Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 05:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Project Poznan
PostNapisane: 25 paź 2016, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2016, 11:25
Posty: 2
Hallo Alle zusammen,

ich bin seit heute Mitglied, da mich die Ahnenforschung von meinem Vater angesteckt hat. :D

Ich habe im Project Poznan meine Urgroßeltern gefunden und wollte mir bei dort angegebenen E-Mailadresse weitere Daten und Kopien von eventuell vorhandenen Unterlagen zuschicken lassen.

Leider bekomme ich immer eine Fehlermeldung, dass meine gesendete E-Mail nicht ankommt?!

Wer kann mir helfen, woran das liegt? Die E-Mailadresse an die ich schreibe lautet: archiwum@poznan.ap.gov.pl oder gniezno@poznan.ap.gov.pl

Vielen Dank schon im Voraus für eine helfende Antwort oder einen Tipp

Jörn


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Kopiere bitte die ganze Fehlermeldung, vielleicht erkennen wir was schief gelaufen ist.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2016, 07:05 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2016, 11:25
Posty: 2
Hallo Lukasz,

nachstehend die Fehlermeldung.

"This is the mail system at host mailout07.t-online.de.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<archiwum@poznan.ap.gov.pl>: host mx-archiwum-poz.ogicom.pl[93.157.100.36]
    said: 554 5.7.1 Service unavailable; Client host [194.25.134.83] blocked
    using dnsbl.sorbs.net (in reply to RCPT TO command)"

Vielen Dank schon im Voraus.

BG Jörn


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2016, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Dies muss heissen, die Domaene t-online.de wurde in einer Blackliste registriert - dies kommt voruebergehend vor, wenn jemand mit Email-Adresse von der jeweiligen Domaene Spam verschickt o.ae.

Wenn Du eine andere Adresse hast, verwende die, um ans Archiv zu schreiben, oder warte ein Paar Tage, bis t-online aus der Liste weg ist.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2016, 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Podsumowanie października.

Dodano parafie: Czernina [pow. Góra]; Poznań-Najśw.Serca; Łowiczek [pow. Nieszawa]

oraz ewangelickie: Kamień Krajeński, Więcbork [pow. Złotów]; Bydgoszcz

jak też USC Laski Małe, Gasawa [pow. Żnin]; Biała [pow. Czarnków]; Krobia [pow. Gostyń]; Łążyn [pow. Inowrocław]; Rawicz

Uzupełniono dane w parafiach: Czastary, Cieszęcin [pow. Wieluń]; Trąbczyn, Grodziec [pow. Słupca]; Jedlec [pow. Pleszew]; Szydlowo, Wylatowo [pow. Mogilno]; Uzarzewo, Tulce, Solec [pow. Środa]; Czarnkow, , Poznań św. Jana, Poznań św. Wojciecha; Koło; Kębłowo [pow. Babimost]; Wieleń; Święciechowa [pow. Leszno]; Myjomice [pow. Kępno]; Żerków [pow. Jarocin]; Lisewo Kościelne, Płonkowo [pow. Inowrocław]

ewangelickich Chodecz [pow. Włocławek]; Sobiesęki [pow. Kalisz]; Jastrzębsko Stare, Brójce [pow. Międzyrzecz]; Mrocza [pow. Wyrzysk]

oraz USC Zaniemyśl [pow. Środa]; Trębaczów [pow. Syców]; Stare Drzewce [pow. Wschowa]; Skalmierzyce, Wielowieś Klasztorna [pow. Ostrów]; Odolanów, Topola Mała [pow. Odolanów]; Miłosław [Września]; Osiek Wlk., Dąbrowa Biskupia [pow. Inowrocław]; Witkowo; Chrzypsko Wlk. [pow. Międzychód]; Wronki [pow. Szamotuły]; Kobylagóra [pow. Ostrzeszów]; Zębowo [pow. Nowy Tomyśl]

Wszystkim osobom przyczyniającym się do rozwoju Projektu serdecznie dziękuję.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2016, 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Zasięg terytorialny Projektu

Zasadniczo do Poznan Project wstawiam dziewiętnastowieczne śluby z pruskiej Prowincji Poznańskiej, czyli Wielkiego Księstwa Poznańskiego oraz wschodnich części Wielkopolski znajdujących się w owym okresie pod zaborem rosyjskim (Kongresówka). Ponieważ rozgraniczenia z różnych czasów zamazują ścisłą granicę wschodnią Wielkopolski, więc przyjąłem jako podstawę terytorium pięciu powiatów guberni kaliskiej w granicach z końca XIX wieku (Słupca, Konin, Koło, Turek, Kalisz).

Tak nakreślone terytorium nie jest jednak tożsame z Wielkopolską ani w sensie przedrozbiorowym, ani oczywiście dzisiejszym (województwo wielkopolskie). W ujęciu historycznym do Wielkopolski należały jeszcze powiaty (w granicach z XIX wieku) Wałcz i Złotów oraz południowe krańce powiatu tucholskiego, a nawet okolice Czaplinka. Nie należały do historycznej Wielkopolski powiaty kępiński i ostrzeszowski. Z kolei przyjęty przeze mnie obszar obejmuje większą część historycznych Kujaw, więc na pewnym etapie zdecydowałem się całe Kujawy objąć Projektem również - w tym momencie trzeba było dołączyć dziewiętnastowieczne kongresówkowe powiaty nieszawski i włocławski, a także południowy fragment powiatu toruńskiego (zabór pruski).

Do Projektu włączam zatem obecnie wszystkie wymienione wyżej ziemie historycznej Wielkopolski i Kujaw, a także obszary, które w nowszych czasach weszły w skład Wielkopolski rozumianej w optyce dwudziestowiecznych podziałów - czyli powiaty kępiński i ostrzeszowski (w tym małe fragmenty dawnej ziemi śląskiej koło Sycowa) i okolice Okonka.

Wreszcie włączam do bazy śluby z parafii leżących na terenie sąsiednich dzielnic, w bezpośrednim sąsiedztwie wcześniej zdefiniowanego obszaru, gdyż pozwoli to znaleźć śluby mieszkańców naszego regionu zawarte "po sąsiedzku". W ten sposób Projekt objął pojedyncze parafie okolic Świecia, Torunia, Wielunia, Sieradza, jak też dawnego pogranicza brandenburskiego.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2016, 13:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Jeśli okolice Świecia, to czy będzie również Wielki Komorsk?

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2016, 13:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam,
Jeśli okolice Świecia, to czy będzie również Wielki Komorsk?


Nie, zatrzymuję się na południowej granicy Borów - linia Cekcyn-Drzycim-Wda...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2016, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
kabat napisał(a):
https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/4336-naczelny-dyrektor-archiw%C3%B3w-pa%C5%84stwowych-wr%C4%99czy%C5%82-odznaki-%E2%80%9Eza-zas%C5%82ugi-dla-archiwistyki%E2%80%9D

Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych przyznał odznaki „Za Zasługi dla Archiwistyki”
Odznaczeni zostali:

Łukasz BIELECKI
(...)
Danuta WOJCIĘGOWSKA


Dziś w Archiwum Państwowym w Poznaniu odbyła się miła uroczystość, okazją dla której była "wizytacja" Naczelnego Dyrektora AP, Pana dr. Wojciecha Woźniaka. Podczas niej Naczelny Dyrektor w obecności kierownictwa AP w Poznaniu wręczył wspomniane odznaki Dance i mnie. Była okazja do rozmów na tematy żywo interesujące genealogów (digitalizacja akt, projekty, w których biorą udział członkowie WTG Gniazdo, działalność regionalistyczna i in.). Ze swej strony podkreśliłem czynny udział w tych projektach dziesiątek osób z naszego środowiska, gdyż oboje czujemy się wyróżnieni jako swego rodzaju reprezentacja tegoż.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2016, 22:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Tak jak pisze Łukasz, gdyby nie obowiązki służbowe obu Panów Dyrektorów i Pracowników AP, rozmowy szybko nie dobiegłyby końca.
Uznanie i wyróżnienie jest oczywiście bardzo miłe, ale również zobowiązujące do dalszej pracy na rzecz genealogii i historii.

Obrazek

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2016, 00:35 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Gratulacje dla Was i jak najszczersze życzenia, by dalsza Wasza praca przynosiła same sukcesy.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2016, 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012, 19:31
Posty: 350
Lokalizacja: Kalisz, Choszczno
Serdecznie gratuluję wyróżnionym. Wasza ciężka praca jest doceniana i bardzo słusznie.

Życzę przede wszystkim zdrowia i wiele cierpliwości do dalszej pracy i aby Wasze sukcesy były również naszymi.

_________________
Pozdrawiam
Ela


Poszukuję:
Kujawiński, Sobczak, Musiak, Jochan (Kalisz) ; Przerański, Czerniak - Cierniak (Pamięcin); Mikołajczyk (Błaszki); Brząkowski, Ciesielski, Jankowski, Błaszak (Słupca i Września), Walczak, Janiak (Kuchary).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2016, 10:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2010, 11:16
Posty: 27
Lokalizacja: Poznań
Serdeczne gratulacje dla Was :)

_________________
pozdrawiam
Arkadiusz

Rodzina; Michalak (Otorowo), Michalak (Niepart), Zawiasa (Psarskie), Czwojdrak (Pępowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2016, 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Gratulacje dla Was :)

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2016, 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2660
Lokalizacja: Poznan
Gratulacje dla Danki i Lukasza za mrowcza prace a takze dla wszystkich
Pomocnikow.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2016, 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Brawo

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2016, 12:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, 11:42
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Serdecznie gratuluję Dance i Łukaszowi i cieszę się że ich pasja i bezinteresowna działalność dla innych w dziedzinie genealogii została doceniona.
Izabella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2016, 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Dołączam się do Gratulacji!
Za pasję ,trud i za to czym możemy się dzisiaj ,,delektowac,, zostaliscie docenieni!!!

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2016, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 282
Lokalizacja: Konin
Gratuluję wyróżnienia i dziękuję za możliwość korzystania z Waszej pracy w wyszukiwarce http://www.poznan-project.

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2016, 08:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Bardzo wszystkim dziękuję za miłe słowa. A teraz spis nowości z listopada.

Nowe parafie: Ostrowo [pow. Strzelno]; Mąkoszyn [pow. Nieszawa]; Czaplinek [pow. Szczecinek]
i USC Gościeszyn [pow. Babimost]; Łącznica, Zamczysko [pow. Bydgoszcz]; Mięcierzyn [pow Żnin]; Wonorze [pow. Inowrocław]

Uzupełnienia w parafiach: Skrzebowa [pow. Odolanów]; Janków Zaleśny [pow. Krotoszyn]; Poznań-Św. Małgorzata oraz św. Jan; Otorowo [pow. Szamotuły]; Iwanowice, Godziesze Wlk. [pow. Kalisz]; Wójcin [pow. Wieluń]; Królików [pow. Słupca]; Czernina [pow. Góra]; ewangelickich: Kalisz; Więcbork [pow. Złotów]; Chodecz [pow. Włocławek]; Maślaki [pow. Słupca]
i USC Zduny [pow. Krotoszyn]; Mogilno, Jastrzębowo [pow. Mogilno]; Ose, Międzybórz, Bałdowice, Cieszyn [pow. Syców]; Września; Biała [pow. Czarnków]; Dąbrowa Biskupia, Gniewkówiec, Osiek Wlk. [pow. Inowrocław]; Włostowo [pow. Strzelno]; Odolanów; Koźmin; Gąsawa [pow. Żnin]

Życzę wszystkim odnalezienia nowych ciekawych danych do drzewka.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2016, 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Dziś po unacześnieniu bazy przekroczyliśmy liczbę 200 tysięcy ślubów z pruskich USC.

Poza tym informuję, że do terytorium objętego Projektem dodałem miasto Toruń. Mam nadzieję, że znajdą się kiedyś chętni do zindeksowania tamtejszych parafii. Mamy już tę z kujawskiej części miasta (Podgórz), a pozostają jeszcze trzy parafie starego Torunia (św. Janów, św. Jakuba i NMP) oraz Kaszczorek.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2016, 09:47 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, 16:36
Posty: 87
Witam serdecznie.
Nie chciałem zaśmiecać tematu poznan-project w dziale z działalnością towarzystwa, wiec pozwoliłem sobie na temat w tym dziale, w końcu potrzebuję pomocy ;)

Mianowicie, poszukuję informacji o ślubie Tomasza Gościniaka i Anastazji Józefiak.
Tomasz był świadkiem na ślubie moich przodków - Marcina Kozłowskiego i Marianny Józefiak, a Anastazja, jak podejrzewam była siostrą Marianny. Znalazłem w BaSi informację, że mieli dwie córki (przynajmniej dwie), jedna urodzona w 1848 roku, druga w 1850 (zmarła po 2 miesiącach). Poszukiwałem Tomasza Gosciniaka, znalazłem dwóch o tym nazwisku w tej samej miejscowości (Janków Zaleźny), urodzeni odpowiednio w 1812 i 1819 roku. Na prosty, chłopski rozum ślub musieli mieć w XIX wieku, tymczasem w poznaj-project nie mogę natrafić na żaden ślad ich związku.
Zarówno Tomasz, jak i Anastazja urodzili się w Wielkopolsce, ich córki również (Czerminek, gmina Gołuchów), więc zakladam, ze ślub również wzięli w Wielkopolsce (być może błędnie). I tu moje pytanie, czy jest jakaś inna mozliwość (niż np. fakt, że ślub mieli w innym województwie) dlaczego nie byłoby o nich wzmianki w poznan-project?

Pozdrawiam serdecznie,

_________________
Wiesław P. Kórnik

Szefner - Kórnik
Jaskuła - Prusinowo
Niemier - Kórnik, Bnin
Kozłowscy - Bnin, Kłecko, Gniezno, Janowiec Wielkopolski, Łopienno
Masłowscy - Szubin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2016, 10:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Para ta miała też synów.

Sobótka (USC) - akt małżeństwa, rok 1883

Ignatz Gościnniak (25 lat) , rodzice: Thomas Gościnniak , Anastasia Józefiak,
Rosalia Lebioda (19 lat) , rodzice: Thomas Lebioda , Elisabeth Dyszak ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Valentin Tomalak
Ignatz Michalak
http://szukajwarchiwach.pl/11/751/0/3/3 ... /#tabSkany


Sobótka (USC) - akt małżeństwa, rok 1887

Johann Gościniak (26 lat) , rodzice: Thomas Gościniak , Anastasia Józefiak,
Nepomucena Rubas (18 lat) , rodzice: Peter Rubas , Bibianna Turska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Andreas Kubiak
Anton Wypych
http://szukajwarchiwach.pl/11/751/0/3/4 ... /#tabSkany

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2016, 10:52 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, 16:36
Posty: 87
Henryku, jesteś nieoceniony.
Skoro mieli synów później niż córki, to tym bardziej wydaje mi sie, ze ślub musiał być tuż przed urodzeniem tej pierwszej (1848).

_________________
Wiesław P. Kórnik

Szefner - Kórnik
Jaskuła - Prusinowo
Niemier - Kórnik, Bnin
Kozłowscy - Bnin, Kłecko, Gniezno, Janowiec Wielkopolski, Łopienno
Masłowscy - Szubin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2016, 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Wiesławie,
Nie wszystkie księgi zostały zindeksowane, więc nie wszystko znajdziesz w wyszukiwarkach. Możesz "na piechotę" poprzeglądać dostępne skany w okolicznych parafiach, ale nie wszystkie skany są opublikowane w SZWA.
Tu jest link do dostępnych w Basi skanów : http://basia.famula.pl/skany
Napiszę PW.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2016, 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
WiesławP napisał(a):
Witam serdecznie.
Nie chciałem zaśmiecać tematu poznan-project w dziale z działalnością towarzystwa, wiec pozwoliłem sobie na temat w tym dziale, w końcu potrzebuję pomocy ;)

Mianowicie, poszukuję informacji o ślubie Tomasza Gościniaka i Anastazji Józefiak.
Tomasz był świadkiem na ślubie moich przodków - Marcina Kozłowskiego i Marianny Józefiak, a Anastazja, jak podejrzewam była siostrą Marianny. Znalazłem w BaSi informację, że mieli dwie córki (przynajmniej dwie), jedna urodzona w 1848 roku, druga w 1850 (zmarła po 2 miesiącach). Poszukiwałem Tomasza Gosciniaka, znalazłem dwóch o tym nazwisku w tej samej miejscowości (Janków Zaleźny), urodzeni odpowiednio w 1812 i 1819 roku. Na prosty, chłopski rozum ślub musieli mieć w XIX wieku, tymczasem w poznaj-project nie mogę natrafić na żaden ślad ich związku.
Zarówno Tomasz, jak i Anastazja urodzili się w Wielkopolsce, ich córki również (Czerminek, gmina Gołuchów), więc zakladam, ze ślub również wzięli w Wielkopolsce (być może błędnie). I tu moje pytanie, czy jest jakaś inna mozliwość (niż np. fakt, że ślub mieli w innym województwie) dlaczego nie byłoby o nich wzmianki w poznan-project?



Mimo wszystko wątek o Poznan Project służy właśni do wszelkich dyskusji na kanwie projektu i jego wyszukiwarki, więc nie tworzymy osobnych wątków.

W sprawie meritum - podejrzewam że ślubowali w Gołuchowie w roku 1848. W bazie mamy śluby z tej parafii tylko do 1847 włącznie, dalsze akta zaginęły.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2016, 11:07 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, 16:36
Posty: 87
Tak, ja wiem, że w BaSi nie ma wszystkiego. Skany w BaSi przeglądałem i wiem mniej więcej co znajdę (z tego co mnie interesuje) a czego nie. Po prostu do tej pory w poznan-project znajdowałem wszystko, dużo więcej niż w BaSi, dlatego zakładam, że indeks małżeństw w PP ma o wiele bogatszą bazę. To, że w BaSi nie znajdę tego, to wiem, myślałem, ze w indeksie małżeństw będzie choć wzmianka o roku i miejscu zaślubin.

Pozdrawiam,



PS Łukaszu, dziękuję za wyjaśnienie.

_________________
Wiesław P. Kórnik

Szefner - Kórnik
Jaskuła - Prusinowo
Niemier - Kórnik, Bnin
Kozłowscy - Bnin, Kłecko, Gniezno, Janowiec Wielkopolski, Łopienno
Masłowscy - Szubin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2016, 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Podsumowanie grudnia i całego roku 2016

W roku 2016 do bazy dodaliśmy prawie 150 tysięcy ślubów, zbliżamy się już do półtora miliona rekordów w bazie. Od pewnego czasu gros dodawanego materiału to śluby cywilne z pruskich USC, niosące bardzo dużo wartościowych informacji. Spora część z nich wchodzi do PP via baza BaSIA (specjalne podziękowania dla indeksujących w BASI i dla Piotra!), ale warto podkreślić, że w Poznan Project jesteśmy w stanie uzupełniać także te USC, które nie wchodzą w zakres pracy bazy BaSIA, na ogół dlatego, że nie są dostępne online, a czasem w ogóle ich akta nie znajdują się w Polsce (ostatnio rozpoczęło się indeksowanie z materiałów berlińskiego Standesamt I).

Na chwilę obecną pozostało już niewiele ślubów katolickich i ewangelickich z zakresu 1800-1899 z dawnego Wielkiego Księstwa Poznańskiego, które nie zostałyby jeszcze zindeksowane i są one sukcesywnie dodawane. Trochę więcej pozostało jeszcze niezindeksowanych akt ślubów z parafii wielkopolskich i kujawskich z terenu b. zaboru rosyjskiego - one również są w naszym polu widzenia i będą dodawane do bazy.

W grudniu dodano następujące parafie:
Nieszawa, Orle [pow. Nieszawa]; Witowo [pow. Włocławek]; Murzynowo [pow. Gorzów Wlkp.] i ewangelicką Komorzno [pow. Kluczbork]
oraz USC Skwierzyna; Łojewo, Dąbrówka Kujawska, Pieranie [pow. Inowrocław]; Kluczewo, Stare Drawsko/Drahim, Siemczyno [pow. Szczecinek]; Osówiec [pow. Bydgoszcz]; Świętno [pow. Babimost]

uzupełniono też materiał dla parafii:
Wyszyna [pow. Konin]; Szamotuły, Kaźmierz [pow. Szamotuły]; Brzezie [pow. Pleszew]; Kozielsko [pow. Wągrowiec]; Walichnowy, Mieleszyn [pow. Wieluń]; Barcin [pow. Szubin]; Lewice [pow. Międzyrzecz]; Chocz [pow. Kalisz] jak też ewangelickich Boruja Kościelna [pow. Babimost]; Przedecz [pow. Włocławek]
oraz USC Poznań-Miasto; Koryta, Orpiszew [pow. Krotoszyn]; Grabów n. Prosną [pow. Ostrzeszów]; Gębice [pow. Mogilno]; Kruszwica, Markowice [pow. Strzelno]; Kościan; Sapowice [pow. Poznań]; Biała [pow. Czarnków]; Żólków [pow. Jarocin]; Kuczków [pow. Pleszew]; Szczodrów, Stradomia, Sośnie [pow. Syców]; Świba [pow. Kępno]; Żabno [pow. Śrem]; Rychtal [pow. Namysłów]; Solec, Chobienice [pow. Babimost]

Ogromne podziękowania dla wszystkich poświęcających swój czas indeksowaniu dla Poznan Project i moje najlepsze życzenia na nowy rok 2017, szczególnie aby obfitował w ciekawe odkrycia dokonane przy pomocy naszej bazy danych.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2016, 22:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Łukaszu, może warto byłoby zindeksować również rok 1900, przecież to również XIX wiek.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2017, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008, 12:18
Posty: 68
Lokalizacja: Lednogóra
Cytuj:
Dziś w Archiwum Państwowym w Poznaniu odbyła się miła uroczystość, okazją dla której była "wizytacja" Naczelnego Dyrektora AP, Pana dr. Wojciecha Woźniaka. Podczas niej Naczelny Dyrektor w obecności kierownictwa AP w Poznaniu wręczył wspomniane odznaki Dance i mnie. Była okazja do rozmów na tematy żywo interesujące genealogów (digitalizacja akt, projekty, w których biorą udział członkowie WTG Gniazdo, działalność regionalistyczna i in.). Ze swej strony podkreśliłem czynny udział w tych projektach dziesiątek osób z naszego środowiska, gdyż oboje czujemy się wyróżnieni jako swego rodzaju reprezentacja tegoż.


Gratuluję serdecznie! Dzięki Waszej pracy odnalazłem przodków, dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy, w końcu spędzałem miło czas w archiwach. Byliście i jesteście wielką inspiracją!!!

BRAWO!

_________________
"By czas nie zaćmił i w niepamięć obrócił…"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2017, 21:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Henryk Krzyżan napisał(a):
Łukaszu, może warto byłoby zindeksować również rok 1900, przecież to również XIX wiek.


Na razie bronię się przed rozszerzaniem zakresu prac (poza dodawaniem tu i ówdzie miejscowości pogranicznych, ale to drobiazgi). Poza tym 100 lat to ładna liczba.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2014, 18:42
Posty: 30
Witam serdecznie,
chciałabym zapytać czy jak znajduję dane w PP takie jak te poniżej, to znaczy, że w oryginale nie występują dane rodziców młodych zaślubionych? Czy być może indeksujacy ich nie dopisał?

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 1 / 1855
Antonius Grzelak (23 lat) 100%
Marianna Rosiejak (16 lat) 79%

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Anita Wachowiak

Grzelak, Burdelak, Guzek, Grygiel, Ignasiak - Jarocin i okolice
Wachowiak - Gostyń i okolice
Cieślak, Kaźmierczak, Kasprzak, Rubczyńscy, Hansch, Szymanowscy - Książ i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
AnitaW napisał(a):
czy jak znajduję dane w PP takie jak te poniżej, to znaczy, że w oryginale nie występują dane rodziców młodych zaślubionych? Czy być może indeksujacy ich nie dopisał?

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 1 / 1855
Antonius Grzelak (23 lat) 100%
Marianna Rosiejak (16 lat) 79%


Może się tak zdarzyć, ale raczej nie w tym przypadku.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2014, 18:42
Posty: 30
Łukasz Bielecki napisał(a):
Może się tak zdarzyć, ale raczej nie w tym przypadku.

Nie w tym przypadku? Dlaczego?

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Anita Wachowiak

Grzelak, Burdelak, Guzek, Grygiel, Ignasiak - Jarocin i okolice
Wachowiak - Gostyń i okolice
Cieślak, Kaźmierczak, Kasprzak, Rubczyńscy, Hansch, Szymanowscy - Książ i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Po prostu wiem, którzy indeksujący spisują komplet danych, a którzy ewentualnie nie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2014, 18:42
Posty: 30
A czy całą Wilkowyję indeksowała jedna osoba?

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Anita Wachowiak

Grzelak, Burdelak, Guzek, Grygiel, Ignasiak - Jarocin i okolice
Wachowiak - Gostyń i okolice
Cieślak, Kaźmierczak, Kasprzak, Rubczyńscy, Hansch, Szymanowscy - Książ i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2014, 18:42
Posty: 30
Dla mnie ma to bardzo wielkie znaczenie, bo w Wilkowyji mam bardzo wielu przodków, a w większości zapisów na PP nie ma dopisanych rodziców. Chcę połączyć przodków, a w tym wypadku będzie to dość utrudnione. Poniżej wklejam kilka z takich zapisów:

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 11 / 1851
• Antonius Grzela (20 lat) 81%
• Marianna Burdal (18 lat) 76%

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 1 / 1855
• Antonius Grzelak (23 lat) 100%
• Marianna Rosiejak (16 lat) 79%

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 15 / 1808
• Matthias Grzelak (20 lat) 100%
• Antonina Pilaczak (16 lat)

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 16 / 1826
• Martinus Grzelak (26 lat) 100%
• Catharina Marcinianka (26 lat)

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 13 / 1842
• Thomas Grzelak (24 lat) 100%
• Marianna Niewiedzianka (17 lat)

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 17 / 1853
• Michael Grzelak (59 lat, wdowiec) 100%
• Agnes Kubicka (57 lat, wdowa)

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 9 / 1865
• Joannes Grzelak (23 lat) 100%
• Catharina Grzeskowiak (30 lat, wdowa)

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Anita Wachowiak

Grzelak, Burdelak, Guzek, Grygiel, Ignasiak - Jarocin i okolice
Wachowiak - Gostyń i okolice
Cieślak, Kaźmierczak, Kasprzak, Rubczyńscy, Hansch, Szymanowscy - Książ i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Poza tym można to łatwo sprawdzić w zakładce "Zawartość".

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Krzysztof mnie uprzedził, ale podaję link, gdzie to sprawdzisz:
http://poznan-project.psnc.pl/page.php? ... nt_jarocin

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2014, 18:42
Posty: 30
Wielkie dzięki

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Anita Wachowiak

Grzelak, Burdelak, Guzek, Grygiel, Ignasiak - Jarocin i okolice
Wachowiak - Gostyń i okolice
Cieślak, Kaźmierczak, Kasprzak, Rubczyńscy, Hansch, Szymanowscy - Książ i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Aby zbadać szczegółowo wiele zapisów, najlepiej jednak wybrać się do Archiwum.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2014, 18:42
Posty: 30
Chyba rzeczywiście tylko to mi zostaje

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Anita Wachowiak

Grzelak, Burdelak, Guzek, Grygiel, Ignasiak - Jarocin i okolice
Wachowiak - Gostyń i okolice
Cieślak, Kaźmierczak, Kasprzak, Rubczyńscy, Hansch, Szymanowscy - Książ i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 22:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Kilka roczników z parafii Wilkowyja jest w BaSI. Może znajdziesz tam akty urodzenia tych osób.

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2017, 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
AnitaW napisał(a):
Chyba rzeczywiście tylko to mi zostaje


Ale nie należy tak podchdzić do sprawy. Prawdziwych odkryć dokonuje się w archiwum. No chyba, że cały zasób archiwum jest w internecie, ale tak pięknie to nie jest i pewnie nigdy nie będzie...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2017, 22:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Witam. Jestem nowicjuszem i dlatego ciągle czegoś nie wiem, stąd pytanie. Czy i ew. gdzie mogę znaleźć zindeksowaną parafię Piotra i Pawła na Podgórzu, obecnie Toruń. Pozdrawiam, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2017, 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2014, 15:12
Posty: 2
Witam serdecznie

Mam problem z zalogowaniem się do portalu Poznań Poject. Nie działa także użycie konta WTG. :(
Druga sprawa to chętnie pomogę w uzupełnianiu informacji o parafiach z terenu Kujaw.
Jednak tylko z terenu zaboru rosyjskiego ponieważ niemieckiego kompletnie nie znam.
Chciałbym się w ten sposób choć w części zrewanżować za wiedzę o swojej rodzinie.
Gratuluję wspaniałej strony jej twórcom i wszystkim osobom mającym w tym swój udział.

_________________
Pozdrawiam - Jan z Torunia

szukam: Łukasik, Zalewski z Kujaw


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2017, 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Lukas49 napisał(a):
Witam serdecznie

Mam problem z zalogowaniem się do portalu Poznań Poject. Nie działa także użycie konta WTG. :(
Druga sprawa to chętnie pomogę w uzupełnianiu informacji o parafiach z terenu Kujaw.
Jednak tylko z terenu zaboru rosyjskiego ponieważ niemieckiego kompletnie nie znam.
Chciałbym się w ten sposób choć w części zrewanżować za wiedzę o swojej rodzinie.
Gratuluję wspaniałej strony jej twórcom i wszystkim osobom mającym w tym swój udział.


Przepraszam, jakoś nie zwróciłem uwagi na wpis. Proszę do mnie napisać na email (w zakładce kontakt). Na genealogiawarchiwach.pl jest sporo skanów z Kujaw, na pewno coś znajdziemy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2017, 20:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
danka55 napisał(a):
Witam. Jestem nowicjuszem i dlatego ciągle czegoś nie wiem, stąd pytanie. Czy i ew. gdzie mogę znaleźć zindeksowaną parafię Piotra i Pawła na Podgórzu, obecnie Toruń. Pozdrawiam, Danka.


W Poznan Project mamy zindeksowane śluby z parafii Podgórz.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2017, 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Dziś o jeden dzień przyspieszone podsumowanie stycznia.

Dodano parafie:
Wartkowice [pow. Łęczyca]; Włocławek, Dąbie Kujawskie [pow. Włocławek]; Chodów, Dąbrowice [pow. Kutno]
ewangelicką Włocławek
jak też USC Bydgoszcz, Bartodzieje, Wtelno, Koronowo [pow. Bydgoszcz]; Klępsk [pow. Sulechów]; Lgiń [pow. Wschowa]; Złotów; Chwaliszewo [pow. Szubin]; Czaplinek [pow. Szczecinek]; Zielonowo [pow. Wieleń]; Janowiec [pow. Żnin];

Uzupełnienia w parafiach:
Wylatowo, Strzyżewo Kościelne [pow. Mogilno]; Lubanie, Kościelna Wieś, Osięciny [pow. Nieszawa]; Goszczanów, Głuchów, Grodzisko, Uniejów [pow. Turek]; Szymanowice [pow. Słupca]; Srebrnagóra, Świątkowo [pow. Żnin]; Rdutów, Dzierzbice [pow. Kutno]; Przedecz [pow. Włocławek]; Winna Góra [pow. Środa]; Ostrowo k. Strzelna, Ostrowo n. Gopłem, Piaski [pow. Strzelno]; Poznań św. Jan i św. Wojciech; Wyszyna [pow. Konin]; Budzyń [pow. Chodzież]
ewangelickich: Ostrów Wlkp.; Żnin; Boruja Kościelna, Wolsztyn [pow. Babimost]
oraz USC Ostrzeszów, Ostrzeszów-Borek, Strzyżew, Mikstat, Morawin [pow. Ostrzeszów]; Skwierzyna, Sokola Dąbrowa, Rokitno [pow. Skwierzyna]; Biała [pow. Czarnków]; Boruja Kośc. [pow. Babimost]; Miechów [pow. Syców]; Tuchola; Ostrów Wlkp.; Baranów [pow. Kępno]; Kręcko [pow. Międzyrzecz]; Myślątkowo [pow. Mogilno]; Kargowa, Nowe Kramsko [pow. Babimost]; Kotlin [pow. Jarocin]

Życzę wszystkim sukcesów w korzystaniu z bazy Poznan Project.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2017, 22:10 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 22:11
Posty: 40
Panie Łukaszu!
Może Pan orientuje się, czy jest nadzieja, że niebawem spłynie materiał do indeksacji z parafii katolickiej lub USC Turek?
Czekam niecierpliwie .
Pozdrawiam urszulka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL