Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 maja 2011, 11:09 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Kostrzyn (USC) - akt małżeństwa Księga małżeństw
Thomas Piechniecki (24 lat)
, rodzice: Michael Piechnicki
, Catharina Dolata ,
Hedwig Koteras (24 lat) , rodzice: Valentin Koteras , Marianna Zygaj ,
Archiwum Państwowe w Poznaniu
1875/3/11, skan 78
Faktycznie, nie ma w indeksie roku ,ale ten zapis sugeruje rok 1875 i wprowadza w błąd. Akty są w porządku .Moja uwaga dotyczyła tylko zapisu Kostrzyn (USC) -53/1875/0/3/11 Kostrzyn

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2011, 22:09 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam
Aktualnie przeglądam wzdłuż i wszerz parafię Kórnik oraz USC Kórnik, chętnie podejmę się indeksacji dostępnych danych.
Proszę o informację, jak mogę się przyłączyć do projektu Basia.
Pozdrawiam serdecznie :)
Basia

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2011, 22:23 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dziękuję za zgłoszenie. Potrzebne informacje wysłałem na e-mail.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2011, 22:39 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Wiadomość dotarła.
dziękuję bardzo:)

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Ciekawostka! Dlaczego nie ma w wyszukiwarce (tej z mapką) małżeństw: Kowalski z USC Kostrzyn 53/1875/3/2-skan 22; 53/1875/3/8 -skan 15; 53/1875/3/8-skan 59 podczas gdy wszystkie pozostałe nazwiska z tych indeksów figurują :?: :?: :?:

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 17:41 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nie mieszczą się w wynikach wyszukiwania dla maksymalnego zakresu lat. Mój błąd, bo powinna zostać pokazana informacja jak w Poznan Project, aby uszczegółowić zakres wyszukiwania. Po wybraniu mniejszego zakresu lat (np. 1870-1880), te wpisy już się pokazują.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 17:52 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Może się powtarzam, ale jak mam traktować na jednym skanie dwa wpisy dotyczące dwóch różnych urodzeń? Skorzystać z opcji "wpis na stronie", czy jeszcze inaczej?
Do czego służy opcja "brak danych"?
Czy pojawiające się w metrykach urodzeń w USC osoby towarzyszące rodzicowi zgłaszającemu urodzenie dziecka lub obce osoby zgłaszające urodzenie wpisywać w rubryce "inne osoby"?
Ale się rospisałam, ale ja dopiero w Basi "raczkuję", więc prosze o trochę cierpliwości:)
Pozdrawiam serdecznie
Basia

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 18:02 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nie wiem czy już były te pytania na forum, czy nie, ale może odpowiedzi jeszcze komuś się przydadzą :) Swoją drogą ogólny zbiór pytań i odpowiedzi jeszcze się tworzy.
basiarajkowska napisał(a):
Może się powtarzam, ale jak mam traktować na jednym skanie dwa wpisy dotyczące dwóch różnych urodzeń? Skorzystać z opcji "wpis na stronie", czy jeszcze inaczej?

Zgadza się, do tego służy opcja "wpis na stronie". W drugą stronę - jeśli wpis jest na dwóch różnych skanach, można użyć łączenia skanów, dostępnego pod prawym klawiszem myszy.

basiarajkowska napisał(a):
Do czego służy opcja "brak danych"?

Założenie jest takie, że z każdego skanu spisujemy dostępne informacje, lub jeśli ich brak, zaznaczamy "brak danych". To samo się tycz skanów, które wcześniej łączyliśmy z innymi i nie indeksujemy ich już osobno. Chodzi o to, aby w systemie była informacja, czy indeksujący przeanalizował wszystkie skany w jednostce.

basiarajkowska napisał(a):
Czy pojawiające się w metrykach urodzeń w USC osoby towarzyszące rodzicowi zgłaszającemu urodzenie dziecka lub obce osoby zgłaszające urodzenie wpisywać w rubryce "inne osoby"?

Tak, staramy się spisywać przynajmniej wszystkie imiona i nazwiska występujące w dokumencie (z pominięciem nazwiska urzędnika, którego rzadko można się doczytać). W polu "inne osoby" można wpisać dowolną liczbę osób.

basiarajkowska napisał(a):
Ale się rospisałam, ale ja dopiero w Basi "raczkuję", więc prosze o trochę cierpliwości:)

Jasne, chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Może dzięki temu też szybciej powstanie FAQ dla wszystkich zainteresowanych :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
"Kto pyta nie błądzi" - i ja też dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam, Bożena W. :wink:

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
dziekuję za błyskawiczną pomoc :)

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Wysłałam mój pierwszy indeks urodzonych w 1874 w Kórniku. Mam nadzieję, że wszystko dotrze szczęśliwie.
Basia

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2011, 16:28 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Od wczoraj przybyło trochę indeksów, przed chwilą dodałem je wszystkie do bazy.
Dziękuję także za indeks z Kórnika, wygląda że wszystko jest OK :) Jedyna moja uwaga dotyczy imienia oznaczonego jako "nieczytelne". Myślę że najlepiej w takich miejscach wstawiać po prostu znak zapytania.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2011, 10:34 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam :)
Dwa dni temu przesłałam drugą część Księgi Urodzeń USC z Kórnika z roku 1875 o sygnaturze 53/1876/1/5 i nie została jeszcze udostępniona w Basi. Proszę o info jeśli jest coś nie tak z przesłanymi danymi.
Księgi urodzeń USC z Kórnika składają się z dwóch części.
W 1875 roku w brakującej sygn. jest miesiąc grudzień.
Pozdrawiam b. gorąco :)
Basia

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2011, 22:47 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Ta część do mnie za pierwszym razem nie dotarła, dlatego nie została dodana do bazy. Teraz jednak już chyba wszystko się zgadza :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2011, 19:55 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Wprowadziłem dzisiaj możliwość wyszukiwania według miejscowości lub w jej okolicy. Wskazany obszar widoczny jest w wynikach wyszukiwania jako czerwone koło. Niestety koło to zakrywa prostokąty z wynikami i utrudnione jest klikanie w nie, jednak postaram się w najbliższym czasie rozwiązać ten problem.
Z większych aktualizacji przybyła ostatnio spora porcja chrztów z Buku od Mariusza Formanowicza.
Na dzień dzisiejszy mamy w bazie 78 342 wpisów.

Pozdrawiam i zapraszam do korzystania
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2011, 15:46 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzisiaj większa aktualizacja bazy o nowe wpisy z parafii Gryżyna, Lubiń, Śrem, Wysocko Wielkie oraz Żytowiecko.
Aktualnie w bazie znajduje się 90364 wpisów, a w nich ponad 260 tys. nazw osobowych :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2011, 18:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Piotrze! Zauważyłam - w wynikach obok "akt małżeństwa" widnieje rok - fajnie! o to chodziło. Pozdrawiam: Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2011, 18:06 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
No tak, powinienem to już dawno zrobić :) Widoczny będzie także numer wpisu dla akt AAP, tylko muszę ogarnąć różną numerację, jaka jest w indeksach.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2011, 18:36 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witaj, Piotrku.
Zajrzałam do Basi i zdziwiłam się, że nie ma w bazie Dąbrówki Kościelnej Zgony rok 1969, a przesłałam dawno. Po nazwisku-wybranym przykładowo Żurawski-sprawdziłam. Jest dodane ale jako Dębnica. :( Jak to się mogło stać? 53/3275/0/5/45

Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2011, 19:27 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Już poprawiłem, przepraszam za błąd. Wynikał on z mojej pomyłki przy dodawaniu bazy jednostek dostępnych na szukajwarchiwach.pl. Teraz już powinny te wpisy być przypisane prawidłowo :)

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2011, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję. Nie ma za co przepraszać-na tyle wpisów,które musisz "obsłużyć" to pryszcz.
dziękuję też za ciągłe ROZPIESZCZANIE nas udogodnieniami w Basi. :D

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2011, 19:23 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrku, nie bardzo rozumiem jak to się dzieje, że otrzymuję potwierdzenia indeksów np.zrobione dzisiaj a nie ma do chwili obecnej wykonanych kilka dni wcześniej, mimo przesłania ich już poraz wtóry. Czy może jednak nie wszystkie wysłane dochodzą. Pojawił się tez problem z pobieraniem z serwera-blokuje mi się komputer kiedy chcę pobrać po-powiedzmy godzinie -nastepnę skany. Czy ja coś robię źle?

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2011, 19:30 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Kilka osób wcześniej miało problem z wysyłaniem - indeksy nie dotarły na serwer, chociaż ten dawał prawidłową odpowiedź. O którą jednostkę chodzi? Wszystkie otrzymane staram się na bieżąco dołączać do bazy.
Na czym polega blokowanie komputera - program nie odpowiada, czy cały komputer? Jak zachowuje się program, idzie go normalnie wyłączyć? Następne skany pobierane mają być z tej samej jednostki, czy też z kolejnej?

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2011, 20:19 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
53 3249 6,1 /33 ...35...59...60
53 3249 5 /29...42
53 3249 4,1/41
wysłane indeksy-Brzezie

nie da się zamknąć Basi i muszę resetować komputer; jednostka ta sama
Pomyślałam też po tych trudnościach, że może należy pobrać razem wszystkie-jednak wtedy nastąpił inny problem, i tak np 33.34.36 zrobiłam razem-pobrało się ale przy otwieraniu do indeksowania tylko ten pierwszy 33 był OK a pozostałe miały komunikat-Błędny nagłówek-(chodziło o rok skanów)poprawiłam w odpowiedniej rameczce i reszta dobrze.

Czy nie za bardzo to wszystko zagmatwałam w opisie? :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 12:53 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Na serwerze jest już sporo indeksów z zespołu 3249, jednak te rzeczywiście nie dotarły. Przyjrzę się problemowi bliżej, póki co te trzeba przesłać jeszcze raz i śledzić potwierdzenia dodania do bazy.

Jeśli jakikolwiek program nie pozwala się zamknąć, można użyć klawiszy Ctrl + Alt + Del. Ta kombinacja pozwala uruchomić menedżer zadań i dzięki niemu wyłączyć dowolny uruchomiony program.

Sprawdziłem przed chwilą i problem z błędnym nagłówkiem u mnie także występuje. Rzeczywiście komunikat pojawia się po otwarciu indeksu pobranego wcześniej razem z innym. Raczej nie wpływa to na zawartość pliku, ale sprawdzę dlaczego tak się dzieje.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 13:59 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję, przesłałam.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 14:08 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Hmm.. dotarł tylko indeks 53/3249/4.1/41 :( Indeksy były przesyłane wszystkie naraz, czy pojedynczo?

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 17:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam,

przesłałam dziś nowe indeksy, ale muszę uprzedzić, że niektóre strony ksiąg były źle zeskanowane i nie było widać wieku pana młodego. W tych przypadkach zostawiałam puste pole: indeks 53_3778_22 karty:4,6,9.

_________________
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Przesyłałam wszystkie pojedynczo. Dotarł przesłany tylko pierwszy. ...no i mam potwierdzenie na ten co zrobiłam dzisiaj i wysłałam pare godzin później tj 34. Zaraz wyślę tylko jeden np 29

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 22:43 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
magandbet napisał(a):
przesłałam dziś nowe indeksy, ale muszę uprzedzić, że niektóre strony ksiąg były źle zeskanowane i nie było widać wieku pana młodego. W tych przypadkach zostawiałam puste pole: indeks 53_3778_22 karty:4,6,9.

Dzięki, mam nadzieję że wszystkie dotarły i otrzymałaś e-mailowe potwierdzenie ich dodania do bazy.

Genowefa napisał(a):
Przesyłałam wszystkie pojedynczo. Dotarł przesłany tylko pierwszy. ...no i mam potwierdzenie na ten co zrobiłam dzisiaj i wysłałam pare godzin później tj 34. Zaraz wyślę tylko jeden np 29

Chyba tym razem docierają.. kolejne też widzę się pokazują.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 22:58 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Już dotarły wszystkie jakie zrobiłam.
Piotrku, tylko bardzo Cię przepraszam, ale pomyłkowo wysłałam 53 1859 6 103 a wcale tego jeszcze nie zrobiłam. Przyszło potwierdzenie-ale tam "w środku" nic nie ma :( . Bardzo Cie proszę-wyrzuć to.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 23:05 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
No a ja odruchowo kliknąłem aby dodać, bo nie wyświetlił mi się żaden podejrzany wpis.. :P (bo rzeczywiście nie było żadnego). Już wyczyściłem.
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 23:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję. :D

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2011, 12:42 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Na serwerze umieściłem nową wersję program ASIA 1.1.2. Wprowadziłem w niej drobne poprawki, usuwające poniższe problemy:
- błąd powodujący zamknięcie programu, pojawiający się po przejściu do następnego indeksu, po uprzednim wprowadzeniu co najmniej 3 pozycji w sekcji "Inne osoby",
- błąd nagłówka, pojawiający się po powtórnym otwarciu indeksu pobranego wcześniej w grupie z innymi.

Oczywiście zalecam aktualizację, nawet jeśli błędy te wcześniej nie wystąpiły. Ścieżka do programu www.basia.famula.pl/asia/setup.exe

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2011, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2010, 20:09
Posty: 11
Witam, pozwolę sobie powtórzyć swoje zapytanie z forum genealodzy.pl:

W treści informacji o projekcie pojawia się zdanie, że dotyczy on indeksacji dostępnych w internecie akt, czyli tych z szukajwarchiwach.pl. Jednocześnie w serwisie znajduje się też porcja indeksów z AAP. Zatem moje pytanie brzmi Wink :
Czy zakres projektu został rozszerzony o zasób AAP (niedostępny w internecie)? Jakie parafie zatem obejmuje rozszerzenie projektu? Czy są to wszystkie zdigitalizowane parafie, a dostępne jedynie w czytelniach AAP, czy jedynie mała wybrana porcja?
Kolejne pytanie, już z zakresu organizacyjnego: Czy osoba zgłaszająca dostaje "odgórnie" przydział do parafii, czy tez ma możliwość samemu wybrać materiał jakim będzie się zajmować?

Oraz jeszcze jedno pytanie: czy oprócz szukajwarchiwach.pl jest gdzieś dostępny wykaz parafii objętych projektem? Wiemy przecież, że nie wszystkie materiały są udostępnione na stronach NAC i czekają na "lepsze czasy" ;)

W sumie dostałem odpowiedź na część zagadnień, ale nie zawadzi raz jeszcze spytać, w końcu: "kto pyta nie błądzi".

_________________
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2011, 13:34 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam,

nie zauważyłem wcześniej wątku na genealodzy.pl, dlatego nie udzieliłem tam żadnej odpowiedzi.
Informacja na stronie http://www.basia.famula.pl rzeczywiście jest trochę myląca, ponieważ jak zauważyłeś, w bazie znajdują się również indeksy metryk przechowywanych w AAP. Początkowo projekt miał przede wszystkim służyć indeksacji i udostępnieniu wyszukiwarki indeksów dla skanów z zasobów APP, znajdujących w internecie. Później okazało się, że można go także wykorzystać do innych, sporządzonych niezależnie indeksów akt z wielkopolskich archiwów. Co prawda nie są obecnie dostępne on-line wszystkie dokumenty, do jakich odnoszą się wyniki wyszukiwania (te dostępne są podlinkowane), jednak dzięki temu zasób wyszukiwarki jest pełniejszy :)
Parafie i urzędy stanu cywilnego objęte projektem, to wszystkie te znajdujące się w historycznych granicach Wielkopolski. Obecnie skupiamy się głównie na tych udostępnionych w internecie (do tych jest najłatwiejszy dostęp), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam też indeksy innych ksiąg.
Osoby biorące udział w projekcie same wybierają materiał, jaki chcą indeksować. Nie ma odgórnego nakazu, można wziąć na warsztat, co jest akurat dostępne.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, 15:42 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrze, jestem zainteresowana Kostrzynem, który teraz pokazał się w skanach Zosia. Czy mogę wiedzieć kiedy znajdą się w Basi?

Pozrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2011, 22:56 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Będę mógł dodać, kiedy pojawią się skany z Kostrzyna w oficjalnym spisie dostępnym na stronach APP. Tzn. pojedyncze jednostki mogę dodać w każdej chwili, ale potrzebuję do tego listę sygnatur (tak jak ostatnio).

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, 10:35 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Przypomnienie dla wszystkich indeksujących:
Na stronach, dla których nie wynotowano osobno żadnych informacji - czyli pierwsze i ostatnie strony ksiąg, ale także każda druga strona cywilnych akt małżeństw od 1874 roku (te scalamy z wcześniejszą stroną, klikając ją prawym klawiszem myszy i wybierając "Połącz z kolejnym") - używamy opcji "brak danych", wstawiając w okienku "ptaszka". Na razie system sam tego nie sprawdza i nie informuje indeksującego o problemie, ale w bazie doszukałem się kilka takich indeksów, które będzie trzeba w przyszłości zaktualizować. Jak tylko znajdę trochę czasu, wprowadzę przy eksporcie na serwer wstępną analizę przesyłanego indeksu i raport z niej dla indeksującego, myślę że jest to jednak kwestia kilku tygodni.
Wszystko w sumie przez to, że nadal nie mamy dokładnej instrukcji dla indeksujących, ale cały czas nad tym pracuję i mam nadzieję, że niedługo się pojawi :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, 12:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Piotrek, pociesz się, że im dokładniejsza instrukcja, tym mniej ludzi ją (dokładnie) przeczyta :)
(z doświadczenia że tak powiem zarówno instrukcjodawcy, jak instrukcjobiorcy).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2011, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Proszę o sugestię czy imię Marianna dotyczy Anny czy Zuzanny.
slajd 5, pozycje 54 i 55
http://szukajwarchiwach.pl/53/3406/0/1/108/

Natalia

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2011, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2007, 20:14
Posty: 94
Lokalizacja: Częstochowa
Dobre pytanie, ja zrobiłbym z tego Annę Marię, czyli Annę Mariannę
pozdrawiam

_________________
Piotr Gerasch

Częstochowa/Szczecin
www.genealodzy.czestochowa.pl
piotr.gerasch (na) gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2011, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję, też tak myślę.
Pozdrawiam
Natalia

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2011, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witam. Moim zdaniem na pewno Anny. Pozdrawiam juras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2011, 21:35 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2010, 13:18
Posty: 7
Witam
proszę o pomoc w odczytaniu nazwiska ojca : http://szukajwarchiwach.pl/53/3245/0/6.1/57/
skan 4,wpis nr 8.

Pozdrawiam
Ola

_________________
Poszukuję:Grobelny, Langner,Drewniak, Leśniak,Smektała - Mokronos, Pogorzałki Małe, Kaczagórka, Głoginin, Cerekwica, Pogorzałki Wielkie Grzelczyk- Piaski, Gostyń, Drzęczewo, Mrozek- Michałowo, Strzelce Wielkie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2011, 21:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Na moje to Henricus Wiedner

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2011, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Wydaje mi się, że to Henricus Weidner.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2011, 22:36 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2010, 13:18
Posty: 7
Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
Ola

_________________
Poszukuję:Grobelny, Langner,Drewniak, Leśniak,Smektała - Mokronos, Pogorzałki Małe, Kaczagórka, Głoginin, Cerekwica, Pogorzałki Wielkie Grzelczyk- Piaski, Gostyń, Drzęczewo, Mrozek- Michałowo, Strzelce Wielkie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2011, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Odczytałem tak samo - Weidner, miałem kolegę o tym nazwisku.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2011, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Piotrze, niestety jednostki, które zarezerwowałem nie dają się pobrać z serwera. Nie mogę kontynuować indeksacji przynajmniej do 16 sierpnia, kiedy to dla częśi z nich zakończy się okres rezerwacji i powrócą do bazy. W sumie to już 12 jednostek, których nie moge pobrać. Nie chcę ich usuwać, bo wtedy nie wracają do zestawu jednostek czekających na rezerwację.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL