Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 04:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3451 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 lis 2011, 00:38 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Łukasz Bielecki napisał(a):
Na liście zasobów Kostrzyn wymieniony jest dwukrotnie, raz z błędnym przypisaniem powiatu...

Dzięki za info, poprawię. Na mapie dobrze zaznaczone, tylko trzeba połączyć w jedno. Takich kwiatków jeszcze kilka jest, tylko muszę kiedyś przejrzeć bazę i popoprawiać.

Czyżewski_Bartłomiej napisał(a):
Czy jest jakaś nadzieja na poprawienie błędu przy ściąganiu plików z serwera? Cały czas, pomimo reinstalacji i zainstalowania ASI na innym komputerze, nie mogę nic pobrać... :(

Na razie niestety nie robiłem nic więcej w tym kierunku, także nadzieja jest.. potrzebuję jednak na to trochę czasu.

hwiatr napisał(a):
Unhandled Exception
An unhandled exception was thrown by the application

co zrobić, tylko skan chciałam otworzyć...

A to chyba się nie tyczy BASI, tylko szukajwarchiwach.pl. Znów niestety awaria serwera, także do jego powrotu ASIA nie pobierze żadnych skanów.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2011, 08:19 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
oto oficjany komunikat ze strony narodowego archiwum cyfrowego, pod które podlega strona szukajwarchiwach.pl:


"Z powodu trwających prac migracyjnych, do 4 listopada mogą pojawić się czasowe przestoje w funkcjonowaniu niektórych elementów strony www.nac.gov.pl. Ta niespodziewana sytuacja jest spowodowana awarią u dostawcy usług. Przepraszamy za utrudnienia!"

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2011, 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
skała napisał(a):
Czyżewski_Bartłomiej napisał(a):
Czy jest jakaś nadzieja na poprawienie błędu przy ściąganiu plików z serwera? Cały czas, pomimo reinstalacji i zainstalowania ASI na innym komputerze, nie mogę nic pobrać... :(

Na razie niestety nie robiłem nic więcej w tym kierunku, także nadzieja jest.. potrzebuję jednak na to trochę czasu.


To w takim razie cierpliwie czekam. :)

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 01:07 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Co prawda nie przetestowałem jeszcze dobrze nowego mechanizmu pobierania, ale wydaje mi się że powinno teraz działać :)
Na serwerze umieściłem poprawioną wersję programu (właściwie jedyna zmiana, to poprawione pobieranie skanów):
www.basia.famula.pl/asia/setup.exe

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 07:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Poprawka pomogła, ASIA ściąga skany bez żadnych problemów:)

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
U mnie bez zmian - program dalej nie ma zamiaru pobierać jakichkolwiek skanów... :(

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 12:29 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Bartku czy program wyswietla teraz jakis komunikat, wylacza sie, czy moze inaczej daje znac ze wystapil blad pobierania? Jesli przed instalacja uruchamiales stara wersje, mozliwe ze tamta dziala jeszcze gdzies w pamieci i plik programu nie dal sie zaktualizowac. Mozesz sprawdzic z jakiej wersji programu aktualnie korzystasz? Moze jakis program blokuje polaczenia, dla testow warto wylaczyc na pewien czas firewall.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 16:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
u mnie zadziałało :)

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
skała napisał(a):
Bartku czy program wyswietla teraz jakis komunikat, wylacza sie, czy moze inaczej daje znac ze wystapil blad pobierania? Jesli przed instalacja uruchamiales stara wersje, mozliwe ze tamta dziala jeszcze gdzies w pamieci i plik programu nie dal sie zaktualizowac. Mozesz sprawdzic z jakiej wersji programu aktualnie korzystasz? Moze jakis program blokuje polaczenia, dla testow warto wylaczyc na pewien czas firewall.

Pozdrawiam
Piotr


To tak:
1. Program nie wyświetla żadnych komunikatów. Po prostu nic się nie dzieje - loguję się, wybieram archiwum, zespół i jednostkę, którą chcę pobrać z serwera, klikam "pobierz". Okienko wybierania znika i brak jakiejkolwiek akcji po stronie programu, nieustająco wskazuje "Postęp 0%".
2. Najpierw spróbowałem na starej wersji - bez efektów. Następnie ją odinstalowałem i spojrzałem w rejestr czy coś po programie nie zostało. Potem instalacja nowej wersji, którą wrzuciłeś - bez efektów. Jedyna zmiana w stosunku do starej jest taka, że poprzednio, na starej wersji, przy pobieraniu z serwera widziałem tylko zespół oraz jednostki z tego zespołu, które zarezerwowałem - teraz widzę wszystkie jednostki, ze wszystkich zespołów, z obydwu archiwów.
3. Wersja 1.1.14
4. Próbowałem przy wyłączonym firewall'u - najpierw w ogóle nie mogłem się zalogować ("błąd logowania"), później po staremu - czyli wejście w jednostki, które chcą pobrać, wybranie jednej i... nic.

:?

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Czy można połączyć dwa niesąsiadujące skany?

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2011, 22:50 
Offline

Dołączył(a): 05 lis 2011, 22:37
Posty: 10
Witam.
Widzę czarną stronę i pojawia się napis:
Cant create AutoRedraw Image PaintPic 210

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2011, 00:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Czyżewski_Bartłomiej napisał(a):
1. Program nie wyświetla żadnych komunikatów. Po prostu nic się nie dzieje - loguję się, wybieram archiwum, zespół i jednostkę, którą chcę pobrać z serwera, klikam "pobierz". Okienko wybierania znika i brak jakiejkolwiek akcji po stronie programu, nieustająco wskazuje "Postęp 0%".

Rzeczywiście dodane przeze mnie ostatnio w programie procedury, nie mają jeszcze prawie żadnej obsługi błędów. Będę coś z tym robił, abyśmy doszli do tego gdzie leży problem.

biblioteka03 napisał(a):
Czy można połączyć dwa niesąsiadujące skany?

Póki co nie, jednak zdarzają się sytuacje gdy jest to potrzebne i spróbuję coś z tym zrobić w kolejnych wersjach programu.

PiotrS napisał(a):
Widzę czarną stronę i pojawia się napis:
Cant create AutoRedraw Image PaintPic 210

Program nie ma co prawda dużych wymagań, jednak komunikat ten może świadczyć o braku pamięci (choć wcale nie musi). W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć nic innego na temat tego błędu :(

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2011, 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2009, 19:15
Posty: 98
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Mam pytanie, co się stało z parafią Kaźmierz (pow. szamotulski).
Wiem, że pojawiła się jako dostępna do realizacji, następnie została zarezerwowana, teraz znikła z realizacji, a do BASI wpisano tylko 1820 rok ( w zintegrowanym systemie informacji archiwalnej są dostępne skany jeszcze za inne lata niż 1820 rok).

_________________
Marek M
Poszukuję
Moder, Małder, Mauder, Piskorz, Miśko -parafie Obra i Siedlec
Czyż i Ogrodowski - parafia Skórzewo
Liberski, Konieczny, Dorna - okolice Szamotuł
Wiśniewski - Kleczew i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2011, 22:31 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Ogólnie parafia Kaźmierz jest cała zarezerwowana przynajmniej do 16 listopada (choć pewnie rezerwacja będzie przedłużona). Jeśli chodzi o lata 1819-1820, to właśnie staram się wyjaśnić co się stało, bo wygląda na to że jakimś cudem tymczasowo te dwie jednostki wróciły ponownie jako dostępne do rezerwacji. Niedługo powinny obydwie być dostępne na powrót w wyszukiwarce.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, 09:23 
Offline

Dołączył(a): 26 cze 2011, 11:38
Posty: 41
serwer z Basią gdzieś sie zagubił, wszystkim czy tylko u mnie?

_________________
Szukam nazwisk Hoffa/Hofa/,Wiatr,Król,Boinska z okolic Kórnik,Borówiec,Srem,Poznań,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, 09:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Ja również nie znalazłem dzisiaj "Basi ".
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2011, 11:41 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rzeczywiście miała miejsce drobna awaria serwera. Teraz powinien działać.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Proszę o podpowiedź, bo nie mogę rozszyfrować imienia ojca.
Skan 10, poz. 49

http://szukajwarchiwach.pl/53/3400/0/1/16/

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Idzi (łac. Aegidius).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz. Pozdrawiam.

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 22:58 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam!
Chciałabym zwrócić uwagę osobom, które rozpoczynają indeksację, aby wpisywali imiona i nazwiska tak jak występują w księgach metrykalnych, a nie w ich obecnych odpowiednikach. Takie bowiem były założenia autorów projektu, które nie uległy zmianie - chyba, że czegoś nie wiem :)

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 23:17 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrze, bardzo przepraszam, ale zrobiłam błąd w przesyłaniu do BASI indeksów do jednostki 53/3383/1/79-jeszcze tego nie zindeksowałam a już wysłałam.Teraz jest tam pusty plik, jednostki już nie ma...a ja również nie mam jej u siebie, bo usunęłam. Muszę pobrać powtórnie. Bardzo Cie proszę "napraw"to. Postaram się być bardziej uważna w przyszłości.
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 23:23 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Wiele się nie zmieniło, aczkolwiek co do samych imion nie mamy już takich restrykcji. Najlepiej oczywiście wpisywać je w wersji takiej jak w dokumencie, natomiast nic się nie stanie jeśli np. poprawimy błąd w pisowni, czy nawet przetłumaczymy. W bazie i tak wszystkie imiona przypisywane są do swojego uniwersalnego odpowiednika i na tej podstawie wyszukiwarka później jest w stanie je porównać.
Co do nazwisk, to oczywiście zapisujemy, je w wersji takiej jak w dokumencie, zamieniając w razie potrzeby końcówkę na mianownikową. Czasami zwłaszcza w aktach USC, nazwiska mogą być bardzo poprzekręcane i jeśli mamy pewność, że zwykle było zapisywane inaczej, możemy obok w nawiasie podać znaną nam wersję.

Bożeno dzięki za informację, zaraz to poprawię. W tej chwili takie pomyłki widzę rzeczywiście dopiero po dodaniu do bazy, jednak chciałbym wkrótce udostępnić mechanizm uniemożliwiający przesyłanie niedokończonych indeksów. Mam nadzieję, że lada chwila zostanie uruchomiony wraz z kilkoma innymi poprawkami :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 12:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Pierwszy raz indeksuję z BASIĄ i mam pytanie dot. eksportu indeksów na serwer. Zaznaczyłam wybraną jednostkę i wysłałam na serwer, otrzymałam potwierdzenie, że wysyłka zakończyła się powodzeniem, ale jednostka nadal widnieje na lśicie indeksów do eksportu. Czy ta pozycja sama zniknie z listy, czy trzeba ją usunąć ręcznie?

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 12:47 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Indeksy dodawane są do bazy dopiero po zatwierdzeniu przez administratora, także oczekuj maila z potwierdzeniem. Przed chwilą właśnie dodałem Twój indeks i jest już dostępny w wyszukiwarce :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Piotruś, potwierdzenie dostałam i widzę, że indeks już trafił do BASI, ale w ASI ciągle ta jednostka wyświetla się jako indeks do eksportu...

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 12:51 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
W ASI będziesz miała teraz wszystkie zindeksowane wcześniej jednostki dostępne na tej liście, co przydaje się na wypadek, gdyby trzeba było w przyszłości coś poprawić. Chciałbym kiedyś zrobić inaczej to okienko od eksportu, ale na razie niestety wygląda to w ten sposób.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
ok, dzięki za wyjaśnienie :)

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 13:00 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Aha, gdy zalogujesz się w BASI, będziesz miała w panelu użytkownika ten indeks dostępny w formacie csv (do otwarcia w Excelu).

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie dot. numeru wpisu na stronie.
Jeśli na skanie widoczne są dwie strony księgi i na każdej są zapisy, to czy należy zapisać numerację w sposób ciągły, wynikający z kolejności zapisów, czy od 1 zaczynać każdą stronę zeskanowanej księgi.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 13:49 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
To jest numer wpisu na danym skanie, a więc dla każdego skanu numerację zaczynamy od 1. Wpisy drugiej strony na tym samym skanie mają numery następujące po sobie, jak to wynika z ich kolejności.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 23:49 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Mam pytanie. Czy pisać cokolwiek w pozycji Komentarze np wdowiec wdowa miejscowość itp. skoro one w ogóle się nie ukazują w wyszukiwarce?
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 10:45 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Komentarze indeksującego widoczne są w wyszukiwarce przy każdym akcie, dla którego coś zanotowano. Nie ma obowiązku uzupełniania tego pola, także każdy indeksujący może je wypełniać tylko wtedy, kiedy uzna to za stosowne.
Przypomniała mi się jedna rzecz a propos zapisywania imion. Jeśli w dokumencie zapisano imię skrótowo np. "fra", "mar", "nep", proszę o rozwijanie tych skrótów. Bez tego wyszukiwarka może nieprawidłowo przypisać imię i płeć danej osoby.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam -
moje komentarze, podobnie jak Bożeny nie ukazują się w wyszukiwarce, więc przestałam w ogóle cokolwiek wpisywać. Może to zależy od wersji programu ASIA?

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 11:18 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Teraz zauważyłem, że po ostatnich zmianach zniknęły komentarze z wyników wyszukiwania. Poprawiłem i powinny już na powrót być. Dzięki za czujność i zachęcam do zgłaszania takich spraw :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2009, 19:15
Posty: 98
Lokalizacja: Poznań
Witam.
Mam pytanie, czy na pewno w Bazie ASIA jest podane jest dobrze Komorowo, pow. wolsztyński. Czy nie powinno być powiat gnieźnieński(według indeksu 53/1872/1/1).

_________________
Marek M
Poszukuję
Moder, Małder, Mauder, Piskorz, Miśko -parafie Obra i Siedlec
Czyż i Ogrodowski - parafia Skórzewo
Liberski, Konieczny, Dorna - okolice Szamotuł
Wiśniewski - Kleczew i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 20:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
To jest z pewnością Komorowo koło Kłecka.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2011, 22:29 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rzeczywiście to Komorowo pow. gnieźnieński. Poprawiłem ten wpis oraz zdublowany Kostrzyn.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2011, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam -
wyeksportowałam do serwera jednostkę 53/1882/1/55 i nie wiem jak to wyszło, bo miałam kłopot
z poz. 115 indeksu: nie wyświetlał się skan, nie było żadnego komunikatu i wieszał się komputer.
Chętnie poprawię ale proszę powiedzieć co mam zrobić.

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2011, 00:59 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Na skanie nr 115 nie ma żadnych informacji, także dodam indeks tak, jak został przesłany na serwer. Zastanawia mnie tylko, co może powodować wieszanie się komputera. Najwidoczniej skan pobrał się z jakimś błędem, ale wtedy powinien informować o tym komunikat, dzięki czemu byłaby możliwość usunięcia tego skanu i pobrania go na nowo. Ja bym spróbował skorzystać z narzędzia w menu "Skany->Usuń skany..", a następnie bym pobrał je na nowo przez "Skany->wznów pobieranie."

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2011, 09:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Postąpiłam wg wskazówek, które okazały się skuteczne i ponownie wysłałam, tym razem bez błędu jednostkę 53/1882/1/55.
Serdecznie dziękuję, pozdrawiam

Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, 12:25 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, 15:56
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Witam!
Podczas indeksowania natknęłam się na taki problem: dwa identyczne skany jeden za drugim (obejmują te same strony księgi). W jaki sposób to potraktować? Zaznaczyć jeden z nich jako: brak danych?
I jeszcze jedno mniej istotne pytanie: czy jest gdzieś opcja zmiany swojego hasła?

Pozdrawiam,
Monika

_________________
Koperscy, Suwalińscy, Wróblewscy - Kostrzyn
Szubert, Biernaccy, Lądyszkowscy - Pobiedziska
Wnuk, Szweda - Bługowo
Kucal, Jarończyk - Mąkoszyn
Ochman, Gruchot - Sadlno
Napiórkowscy, Popielarz, Zbierscy, Małeccy - Kramsk, Kościelec, Krzymów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, 16:31 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam,

Myślę że przy zdublowanych skanach, powinno się ten drugi zaznaczyć jako "brak danych".
Na razie nie ma automatu do zmiany hasła. Jedyna możliwość to kontakt ze mną na PW lub na maila - wtedy zmienię hasło na dowolne inne.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, 18:42 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, 15:56
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy planowane jest dodanie jakiejś możliwości zgłaszania ewentualnych literówek w nazwiskach na liście wyników wyszukiwania?

Pozdrawiam,
Monika

_________________
Koperscy, Suwalińscy, Wróblewscy - Kostrzyn
Szubert, Biernaccy, Lądyszkowscy - Pobiedziska
Wnuk, Szweda - Bługowo
Kucal, Jarończyk - Mąkoszyn
Ochman, Gruchot - Sadlno
Napiórkowscy, Popielarz, Zbierscy, Małeccy - Kramsk, Kościelec, Krzymów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
mmoonniiaa napisał(a):
Myślę że przy zdublowanych skanach, powinno się ten drugi zaznaczyć jako "brak danych".

a co jeśli przez zdublowanie brakuje strony, czy brakujące strony będą ponownie zmikrofilmowane?

Pozdrawiam

_________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję informacji o nazwiskach: Kaczyński, Pietrzak, Liberkowski, Wróblewski, Nowak, Oziemkowski, Gawarecki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2011, 13:52 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Witam!

Czy założenie konta użytkownika jest równoznaczne z rozpoczęciem indeksacji?
Nie wiem czy sobie poradzę....

Dziękuję za odpowiedź
Beata

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2011, 15:59 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
mmoonniiaa napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy planowane jest dodanie jakiejś możliwości zgłaszania ewentualnych literówek w nazwiskach na liście wyników wyszukiwania?

Na razie nie myślałem o tym, ale z pewnością w przyszłości coś takiego by się przydało :)

Krys85 napisał(a):
a co jeśli przez zdublowanie brakuje strony, czy brakujące strony będą ponownie zmikrofilmowane?

Gdy brakuje stron, proszę o zgłaszanie tego faktu mi oraz pod odpowiedni adres z listy http://szukajwarchiwach.pl/kontakt/

Betsy napisał(a):
Czy założenie konta użytkownika jest równoznaczne z rozpoczęciem indeksacji?
Nie wiem czy sobie poradzę....

Konto użytkownika w BASI może być przydatne, jednak nie nakłada ono obowiązku uczestniczenia w indeksacji. Poza tym każdy indeksujący sam wybiera sobie jednostki nad którymi pracuje i robi to w odpowiednim dla siebie tempie. Jeśli byłyby jakieś problemy przy indeksacji, zawsze można pytać na forum bardziej doświadczonych kolegów. Poza tym w trakcie pracy szybko nabiera się wprawy i z czasem każdy kolejny wpis staje się dużo łatwiejszy do odczytania.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2011, 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Piotrze,

Co prawda dalej nie mogę pobrać ani jednego pliku z serwera, ale od kilku dni mam coś nowego. Mianowicie, za każdym razem gdy wybieram archiwum w okienku "ZoSIA - czytnik skanów" chwile stara się połączyć i w końcu wyskakuje komunikat:

ASIA
Błąd połączenia z serwerem


Taka sama sytuacja jest też na moim drugim komputerze - coś nie mam szczęścia, choć chęci do pomocy i indeksacji są... :cry:

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2011, 19:25 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

W takim razie spróbuję... nocki w pracy się dłużą to spożytkuję jakoś ten czas :)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2011, 13:14 
Offline

Dołączył(a): 05 sie 2011, 13:32
Posty: 83
Witam,
zastanawia mnie jedna rzecz: jak to możliwe, że w akcie urodzenia danej osoby występują, co logiczne, rodzice tej osoby oraz JEJ mąż!!!!
To już przy urodzeniu było wiadomo kto kogo poślubi??
Jak taką informacje rozumieć??
Pozdrawiam
Dziękuje za odpowiedź
Monika


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3451 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL