wspomnianych jednak w marcu jeszcze dość szybko robi się ciemno, co też trzeba wziąć pod uwagę.

Jeszcze przypomnienie: wszyscy chętni, bez względu na to czy mieszkają w Koźminie czy są przyjezdni, są proszeni o mailowe potwierdzenie uczestnictwa do końca lutego (ania@stachowska.com), gdyż będę musiała wcześniej znać dokładną ilość uczestników spotkania.

pozdrawiam

Anna Stachowska

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2009, 16:52 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Strona spotkania:

http://wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Kozmin_2009

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2009, 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
21 marca pracuję :(

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2009, 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 495
Lokalizacja: Poznań
Ja mam 21 wolnę, więc przyjadę.

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2009, 11:40 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Zgodnie z prośbą Ani prosimy wszystkich o potwierdzenie uczestnictwa mailem na adres Ani (podany powyżej) do końca lutego. Ania prześle szczegóły i nr konta do wpłaty pieniędzy za obiad.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2009, 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
No masz ci los!
A juz się cieszyłam, że w KOŃCU spotkam się z Wami :D A tu zmiana terminu :( Co za życie :| Co za pech.......

pozdrawiam wszystkich cieplutko

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2009, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Beatko - może utworzymy lubońskie towarzystwo opłakiwania niemożności wyjazdu do Koźmina :wink:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2009, 07:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Bardzo chętnie! Dwie kawy na ławę paczka chusteczek i możemy poszlochać:)

pozdrawiam:))

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2009, 21:24 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Hej,

przypominam o spotkaniu w Koźminie i konieczności rejestracji. Koszt wycieczki to 25 zł i pokrywa to głównie koszty obiadu. Reszta atrakcji bezpłatna. Proszę wszystkich chętnych o szybkie deklaracje zgodnie z prośbą Ani na jej adres e-mailowy.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2009, 13:05 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Witajcie!

Powoli dopinam wszystkie sprawy związane ze spotkaniem w Koźminie na ostatni guzik. Cieszę się że propozycja wycieczki spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Na chwilę obecną na liście uczestników jest 35 osób. Biorąc pod uwagę, że ze strony koźmińskiej będzie również duża ilość gości, spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco :).

Jeśli ktoś jeszcze miałby ochotę pojechać a do tej pory nie wpisał się na listę to ogłaszam, że ma czas do środy. We środę tj. 4 marca w południe ostatecznie zamykam listę uczestników.. Zgłoszenia proszę wysyłać na ania@stachowska.com

pozdrawiam

Ania

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2009, 10:03 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Basiu,

liczymy na załatwienie pogody :)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2009, 09:57 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Przypomnę tylko, że spotkanie w Koźminie rozpoczyna się o godz. 10.30. Spotykamy się w Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy przy ul.Kopernika 1 w Koźminie Wielkopolskim. Mapka poniżej:
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=ko ... =1&scale=4

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2009, 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Macieju, niestety nie ma w naszym zestawie uśmieszków słoneczka! Duże zaniedbanie :lol:
Wysłałam już zamówienie, mam nadzieję, że dotrze na czas :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2009, 16:18 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Ale chyba to słoneczko dotrze przed Tobą.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2009, 17:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Mam nadzieję, bo ja się mocno spóźnię :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2009, 20:47 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie - czy mimo, że termin zgłoszeń dawno minął, można dopisać się do listy?
Co prawda nie planowałem tego wyjazdu, ale dziś Pani Janka spytała mnie, czy się spotkamy w Koźminie i przyszła mi myśl, że warto byłoby się pokazać i przekazać nowości z Archiwum.
I jeszcze pytanie - czy jest tam gdzie zaparkować?

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2009, 21:13 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Zapraszamy Księdza bardzo serdecznie.
Może być tylko problem z obiadem, bo z tego co wiem, już jest wszystko zapłacone, ale dowiem się czy będzie taka możliwość. Proszę przysłać mi na maila albo PW numer telefonu.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2009, 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 19:22 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2009, 21:48 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Christianie, my też żałujemy, że Ciebie nie będzie. Prawdę mówiąc po cichu liczyłem, że uda Ci się przyjechać.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Aniu,
bardzo dziękujemy za wspaniałą imprezę. Spotkanie w Koźminie rozbudziło naszą sympatię do tego miasta a ludzie tam urodzeni wydają się być bardzo mili i rozkochani w swojej małej ojczyźnie. Koźmin stał się nam bliższy.

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2009, 23:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Zgadzam się z Andrzejem! Bardzo miło wspominam spotkanie :) Oby więcej! :D

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Aniu, gratuluję tak udanego spotkania i liczymy na dalszą współpracę. :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
A czy jakis zdjeciowy reportaz bedzie? Bardzo prosimy.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 14:02 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Nie tylko zdjęcia będą ale Basia napisze w zastępstwie "skrybki" sprawozdanie. :D

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Basia nie napisze, bo dojechała na spotkanie z dużym opóźnieniem, ale w zastępstwie zastępcy napisze Magda :wink:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2008, 17:03
Posty: 306
Lokalizacja: Strzelno
Spieszę z informacją o tym, że Heliodor [zwracam się do niego – Heluś], rodem ze Strzelna, uczestniczył również, razem z moją skromną osobą, w tym wspaniałym rodzinnym spotkaniu i wykonał mnóstwo zdjęć i film dokumentujący nasz pobyt w przecudnym, wspaniałym Koźminie Wielkopolskim. Oto adres docelowy fotoreportażu z tejże bytności:

http://heliodor1.fotosik.pl/albumy/607107-53.html

A tak w ogóle, to Strzelno reprezentowane było przez pięcioro miłośników genealogii. Marzenka z małżonkiem i córką oraz nas dwoje - śliwki robaczywki, że tak powiem, a to z racji naszego lichego, bądź co bądź, stażu pośród wytrawnymi genealogami. „Pierwsze śliwki robaczywki”, to stare powiedzenie tyczące się pierwszych nieudanych przedsięwzięć. A może jesteśmy już za tymi nieudanymi krokami. Heluś w swoim drzewie zebrał dopiero 997 „familiusów” - moje o wiele lichsze, bo ma ich zaledwie 556.

Muszę przyznać, że niezwykle smacznymi były pączki. Jak wieść miejscowa niesie, są one specjalnością cukierniczą Koźmina – pychotaka. Nieskromnie powiem, że strawiłem ich aż 12 sztuk (słownie: dwanaście). Ale to nie z obżarstwa, to z racji ich wielkości, zresztą zobaczcie sami na zdjęciach.

To co szczególnie zachowam w swej pamięci, to opowiedziane przez Pana doktora Michała Pietrowskiego, dzieje Koźmina z tłem historycznym, jakim były zwiedzone przez nas obiekty i obszary o ogromnym znaczeniu kulturowym dla tego miasta. Pamiętam bez zaglądania do ściągi, że pierwsza wzmianka o Koźminie to rok 1232 i przybycie do tej miejscowości Templariuszy.

Aniu! Gratuluję wspaniałej organizacji i niezwykle ciekawej prezentacji rodów koźmińskich, brawo. Tobie Maćku godnego zastępstwa naszego zacnego i wielce czcigodnego Prezesa.

Marian -Słowianin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
barbaraplewka napisał(a):
Basia nie napisze, bo dojechała na spotkanie z dużym opóźnieniem, ale w zastępstwie zastępcy napisze Magda :wink:

Poproszona nie mogłam się nie zgodzić ;)
Sprawozdanie będzie na pewno, ale proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Aniu i Maćku!
Serdecznie gratuluję pomysłu i znakomitej realizacji naszego kolejnego spotkania w Koźminie Wlkp.

Szczególne podziękowania należą się współorganizatorom z Towarzystwa Miłośników Koźmina Wlkp.; Pani prezes Marii Lewandowicz za organizację i dyrektorowi Muzeum p. doktorowi Michałowi Pietrowskiemu za wspaniałe zaprezentowanie historii tego pięknego miasta. Na każdym kroku widać było pasję i serce wkładane w utrwalanie i ukazywanie historii Małej Ojczyzny.
Naszym gospodarzom życzymy kolejnych sukcesów w odkrywaniu lokalnej historii.
Z wyrazami szacunku.
Jerzy Osypiuk

PS. Poniżej kilka obrazków, choć nie wiem dlaczego w odwrotnej kolejności.



Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Było świetne, zostaliśmy mile przyjęci przez Towarzystwo Miłośników Miasta Koźmina, a i sam Koźmin ma czym się pochwalić, co widać na zdjęciach. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.
Do Chrystiana - widzieliśmy grobowiec Orpelów z 1922 (jeśli dobrze pamiętam) roku, piękny.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Przyłączam się do gratulacji i podziękowań dla organizatorów tego niezwykłego spotkania.
Z wielką przyjemnością w nim uczestniczyłam, a Koźmin, dzięki P. dr Michałowi Pietrowskiemu stał mi się bardzo bliski...

Pozdrawiam.

Ania.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 23:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2009, 18:46
Posty: 55
Lokalizacja: Poznań
Ja również pragnę pogratulować Organizatorom za piękna i pouczająca imprezę. Pomysł połączenia spotkań członków dwóch różnych Towarzystw - WTG i Towarzystwa Przyjaciół Koźmina uważam za bardzo udany. Wielu "Koźminian" z uwagą wysłuchała ciekawych prezentacji przygotowanych przez Anię i Macieja i z dużym zainteresowaniem przyglądała się "drzewom" i zdjęciom przedstawionym na wystawie.
Dzięki za miły wspólnie spędzony dzień.
Pozdrawiam
Iza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 09:41 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Sprawozdanie

Magda napisała już świetne sprawozdanie, które dostępne jest na stronie spotkania:

http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?pag ... rawozdanie

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2009, 18:37
Posty: 74
Lokalizacja: Gniezno
Koźmińskie spotkanie było moim pierwszym spotkaniem z "genealogiczną rodziną" WTG. Żałuję, że pierwszym, ale już wiem, że nie ostatnim!
Gratulacje dla organizatorów za wspaniałe spotkanie!

Pozdrawiam Kazimierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Najlepszym uzupełnieniem do sprawozdania będą zdjęcia, które są dostępne na fotosiku. Niestety nie wiem dlaczego automatycznie ustawiają się w innej kolejności niż bym chciała i nie potrafię tego zmienić...

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Magdo, pięknie dziękuję za sprawozdanie - bardzo udany debiut! :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
:D Dzięki. Nie łatwo jednak zastąpić Asię, której zabrakło w Koźminie. Jakoś nieswojo czuję się w roli zastępcy, ba zastępcy zastępcy :oops: :wink:

Mam jeszcze pytanie do uczestników spotkania, którzy robili zdjęcia. Czy ktoś z Was uwiecznił drzewko z rodami koźmińskimi autorstwa Ani? Taka byłam przejęta, że zupełnie wyleciało mi to z głowy.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Kochani!

A ja bardzo dziękuję Wam za tak liczne i aktywne uczestnictwo w spotkaniu! Szczególne podziękowania kieruję do tych, którzy pomogli mi to wszystko zorganizować, bez pomocy tych osób impreza nie miałaby szansy się odbyć. Ogromne podziękowania dla pani Marii Lewandowicz! To dzięki niej między innymi mieliśmy gdzie się podziać. Koniecznie też trzeba podziękować tym, którzy dzień przed spotkaniem do późna wieszali, kleili, ustawiali, nosili ławki itp: wielkie dzięki dla mojej kuzynki Ani i jej męża Artura, dla Izy, Grzegorza, Teresy i Andrzeja! Podziękowania też dla tych którzy pomogli przy sprzątaniu! Maćku dziękuję za pomoc przy organizacji spraw technicznych i merytorycznych. Dziękuję również p. Michałowi Pietrowskiemu za oprowadzenie naszej wycieczki po Koźminie i tak ciekawe zaprezentowanie miasta! Mam nadzieję że o nikim nie zapomniałam a jeśli się tak zdarzyło to przepraszam i tym zapomnianym teraz dziękuję :D.

serdecznie Was pozdrawiam z ... Kalisza

Ania

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2009, 21:34
Posty: 53
Lokalizacja: Żerków
Dzięki Teresie od ponad roku śledzę z zainteresowaniem działalność WTG i korzystam z opracowań i podpowiedzi których pełno na forum. Brałem króciutki udział w spotkaniu w Dolsku a teraz zaliczyłem w całości spotkanie koźmińskie. To było bardzo ciekawe i bogate w wiedzę spotkanie. Jestem zafascynowany historyczną wiedzą naszego przewodnika i historią miasta. Spotkałem miłych i życzliwych ludzi. No i spotkałem się z Teresą i Andrzejem. Jestem pewien, że będą następne spotkania. Nadszedł czas na wypełnienie deklaracji.
Pozdrawiam serdecznie organizatorów i wielkie dzięki za miłe i owocne spotkanie.
Andrzej Mańkowski

_________________
Pozdrawiam - Andrzej

http://genus.boo.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 22:07 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Ja też dziękuję Ani i wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania. Jak zwykle wszystko się udało, Basia stanęła na wysokości zadania i załatwiła nam piękną pogodę.

Chciałem tylko dodać, że dzięki p.Gołębiowi (nie pomyliłem nazwiska?) poznałem Koźmin z nieco innej strony niż reszta wycieczki. Dowiedziałem się o tunelu pod zamkiem, zabytkowych organach i krypcie w klasztorze, horrorach sennych księdza proboszcza jak i nieistniejących już koźmińskich kościołach.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2009, 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 495
Lokalizacja: Poznań
Było cudownie, cieszę się, ze mogłam was wszystkich ponownie spotkać.
Kasia

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL