Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 13 lip 2020, 09:17

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 mar 2007, 13:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1343
Lokalizacja: Posnania
Wczoraj odbyło się spotkanie genealogów w Warszawie z okazji IV urodzin GenPolu. Sprawozdanie z tej wspaniałej imprezy postaram się napisać dziś wieczorem, a Darek podeśle zdjęcia. Mam nadzieję, że uda mi sie utrzymać poziom poprzedniego sprawozdania :)
Póki co, kilka zdjęć dostępnych jest na stronie:
http://genealodzy.pl/fotoalbum/
a krótka relacja zamieszczona jest pod adresem:
http://www.genealodzy.pl/name-News-article-sid-64.phtml

Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 20:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1343
Lokalizacja: Posnania
Poznań, 4.03.2007 roku

Jak już wcześniej pisałam, w dniu wczorajszym, tj. 3.03.2007 roku w Warszawie odbyła się impreza urodzinowa GenPolu.
Pochmurnym marcowym lecz ciepłym przedpołudniem dotarłam wraz z naszym ojcem założycielem :) (tzn. Wojtkiem) na miejsce przeznaczenia, jakim było Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II mieszczące się przy Placu Bankowym 1. Muzeum to znajduje się w pięknym zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego, który był zbudowany w latach 1825 - 1828 wg projektu wybitnego architekta Antonio Corazziego. Liczy ok. 450 obrazów malarstwa europejskiego od czasów renesansu do impresjonizmu, zgromadzonych przez Janinę i Zbigniewa Porczyńskich, którzy w 1986 roku przekazali Kościołowi i Narodowi gromadzoną od kilkunastu lat bogatą kolekcję sztuki zachodnioeuropejskiej. Spotkanie urodzinowe miało więc piękną oprawę.

Program spotkania, ustalony przez Tomka Nitscha przedstawiał się następująco:
12:00 – 12:30 – „dzień dobry”
12:30 – 13:30 – GenPol wczoraj, dziś i w przyszłości
13:30 – 15:00 – rozmowy kuluarowe.

Na spotkanie dotarliśmy z Wojtkiem ok. 11.30. W drzwiach prowadzących do Muzeum spotkaliśmy Andrzeja Kuzińskiego (AndrzejQ) wraz z Małgosią Blewąską (Margolcią), którzy wyściskali nas niezwykle serdecznie.
W jednej z wynajętych sal powitała nas spora grupa osób mimo, że do godz. 12.00 brakowało jeszcze pół godziny. Twarze niby znajome ale jednak w rzeczywistości trochę inne, uśmiechały się do nas. Po chwili zaczęło się witanie, rozmowy, pytania.
Pod jedną ze ścian na stołach rozłożone były identyfikatory z genpolowymi nickami, imionami i nazwiskami oraz miejscem przybycia każdego uczestnika. Obok stały stoły uginające się od przeróżnego rodzaju ciast, ciasteczek, soków owocowych, wód, kawy i herbaty. Nieopodal na innym stole leżała olbrzymia kartka z życzeniami dla naszego czterolatka, na której wszyscy uczestnicy spotkania składali swoje podpisy. Co chwilę na salę wchodziły nowe osoby, słychać było kolejne powitania, śmiechy, niekończące się rozmowy i żarty. Rozpoczynanych rozmów z nadmiaru wrażeń niepodobna było skończyć, zwłaszcza, że co rusz podchodziły nowe osoby, a wraz z nimi kolejne nowe, ciekawe tematy, prośby o porady, wspomnienia wcześniejszych pogawędek. W powietrzu czuć było niesamowitą radość z upragnionego wreszcie spotkania.
Na marginesie dodam, że WTG reprezentowane było przez: Wojtka, Darka, Maćka, Jankę (która przyjechała wraz z siostrą) oraz przez piszącą to sprawozdanie. Niestety Ewa, z powodu wybierającej zawsze zły moment choroby, być z nami nie mogła. Nadrobimy to z pewnością na nastepnym spotkaniu!

Parę minut po godz. 12.00 został wniesiony triumfalnie tort ze świeczką symbolizującą urodziny GenPolu czyli 4, która została zdmuchnięta przez Tomka. Po odśpiewaniu gromkiego „100 lat” i wygłoszeniu podziękowań, Tomek zaprosił nas na krótką prelekcję do drugiej sali mieszczącej się w Rotundzie.
Stały tam rzędem postawiane krzesła, na ścianach wisiały przepiękne XVII i XVIII-wieczne obrazy, przygotowana była również mównica oraz mapa Polski. Kiedy wszyscy dotarliśmy na miejsca, głos zabrał Tomek, który podziękował wszystkim zebranym za przybycie. Opowiedział w kilku słowach historię powstania GenPolu, przedstawił statystyki mówiące m.in. kto zarejestrowany był pierwszy na portalu, a kto zarejestrował się najpóźniej, ile jest użytkowników etc. Ponadto, Tomek poruszył również kwestie dotyczące przyszłości GenPolu.
Jednym z pomysłów jest coroczna organizacja takich spotkań, na którą wszyscy bez wyjątku skwapliwie przystali. Inną z propozycji jest coroczne wyróżnienie tytułem „Genealoga Roku” najaktywniejszego na polu genealogii członka GP. W tym roku, jako pierwszy odebrał je wraz z dyplomem i gratulacjami Jacek Młochowski – prezes Polskiego Towarzystwa Genealogicznego.
Jako drugi, po Tomku Nitschu głos zabrał prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego – Wojtek Jędraszewski, który wręczył – niczego niespodziewającemu się – Tomkowi piękny dyplom przyznający honorowe członkostwo w WTG wraz z legitymacją o zaszczytnym numerze 001. (Pisząca te słowa, chyba tylko ze względu na niewielką posturę otrzymała legitymację z niemniej zaszczytnym, przeznaczonym do zadań specjalnych, słynnym numerem 007 :) ). Kolejną osobą zabierającą głos był Jacek Cieczkiewicz, który wszystkim przekazał serdeczne uściski i pozdrowienia od Małgosi Nowaczyk, nie mogącej niestety wziąć udziału w spotkaniu.
Na końcu zostaliśmy poproszeni o zaznaczenie na mapie Polski interesujących nas ze względu na poszukiwania genealogiczne obszarów. Jak ktoś słusznie zauważył na forum GP – wyszła z tego mapa Polski ale sprzed 1939 roku :)
Następnie cała ta malownicza grupa zapaleńców genealogicznych ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia. Ze względu na ilość robiących je, istnieje obawa, że każdy z nas może patrzeć na innego fotografa :)

Po tych wszystkich technicznych i organizacyjnych sprawach, powróciliśmy całą grupą do pierwszej sali na tzw. kuluarowe rozmowy. Część z nas kosztowała wypieków innych, którzy prócz pasji genealogicznej zaprezentowali wysoki kunszt piekarski, część wychodziła na świeże powietrze w celu „złapania oddechu” i spowolnienia akcji serca wywołanej zbyt silnymi wrażeniami, jeszcze inni robili zdjęcia, rozmowy trwały, podobnie jak wymienianie się adresami, telefonami etc.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Trzy godziny minęły niewiadomo kiedy, więc po uprzątnięciu sal muzealnych, wcale niemała grupa (ok. 25 osób) postanowiła jeszcze nie rozstawać się i pójść obok do restauracji „U Fiszera” na herbatkę i dokończenie ledwie rozpoczętych rozmów. Po zjedzeniu niezrównanych placków ziemniaczanych (jedni jedli je ze szpinakiem, inni po bawarsku z cebulką i boczkiem), wypiciu herbatki, zrobieniu ostatnich zdjęć, przyszedł niestety moment na pożegnania i powrót do domów.
Wyściskani przez wszystkich, syci wrażeń, zmęczeni ale i bardzo szczęśliwi wyruszyliśmy z Wojtkiem w drogę powrotną, obiecując sobie i innym rychło kolejne takie spotkanie.
Może uda się wcześniej niż za rok :)


Genealogia to jednak fajna rzecz!

Z pozdrowieniami,
Asia


Ostatnio edytowano 04 mar 2007, 20:58 przez Asiek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2434
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
No Asiu oddałaś atmosfere spotkania że cho! cho!. Wielkie uznanie.. Wymieniając naszych członków zapomniałas o Macku Podstolskim ( może dlatego że się troche spóźnił). Nie było tez Ewy " Kolaczek 54" Okazało że się nam rozchorowała. EWO! Wracaj jak najszybciej do zdrowia.
Teraz jeszcze czekamy na zdjęcia od Darka- widziałem że pstrykał namiętnie.
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 20:36 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2247
Lokalizacja: Poznań
Hej,

Asia jak zwykle bezkonkurencyjna w opisie spotkania! Żałuję bardzo, że mnie tam z Wami nie było.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 20:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1343
Lokalizacja: Posnania
Niestety przy takiej ilości wrażeń mogło się zdarzyć pominięcie kogoś. Bardzo za to przepraszam :)
Otrzymałam już zdjęcia od Darka i własnie wysyłam je Maćkowi z prośbą o wstawienie ich na stronę.
Cieszę się również, że relacja spodobała się, bo szczerze mówiąc, brak mi dziś weny po wczorajszym spotkaniu i obawiałam się, że "obniżyłam loty" :)

Serdeczności,
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:12
Posty: 175
Lokalizacja: Wójcin nad jeziorem Wójcińskim
Piękna relacja. Aż żal serce ściska, że mnie nie było. Mam nadzieję, że w przyszłym roku żadna grypa mnie nie powali.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 627
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Asiu!
Jak zawsze, 007 wykonuje każde zadanie celująco! Serdecznie gratuluję i podziwiam!!
Cieszę się razem z Wami z udanego spotkania.
Nie mogłem być w Warszawie, ale przeżywam od dwóch tygodni niesamowitą przygodę genealogiczną, o której opowiem przy najbliższej okazji. W zasadzie każdy dzień przynosi nowe rewelacje.
Sprawa dotyczy odnalezienia się po 67 latach bliskich sobie ludzi, deportowanych 10 lutego 1940 r. z Kresów Wschodnich w okolice Archangielska.
Pozdrawiam.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:11 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2247
Lokalizacja: Poznań
Hej,

Asiu - zdjęcia wstawię jutro.

Jurku - Ty chyba masz niesamowity talent przyciągania ciekawych wydarzeń genealogicznych !!

Wojtku - w relacji Asi zabrakło mi tylko informacji o tej nalewce, którą szykowałeś na wyjazd... ;-)

Pozdrawiam wszystkich

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2434
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Nie mogło byc nic na ten temat w relacji, gdyz z uwagi na miejsce w którym odbywało się spotkanie (muzeum kolekcji Jana pawła II) nie wypadało takich napoi spożywać. W każdym razie trunek sie nie zmarnuje i będzie napewno przez genealogiczną brać ( siostry również) spozyty.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:30 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2006, 18:15
Posty: 12
.


Ostatnio edytowano 22 maja 2008, 12:15 przez ferdek61, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 460
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
Asiu, wielkie dzieki za wspaniale sprawozdanie - na Ciebie mozna zawsze liczyc!
Pozdrawiam serdecznie - Teresa
PS.Przegladajac inne strony towarzystw regionalnych musze stwierdzic, ze jest to aktualnie chyba jedyna tak szczegolowa relacja z sobotniego spotkania. Brawo !

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04 mar 2007, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 593
Lokalizacja: Turek
Asia jak zwykle rewelacyjna. Nawet zdjęcia, które już przesłałem i które Maciej ma zamieścić na stronie, nie oddają klimatu i atmosfery spotkania tak wiernie jak relacja pisana przez Asię.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2007, 09:52 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2247
Lokalizacja: Poznań
Sprawozdanie i zdjęcia wstawione na stronę. Dodałem w menu na stronie pozycję "Spotkania", tak żeby były łatwiejsze do odnalezienia.
Maciej

Aha - link do opisu spotkania tutaj:
http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?pag ... OL_03-2007


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2007, 10:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1343
Lokalizacja: Posnania
I to jest bardzo dobry pomysł z nową zakładką.
Ułatwi poszukiwanie :)

Asia

ps. dziękuję za życzliwość i ciepłe słowa od wszystkich czytających sprawozdanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2007, 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1285
Lokalizacja: Luboń
Asiu, bardzo żałuję, że nie byłam w Warszawia, ale swoją relacją przybliżyłaś klimat i atmosferę spotkania - czytając, czułam się jakbym tam była. Pozdrawiam :lol:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2007, 15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2007, 17:37
Posty: 108
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
Rzeczywiscie bardzo dobry opis! Dzieki Tobie dowiedzialam sie, ze Jacek Cieczkiewicz nie zapomnial przekazac moich pozdrowien! Bardzo Ci dziekuje!
PaPa
MN(owaczyk)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2007, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 627
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Serdecznie witamy na naszym forum Małgosię Nowaczyk z dalekiej Kanady, której podręcznik "Poszukiwanie przodków. Genealogia dla każdego" jest nieocenionym źródlem wiedzy dla każdego z nas.
Pwinien on znaleźć się w każdej polskiej bibliotece i każdym domu.
Cieszymy się Małgosiu, że jesteś z nami.
Pozdrawiam serdecznie.
Jerzy Osypiuk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 mar 2007, 01:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2007, 17:37
Posty: 108
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
juros napisał(a):
Serdecznie witamy na naszym forum Małgosię Nowaczyk z dalekiej Kanady, której podręcznik "Poszukiwanie przodków. Genealogia dla każdego" jest nieocenionym źródlem wiedzy dla każdego z nas.
Pwinien on znaleźć się w każdej polskiej bibliotece i każdym domu.
Cieszymy się Małgosiu, że jesteś z nami.
Pozdrawiam serdecznie.
Jerzy OsypiukOjej!!!
Az mi ... no nie wiem co! :oops: Dziekuje pieknie! :D
A ze do wielkopolskiego towarzystwa sie zapisze, to bylo oczywiste! W koncu jedna czwarta mojej rodziny pochodzi spod Szamotul!!!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jeszcze raz dziekuje za takie mile powitanie.
PaPa
MN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07 mar 2007, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2434
Lokalizacja: Mnichowo
Witam !
Nawiązując do sprawozdania Asi załaczam kopię (zamówiłem takową na wieczna rzeczy pamiatkę) pisma jakie wręczyłem Tomkowi w dniu IV urodzin Genpolu przyznajacego mu honorowe członkowstwo naszego Towarzystwa. Tomek dostał równiez legitymcje członka honorowego nr 01. Pisze o tym ,bo przeciez propozycja jaka przedstawiłem ukazała sie na stronie tylko dla członków.
Tak przy okazji to sa juz zrobione legitymacje dla tych wszystkich ,którzy przysłali swoje zdjęcia.
Pozdrawiam
Wojtek
Obrazek


Ostatnio edytowano 08 mar 2007, 09:49 przez wojciech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 mar 2007, 04:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2007, 13:53
Posty: 60
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
Witam,
Asiu wspaniałe sprawozdanie.
Z okazji Dnia Kobiet
życzę Tobie, oraz wszystkim Paniom wszystkiego najlepszego,dużo szczęścią i radości, oraz spełnienia najskrytszych marzeń.
Janek :D :D :D

_________________
Jan Czesław Jarzyński


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 mar 2007, 07:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1343
Lokalizacja: Posnania
Janku!
Cieszę się, że sprawozdanie Ci się spodobało :) Staram się jak mogę, by utrzymać poziom :)
Podziękowania za życzenia napisałam w osobnym, założonym przez Ciebie wątku. Ale raz jeszcze ślicznie dziękuję za życzenia.
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL