Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 kwi 2024, 05:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2012, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam -
Dlaczego usunieto bardzo dobra wersje opcji "Zobacz swoje posty" ?
Od 2007 roku uzywalam tej wersji, /ktora zniknela bardzo niedawno/ i spelniala ona swoje zadanie wysmienicie.
Po co ta zmiana ? Dlaczego ? Komu to ma sluzyc ?
To jest zabieranie naszego czasu, bylo dobrze po co robic gorzej ?
Nie rozumiem prosze o wyjasnienie bo to naprawde mija sie z celem i jest totalnym niewypalem.
Zauwazylam, ze Forgen ma taka sama beznadziejna wersje tej opcji /takze od niedawna/.
Prosze o wyjasnienie.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
Hania napisał(a):
Witam -
Dlaczego usunieto bardzo dobra wersje opcji "Zobacz swoje posty" ?
Od 2007 roku uzywalam tej wersji, /ktora zniknela bardzo niedawno/ i spelniala ona swoje zadanie wysmienicie.
Po co ta zmiana ? Dlaczego ? Komu to ma sluzyc ?
To jest zabieranie naszego czasu, bylo dobrze po co robic gorzej ?
Nie rozumiem prosze o wyjasnienie bo to naprawde mija sie z celem i jest totalnym niewypalem.
Zauwazylam, ze Forgen ma taka sama beznadziejna wersje tej opcji /takze od niedawna/.
Prosze o wyjasnienie.


Ja nadal mogę obejrzeć swoje posty w panelu użytkownika, strona główna.

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 01:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lis 2009, 21:44
Posty: 422
....

_________________
Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
DankaW


Ostatnio edytowano 13 mar 2013, 17:20 przez Bogdan54, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 01:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
Zdziwiona :o zajrzałam i … :shock:

Klikając w panelu użytkownika na „Zobacz swoje posty” owszem widzę, ale wszystkie tematy w jakich pisałam.
Tak więc, jeśli w temacie, który dla przykładu ma 30 stron chcę odszukać mój post czyli to co wcześniej napisałam, muszę przejrzeć wszystkie strony.
W takim razie nic nie rozumiem, jedni mają opcję wyszukania swoich postów a inni nie?

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 07:13 
Online

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Zdziwiony : :( : zajrzałem :shock: i zobaczyłem swoje posty :D :wink:

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lis 2009, 21:44
Posty: 422
W

_________________
Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
DankaW


Ostatnio edytowano 13 mar 2013, 17:18 przez Bogdan54, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 08:25 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2010, 10:58
Posty: 113
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Witam,
mam "Zobacz swoje posty" ale widzę tylko tematy a nie posty.
Jola

_________________
Pozdrawiam
Jola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 08:35 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
Bogdan54 napisał(a):
[...] ja nie posiadam zakładki "Zobacz swoje posty"

To nie jest zakładka, tylko link w zakładce
Obrazek

DankaW napisał(a):
[...]jeśli w temacie, który dla przykładu ma 30 stron chcę odszukać mój post czyli to co wcześniej napisałam, muszę przejrzeć wszystkie strony.[...]

Nie, wystarczy, że po wejrzeniu w swoje posty wpiszesz w tym miejscu słowo/a, które szukasz
Obrazek


jola napisał(a):
Witam,
mam "Zobacz swoje posty" ale widzę tylko tematy a nie posty.
Jola

Prawdopodobnie w opcjach forum z poziomu administratora został wyłączony wybór przy wyświetlaniu własnych postów - nie mamy możliwości włączenia opcji, aby w wynikach były wyświetlane posty, zamiast tematów.

Jeśli natomiast skorzystamy z wyszukiwarki na forum, to przy wpisaniu szukanego posta [wpiszcie np. nereczki] skorzystajcie dodatkowo z kolejnego okna i wpiszcie autora, czyli siebie [dla przykładu wpiszcie roman_g].

O ile gdy szukamy własnych postów, to można ograniczyć kryteria i będziemy mieć mniej wyników. Gorzej, gdy szukamy wpisu innego forumowicza, a nie pamiętamy, kto mógłby być autorem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
Piętka_Jacek napisał(a):
Zdziwiony : :( : zajrzałem :shock: i zobaczyłem swoje posty :D :wink:

Jacku, Twoja wiedza czyni cuda!!! Jak to zrobiłeś?
Ja nadal po kliknięciu w panelu użytkownika w link "Zobacz swoje posty" widzę tematy w których pisałam, a nie posty.
Zdradź tajemnicę.
roman_g napisał(a):
Nie, wystarczy, że po wejrzeniu w swoje posty ...

Nic nie rozumiem, a jak mam wejrzeć w moje posty, skoro się nie wyświetlają, widzę całe tematy, a nie posty.
Próbowałam szukać sposobem który podałeś, i jakoś nie widzę gdzie mam wpisać tego autora.

Zmąciłeś Romanie moją bardzo i tak skromną wiedzę na temat informatyki.
Poczytałam co to zakładka.

Obrazek

Link to chyba adres do szukanej strony np.
http://www.poradnik-webmastera.com/kursy/html/linki.php

Były zmiany, które odkrywamy korzystając z Forum.
Kolejny przykład to taki, że jeśli chciałabym do Ciebie Romanie wysłać prywatną wiadomość, to niestety nie odszukam Cię
po Twoim loginie romang w użytkownikach tj. szukaj na literkę R , tylko muszę odszukać jakikolwiek Twój post, lub przejrzeć wszystkie strony z użytkownikami.

Jeśli jest inny sposób - napiszcie, a ja pójdę do okulisty.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 12:13 
Online

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Danka.
Pod banerem " przekaż 1% podatku..." jest PANEL UŻYTKOWNIKA, wchodzę w ( panel użytkownika na forum), otwiera się mój panel użytkownika i wtedy mogę przeglądnąć moje posty ( zobacz swoje posty) mogę też wysłać pw - wtedy po wybraniu (prywatne wiadomości) dalej ( znajdz użytkownika) wpisuję nazwę i szuka. Jak poszuka to otwieram jego profil i wysyłam wiadomość do niego np. zapraszam na kawę i coś jeszcze.Ok? :wink:

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 12:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
Panowie,
nie róbcie ze mnie durnej.

Wcześniej na Forum klikając w panelu użytkownika w zakładkę "Zobacz swoje posty", program wyświetlał wszystkie moje i tylko moje posty.

Dziś widzę tylko tematy, i aby się przekonać czy w tym temacie napisałam post, muszę przerzeć wszystkie strony-zakładki tematu.

Trudno, aby przy takiej liczbie postów jaka się wyświetla obok moich danych, pamiętać co, gdzie i kiedy pisałam.
Chcąc komukolwiek pomóc, wiedząc że wcześniej o danej sprawie pisałam, nie jestem w stanie wskazać miejsca.
Szukać godzinami nie zamierzam, drugi raz powtarzać tego samego i ponownie pisać - również nie zamierzam.
Skuteczne odstraszenie od niesienia pomocy poprzez Forum.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 12:55 
Online

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Jednak nic nie rozumię i poczekajmy aż wypowiedzą się Maciej lub Piotrek.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Ostatnio edytowano 12 lut 2012, 00:17 przez Piętka_Jacek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
Danka, owszem widzisz tematy, ale tylko te, w których coś napisałaś [oczywiście po kliknięciu "zobacz moje posty"].
I teraz albo nad nimi po prawej stronie napiszesz, słowo, frazę, której szukasz [wtedy wyświetli Ci się treść posta], albo skorzystasz z forumowej wyszukiwarki.
W miejscu "szukaj autora" wystarczy wpisać swojego nicka, aby ukazało się coś takiego
W końcowym etapie każdego ze sposobów zobaczymy treść wpisu - w pierwszym przypadku, gdy wiemy czego szukamy i wpiszemy słowo, w drugim, gdy.... nie wiemy czego szukamy. :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
Romanie,

przepraszam za moje uniesienie i równocześnie serdecznie dziękuję za wyjaśnienie.

Nie wszystko człowiek (właściwie kobieta :) ) wie za pierwszym podejściem do tematu.
Powtórka dała zaskakujące efekty. :wink:

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 14:29 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
Proszę bardzo - nawet Edison został oświecony :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Metoda na zobaczenie swoich postow zostala diametralnie zmieniona, skomplikowana.
Dlaczego nie zostalismy o tym powiadomieni, nie wiem ?
Przykre to, ze trzeba powyzszej wymiany postow - niepotrzebnie - aby dowiedziec sie
czegos nowego co zostalo "urodzone" tylko i wylacznie dla utrudnienia zycia uzytkownikow.

Romanie dziekuje za wyjasnienie.

Danusiu nie ujmuj sobie niczego, nie Twoja wina, ze doslownie kamufluje sie opcje, ktora byla
do niedawna dostepna latwo i bez problemu.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:16 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Kilka tygodni temu uaktualnialiśmy oprogramowanie forum przy okazji obrony przed spamerami. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić działania każdej z opcji na forum. Forum jest w pełni funkcjonalne, w nowej wersji dodano szereg nowych opcji i poprawiono błędy. Na aktualizację i późniejsze sprawdzenie tracimy i tak sporo czasu. Oczywiście można tego nie robić, zostawić wszystko tak jak jest i czekać, aż ktoś się włamie na forum, serwer.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Nie prosze o sprawdzanie dzialania kazdej opcji ale o rzetelna informacje na Forum o zmianach jakie zachodza
aby nie dochodzilo do niepotrzebnej frustracji i wymiany postow miedzy uzytkownikami.
Forum jest dla uzytkownikow przeciez i to oni powinni wiedziec najpierw co z czym sie je.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2012, 00:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Dlaczego nie mogę usunąć niektórych swoich postów. Na jednych jest znaczek umożliwiający usunięcie postu, na innych nie ma. Nie mam tego znaczka w tłumaczeniach z łaciny.

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2012, 00:21 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Napisz proszę o które posty chodzi, to będę mógł sprawdzić.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2012, 00:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Tłumaczenia z łaciny str 22 z dnia 3 stycznia 2012 oraz str 24 z dnia 10 stycznia 2012

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 09:42 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,
faktycznie dziwny problem. Czy ktoś jeszcze ma problemy z edycją swoich postów?
Spróbujemy coś z tym zrobić.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 14:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 952
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Ja nie mam problemu z edycją,ale nie mam kwadracików [!] [?] [o] [x] i moje zbędne posty usuwał D-100.

Ha,ha,ha,teraz oprócz czerwonego wykrzyknika pojawił się [x].

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5181
pepowianka napisał(a):
...Ha,ha,ha,teraz oprócz czerwonego wykrzyknika pojawił się [x].

Ja mam tylko [!]
Nic nie rozumiem?
Znak [X] był opcją do usuwania postów, więc Basiu możesz usuwać swoje zbędne posty, ja nie.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 21:46 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Myślę, że sam ! zostaje wtedy, gdy za moim postem pojawia się napisany kolejny innego użytkownika. Jeżeli mój post jest ostatni w kolejności w danym wątku to mam ! i również x. Było inaczej. Może ta zmiana ma na celu uniemożliwienie usuwania postów napisanych przez siebie ale w przeszłości-choćby niedalekiej. Tak zrobił np Pan Orpel - usunął swoje dawne posty i teraz wygląda to trochę bez sensu jeśli czytamy cały wątek- temat, bo są "dziury". Może to również wpłynie na naszą rozwagę i zastanowimy się dobrze nim coś napiszemy mając świadomość, że to zostanie "na zawsze".

Zaznaczam jednak, że to co napisałam jest jedynie moimi domysłami. Dobrze by było, gdyby wyjaśniono powód zmian: nikt by wtedy nie błądził po omacku.

Pozdrawiam
Ps. Dopiero teraz zauważyłam , że przy słowie Edytuj mamy nożyczki-czyli można wyciąć tekst z własnego postu. Może nawet cały? Wobec tego powyższe moje domysły też częściowo błędne. :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2012, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
Osobiście byłbym za tym, aby nie było możliwości zarówno usunięcia jak i edycji własnego postu, gdy pod nim ktoś zdąży odpowiedzieć - pozwoli to w przyszłości na uniknięcie sytuacji o jakich pisała Genowefa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2012, 04:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam - sprawdzilam sporo swoich postow i prawie wszystkie z nich maja tylko [!], niektore maja dodatkowo [x].
Ktos z adminow lub moderatorow ustala sam jakie posty moga byc przezemnie usuniete a jakie nie, ewidentnie jest zastosowe kryterium "waznosci" genealogicznej postu.
Posty naprzyklad z podziekowaniem posiadaja [x] i te moze niewazne sa dla moderatorow ale wazne dla mnie i dla osoby, ktorej podziekowalam czy pogratulowalam. Juz tak jestem wychowana, ze slowo Dziekuje to najmniej co mozna powiedziec za przysluge, a slowo Gratuluje to najmniej co mozna uczynic w gescie uznaniu dla czyjegos osiagniecia.
Nie ma w regulaminie nic na temat usuwania postow przez autora a wiec uniemozliwienie mi skorzystania z opcji [x] jest bezpodstawne. Nie mowie, ze chce usuwac swoje posty ale chce miec miec ten wybor/mozliwosc.
Poprostu nie mozemy miec az tak zwiazanych rak jako uzytkownicy, ze tego nie wolno, tamtego nie wolno bo tak ma byc i koniec, tymbardziej, ze jak pisze wyzej nie ma na to regulaminu.
Nastepna sprawa, nie powinno byc dzielenia uzytkownikow na tych, ktorym opcje [x] pozostawiono do uzytku i takich, ktorym ta opcje zabrano.

Co do edycji postow to absolutnie ta mozliwosc powinna pozostac dla edycji szyku zdania czy poprawy bledow ortograficznych, dla dodania daty, nazwiska, miejsca itp.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2012, 12:21 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Hania napisał(a):
Co do edycji postow to absolutnie ta mozliwosc powinna pozostac dla edycji szyku zdania czy poprawy bledow ortograficznych, dla dodania daty, nazwiska, miejsca itp.

W tym punkcie zgadzam się z Hanią.

Natomiast nie zauważyłam w swoich postach - cytuję :" kryterium "waznosci" genealogicznej postu." Wszystkie posty z wyjątkiem ostatnio napisanego mają tylko !
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2012, 20:29 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Moi drodzy, nie ulegajmy paranoi. Tak jak napisałem wcześniej - dokonana została aktualizacja oprogramowania forum. Zwykle nie zmienia się nic oprócz poprawek błędów. Tym razem zmiany były widocznie większe i rutynowe działanie administratora, zwykle niezauważalne, przyniosło kilka zmian: brak możliwości usuwania czy zmiany postów oraz zmianę wyglądu powodującą, że w innym miejscu są linki do własnych postów.

Jak tylko znajdziemy czas, spróbujemy przeanalizować, gdzie można zgłoszone problemy zmienić. Cieszę się, że zareagowaliście szybko i zgłosiliście problem. Akurat zdarzyło się tak, że ani mnie ani Piotra nie ma na miejscu w tym tygodniu i nie możemy się zająć problemem od razu. Proszę o trochę cierpliwości i - jak wspomniałem - zmiany nie były intencjonalne, a są jedynie związane ze zmianami w samym oprogramowaniu forum, na które nie mamy wpływu.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2012, 05:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Macieju -
Jak wyglada sprawa z powyzszym problemem ? Minelo troche czasu od 15 lutego.
Widze, ze w moich postach /sprawdzilam na chybil trafil okolo 20 postow/ i jest juz tylko opcja [!].
Nadal posty swoje trzeba ogladac okrezna droga i pozbawione sa, przynajmniej moje opcji [x].
Czy bedziemy czekali do Walnego, kiedy to zmieni sie Regulamin forum i nie bedziemy mieli juz regulaminowo mozliwosci usuwania swoich postow ? czy moze zle przypuszczam ?

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
A mogę spytać o sens usuwania starych postów?

Przez takie zabiegi sens wypowiedzi stracą całe wątki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
roman_g napisał(a):
A mogę spytać o sens usuwania starych postów?

Przez takie zabiegi sens wypowiedzi stracą całe wątki.


Nie stracą sensu jeśli nie było na nie odpowiedzi lub pytanie czy temat został przedstawiony w innej formie lub miejscu.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 21:16 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Hania napisał(a):
Jak wyglada sprawa z powyzszym problemem ? Minelo troche czasu od 15 lutego.

Przepraszam, ale praktycznie nie było mnie w kraju od tego czasu i nie bardzo miałem czas cokolwiek sprawdzić. Na szybko nie udało mi się zmienić ustawień i być może potrzebna będzie kolejna aktualizacja forum (być może poprzednia wprowadziła jakieś błędy). Niestety, to pochłania czas i myślę, że do Walnego na pewno nie będziemy aktualizowali oprogramowania forum. Co innego w ustawieniach - postaram się to sprawdzić (ja albo Piotrek), ale nie mogę obiecać, czy będzie to w przeciągu tygodnia czy miesiąca (raczej to drugie).

Hania napisał(a):
Widze, ze w moich postach /sprawdzilam na chybil trafil okolo 20 postow/ i jest juz tylko opcja [!].


Tak, mam świadomość tego błędnego zachowania, ale jak pisałem wyżej - nie miałem możliwości nic zadziałać.

Hania napisał(a):
Nadal posty swoje trzeba ogladac okrezna droga i pozbawione sa, przynajmniej moje opcji [x].


Co do oglądania postów, to myślę, że sprawę wyjaśniliśmy - funkcjonalność jest, tylko działa nieco inaczej niż wcześniej i jest to spowodowane nową wersją oprogramowania - niestety nic nie możemy zmienić.

Hania napisał(a):
Czy bedziemy czekali do Walnego, kiedy to zmieni sie Regulamin forum i nie bedziemy mieli juz regulaminowo mozliwosci usuwania swoich postow ? czy moze zle przypuszczam ?


Nie planowaliśmy zmieniać regulaminu forum na Walnym. Nie wiem czy będę miał czas przygotować propozycję na walne.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 22:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Hania napisał(a):
Czy bedziemy czekali do Walnego, kiedy to zmieni sie Regulamin forum i nie bedziemy mieli juz regulaminowo mozliwosci usuwania swoich postow ? czy moze zle przypuszczam ?

Nie do końca rozumiem na czym miałyby polegać zmiany regulaminu.
Obecny regulamin nic nie wspomina o usuwaniu swoich postów.
Chyba wszyscy zauważyli, że te drobne zmiany i niedogodności pojawiły się po zmianie oprogramowania forum. Nie ma tu mowy o żadnej złośliwości czy też wybiórczym ograniczaniu uprawnień poszczególnym użytkownikom.
Są to problemy natury czysto technicznej. Natomiast jeśli ktoś czuje taką potrzebę i chce usunąć swoje posty, a w tej chwili nie ma takiej możliwości, może poprzez PW poprosić o to administratorów lub moderatorów.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 23:12 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
szperacz napisał(a):
roman_g napisał(a):
A mogę spytać o sens usuwania starych postów?

Przez takie zabiegi sens wypowiedzi stracą całe wątki.


Nie stracą sensu jeśli nie było na nie odpowiedzi lub pytanie czy temat został przedstawiony w innej formie lub miejscu.
Pozdrawiam

Wg mnie, jeśli napiszę post w jakimś wątku, to do momentu napisania kolejnego - tak chyba jest obecnie - mogę go usunąć. W momencie, gdy pojawi się kolejny, nie mam możliwości usunięcia własnego wpisu.

Można wyobrazić sobie sytuację, gdy dochodzi do jakiś personalnych wycieczek wobec innej osoby, po czym jedna z nich usuwa własne wpisy - zaznaczam, że to tylko przykład.
Jak w takiej sytuacji dokonać arbitrażu?

Na obecną chwilę istnieje możliwość edycji starszych postów, lecz i tu uważam, że nie powinno to być możliwe i będę obstawał, że całe wątki mogłyby stracić sens dialogu, jaki przedstawia cały wątek - ktoś rzuca, pisze pewne ważne informacje, które mogą być bardzo pomocne. W przyszłości komuś też mogą pomóc.
Ale nie, autor tego wpisu stwierdzi, że usunie to co napisał.
Jeśli większość do problemu podchodzi podobnie jak te osoby, którym jednak zależy na usuwaniu postów, to może zaczniemy już dzisiaj je usuwać?
Np. gdyby w wątku na temat cmentarza przy ul. Samotnej swoje wpisy pousuwała P. Janka?
Znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że wątek nie straci sensu?


Forum genealogiczne jest specyficzne i jak wiecie, to kopalnia wiedzy - wiedzy, o którą ciężko, choć coraz łatwiej w dobie epoki internetu, lecz to nie znaczy, że w przyszłości ma wszystko zniknąć.

Prosiłbym tylko poważnie zastanowić się nad tą funkcjonalnością.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 mar 2012, 23:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
roman_g napisał(a):

Można wyobrazić sobie sytuację, gdy dochodzi do jakiś personalnych wycieczek wobec innej osoby, po czym jedna z nich usuwa własne wpisy - zaznaczam, że to tylko przykład.


Niestety takie przykłady się zdarzają i to wcale nierzadko. Ludzie obrażeni na innych "zabierają" swoje posty (jak dzieci zabawki z piaskownicy) bo "jak oni są tacy", to "ja nie będę się dzielić swoją wiedzą". Robią to oczywście po cichu, a wątek robi się później całkowicie bezużyteczny.
Jedyna chyba rada - kopiować w odpowiedzi wpisy przedmówców.
Uciążliwe to ale innej opcji chyba nie ma.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2012, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Wpadłem na takie rozwiązanie, chcąc zobaczyć swoje posty. Klikam na "użytkownicy". W nowym oknie klikam na "znajdź użytkownika" i w kolejnym oknie w stosownej rubryce wpisuję swój nick i klikam na "szukaj" i na samym dole klikam na nick i otwiera się mój profil i w nim klikam na znadź posty uzytkownika i wtedy mam wszystko co napisałem, z wyjatkiem tekstów usuniętych przez "siły wyższe" Pozdrawiam serdecznie. Tak chyba szybciej niz szukać w całym wątku. A tak w ogóle do czego służa te wykrzykniki (są u mnie) i wspomniane przez innych X i inne znaki? Pozdrawiam serdecznie . Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2012, 01:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Macieju dziekuje bardzo za odpowiedz.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2012, 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
D-100 napisał(a):
Nie do końca rozumiem na czym miałyby polegać zmiany regulaminu.
Obecny regulamin nic nie wspomina o usuwaniu swoich postów.
roman_g napisał(a):
Wg mnie, jeśli napiszę post w jakimś wątku, to do momentu napisania kolejnego - tak chyba jest obecnie - mogę go usunąć. W momencie, gdy pojawi się kolejny, nie mam możliwości usunięcia własnego wpisu.
[...]
Na obecną chwilę istnieje możliwość edycji starszych postów, lecz i tu uważam, że nie powinno to być możliwe
Asiek napisał(a):
Niestety takie przykłady się zdarzają i to wcale nierzadko. Ludzie obrażeni na innych "zabierają" swoje posty (jak dzieci zabawki z piaskownicy) bo "jak oni są tacy", to "ja nie będę się dzielić swoją wiedzą". Robią to oczywście po cichu, a wątek robi się później całkowicie bezużyteczny.
Jedyna chyba rada - kopiować w odpowiedzi wpisy przedmówców.
Uciążliwe to ale innej opcji chyba nie ma.

Osobiście nie miałbym problemu aby zgodzić się z zapisami w regulaminie Forum które stanowiły by tak jak proponuje Roman - brak możliwości usuwania i edycji postów na które już ktoś odpowiedział.
Jako że technicznie niemożliwe jest raczej rozdzielenie usuwanie od edycji raczej gotów byłbym zrezygnować z użytecznej (dla uporządkowania własnego wątku z pytaniem czy poprawienia literówek) możliwości edycji własnych postów.

Odpowiadam za to co napisałem, szanuję moich interlokutorów i ich odpowiedzi - jakiekolwiek by nie były.

Nigdy nie miałem ochoty ani potrzeby korzystania z możliwości usuwania własnych postów na które udzielono odpowiedzi. Trudno mi wyobrazić sobie powód dla którego miałbym potrzebę to czynić. Wiele razy w pytaniach innych osób i odpowiedziach znajdowałem rozwiązanie o które nie musiałem pytać ponownie.

Jak już mowa o regulaminie. Sporadycznie wątki (posty jak i udzielone odpowiedzi) są przenoszone na forum WTG w niebyt w ramach moderacji. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłby ogólnie dostępny 'kosz na śmieci' gdzie nadal pozostawałyby one dostępne - faktu że takie czy inne wpisy pojawiły się na forum to raczej nie zmienia.
Grzebanie w śmieciach bywa za to niekiedy pouczające...

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2012, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Ja jednak wolałabym mieć możliwość edycji,czasem coś poprawiam lub dokładam nowe wiadomości.I nie bardzo podoba mi się,abym za każdym razem musiała pisać nowy post w wątku.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2012, 20:07 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Asiek napisał(a):
roman_g napisał(a):
Jedyna chyba rada - kopiować w odpowiedzi wpisy przedmówców.
Uciążliwe to ale innej opcji chyba nie ma.

Cytowanie całych postów sprawi, że nasze forum niesamowicie zwiększy " objętość", jest też trochę nużące czytanie takich długich wpisów.
AGA KOZA napisał(a):
Ja jednak wolałabym mieć możliwość edycji,czasem coś poprawiam lub dokładam nowe wiadomości.I nie bardzo podoba mi się,abym za każdym razem musiała pisać nowy post w wątku.

Możliwość edycji i ewentualnych poprawek powinna być zachowana.

A co z usuwaniem zdjęć wstawianych do postów. Część z nas pokazuje je, by zasięgnąć rady czy pomocy, a potem je usuwa-sama tak robię chociaż te pola z napisem "zdjęcie niedostępne" wcale mi się nie podobają. Jednak nie chcę zostawiać prywatnych fotografii "na zawsze" w internecie i mniemam, że reszta usuwających zdjęcia ma taki sam powód.
Myślę, że usuwanie postów nie jest jednak nagminne- sporadycznie zdarzają się takie "demonstracyjne" zachowania.
Było dobrze przed zmianą serwera i wystarczy do tego wrócić.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2012, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
mac napisał(a):
Kilka tygodni temu uaktualnialiśmy oprogramowanie forum przy okazji obrony przed spamerami. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić działania każdej z opcji na forum. Forum jest w pełni funkcjonalne, w nowej wersji dodano szereg nowych opcji i poprawiono błędy. Na aktualizację i późniejsze sprawdzenie tracimy i tak sporo czasu. Oczywiście można tego nie robić, zostawić wszystko tak jak jest i czekać, aż ktoś się włamie na forum, serwer.

Bardzo szybka reakcja pozwoliła uniknąć nieprzyjemności. Ja tam wolę obecne problemy niż niewybredne spamy :roll:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL