Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2011, 13:21 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rezerwację można w każdej chwili anulować, pojawi się ona na liście dopiero po odświeżeniu strony. Wieczorem sprawdzę dlaczego skany się nie pobierają, sygnatury mam podane na mailu.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2011, 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Do tych z maila doszły kolejne:
Książka chrztów, ślubów i pogrzebów 1833 (53/3246/6.1/34)
Książka chrztów, ślubów i pogrzebów 1834 (53/3246/6.1/36)
Książka chrztów, ślubów i pogrzebów 1834 (53/3246/6.1/37)
Książka chrztów, ślubów i pogrzebów 1836 (53/3246/6.1/39)
Książka chrztów, ślubów i pogrzebów 1836 (53/3246/6.1/40) -
Książka urodzonych 1837 (53/3246/6.1/41)

Że można w każdej chwili usunąć, wiedziałem, obawiałem się tylko, że jeśli usunę jednostki, które nie zostały zindeksowane, tak jak zindeksowane nie wrócą już na listę oczekujących.

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2011, 13:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
I następne:

Książka urodzonych 1837 (53/3246/6.1/42)
Duplikat zaślubionych i zmarłych 1837-1844 (53/3246/6.1/43)
Duplikat urodzonych 1838 (53/3246/6.1/44)
Duplikat urodzonych 1838 (53/3246/6.1/45)
Duplikat urodzonych 1839 (53/3246/6.1/46)
Duplikat urodzonych 1839 (53/3246/6.1/47)
Duplikat urodzonych 1840 (53/3246/6.1/48)

Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2011, 20:32 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzięki za informację. Wygląda na to, że nie można pobrać tych skanów, dlatego że mamy w bazie nieprawidłowe sygnatury (złe numery jednostek). W tym tygodniu postaram się to sprawdzić i poprawić błędy. Jeśli pojawi się problem jeszcze z którąś nie wymienioną, najlepiej wypisać je tutaj na forum.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2011, 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam!

Urząd Stanu Cywilnego Kąkolewo

księga małżeństw 1885(53/1865/3/29)
księga małżeństw 1886(53/1865/3/32)
księga małżeństw 1887(53/1865/3/35)

Nie można pobrać z serwera - tych trzech jednostek na pewno ale sądzę, że to samo będzie z pozostałymi
w Kąkolewie.

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2011, 01:03 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
skała napisał(a):
Będę mógł dodać, kiedy pojawią się skany z ...... w oficjalnym spisie dostępnym na stronach APP.
Piotr

Czy można wiedzieć kiedy będzie uaktualniona BASIA?

Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2011, 07:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Dopiero rozpoczynam indeksację, chciałam dopytać o parę spraw.

1.Wpisy z księgi chrztów parafii traktujemy jako "Parafia rzymskokatolicka - Akt chrztu" tak?

2.W momencie wpisania danych dziecka w rubryki jest to już gdzieś zapisane na komputerze? Gdzie można podejrzeć już wykonaną część indeksu z danej parafii, gdy robi się go na raty?

3.Pierwsza strona to już ta z oznaczeniami z Utah i już począwszy od niej, aż do pierwszego dziecka, zaznaczam "brak danych" ?

Dziękuję z góry za odpowiedź

Katarzyna

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2011, 08:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Genowefa napisał(a):
skała napisał(a):
Będę mógł dodać, kiedy pojawią się skany z ...... w oficjalnym spisie dostępnym na stronach APP.
Piotr

Czy można wiedzieć kiedy będzie uaktualniona BASIA?

Pozdrawiam



Niecierpliwym polecam Stary Testament, Pwt 24, 5 - to ważny nakaz samego Jahwe!
http://www.nonpossumus.pl/ps/Pwt/24.php

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2011, 10:31 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Łukasz Bielecki napisał(a):
Niecierpliwym polecam Stary Testament, Pwt 24, 5 - to ważny nakaz samego Jahwe!
http://www.nonpossumus.pl/ps/Pwt/24.php


:)

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2011, 19:35 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam, już spieszę z odpowiedziami :)

KaDet napisał(a):
1.Wpisy z księgi chrztów parafii traktujemy jako "Parafia rzymskokatolicka - Akt chrztu" tak?

Tak, zgadza się.

KaDet napisał(a):
2.W momencie wpisania danych dziecka w rubryki jest to już gdzieś zapisane na komputerze? Gdzie można podejrzeć już wykonaną część indeksu z danej parafii, gdy robi się go na raty?

Indeks można przeglądać bezpośrednio w programie ASIA. Wystarczy przełączać się pomiędzy skanami.

KaDet napisał(a):
3.Pierwsza strona to już ta z oznaczeniami z Utah i już począwszy od niej, aż do pierwszego dziecka, zaznaczam "brak danych" ?

Dokładnie tak! :)

Łukasz Bielecki napisał(a):
Niecierpliwym polecam Stary Testament, Pwt 24, 5 - to ważny nakaz samego Jahwe!
http://www.nonpossumus.pl/ps/Pwt/24.php

Coś w tym jest, dlatego przepraszam za wszelkie opóźnienia.. wszystko mam nadzieję nadrobię w swoim czasie :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2011, 12:42 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Genowefa napisał(a):
Czy można wiedzieć kiedy będzie uaktualniona BASIA?

Uaktualniłem bazę BASI o jednostki z APP oddział Konin. Brakuje więc jeszcze czerwcowej i sierpniowej aktualizacji APP. Te też niedługo chciałbym dodać.

Wszystkie zgłoszone jednostki, których skany nie chciały się pobierać, a które nadal nie działały - poprawiłem (niektóre były prawidłowe, być może później poprawiono to na szukajwarchiwach.pl).

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2011, 00:50 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
Witam,

Zacząłem indeksację w ASIA i mam kilka uwag :)

1. Przy przechodzeniu za pomocą shift+strzałka w prawo (następny wpis) dobrze by było jakby focus ustawiał się na pierwszym polu do wpisywania np. przy chrztach na imię ojca - obecnie focus jest na ostatnim polu innych osób
2. Jak mam otworzony ostatni skan i użyję shift+strzałka w dół dostaję komunikat: Run-time error '380': Invalid property value :)
3. Czy dałoby radę ustawiać autouzupełnianie imion wg płci (gdzie wiadomo o jaką płeć chodzi)? W chrztach dla ojca wypełniał tylko imiona męskie a dla matki żeńskie?
4. Czy dałoby radę zamiast pól tekstowych dać listę rozwijalną edytowalną z autouzupełnianiem (coś ala wyszukiwanie na googlach) z wyświetlaniem np 3 lub więcej podpowiedzi.
5. Dodać nowe pole do sekcji innych osób - typ osoby (autouzupełnianie) - np. chrzestny, chrzestna, świadek, ksiądz itd?
6. Czy dałoby radę dodać w eksporcie indeksów po kliknięciu na indeks informacji o zespole, serii i jednostce?
7. Przy przejściu na ostatni skan dostałem komunikat błędu: UpdateBoxes: Control array element '2' doesn't exist; linia: 270

Jeśli potrzeba pomóc w sprawach SQL, ew. tworzeniu aplikacji to śmiało pisz :)

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2011, 23:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzięki za zgłoszenie błędów i nowe pomysły! :)

Na serwerze umieściłem nową wersję programu ASIA v1.1.7, który zalecam zaktualizować. Zmiany:
- po zmianie skanu lub wpisu, kursor zostaje na pierwszym polu w formularzu,
- zlikwidowany błąd związany z próbą otwarcia następnego skanu, gdy jesteśmy na ostatnim,
- autouzupełnianie imion według płci,
- nowa baza imion - 643 imiona, 1948 form; posortowane według częstotliwości występowania w bazie BASIA,
- autouzupełnianie opisu pozostałych osób (póki co w bazie: "świadek", "chrzestny", "chrzestna", "ksiądz", "sąsiad"),
- kilka innych drobnych poprawek.

Co do pozostałych sugestii Piotra:
ad 4 - myślałem nad tym, jednak nie znalazłem jeszcze sensownego sposobu na szybkie zrobienie takiej listy,
ad 5 - autouzupełnianie jest teraz w istniejącym już polu - to musi wystarczyć, natomiast jestem otwarty na propozycje innych podpowiedzi niż wymienione wyżej,
ad 6 - popracuję nad tym :)
ad 7 - czasami coś takiego się wyświetla, jednak o ile wiem czego dotyczy ten komunikat, to nie mam pojęcia dlaczego się wyświetla; o ile nie wyświetla się za często, nie powinien wpływać na jakość pracy z programem.

Dzięki za chęć pomocy przy kodzie. Jeśli będę miał konkretne zadanie, na pewno się zgłoszę :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2011, 12:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
W BASI dostępna jest już czerwcowa i sierpniowa aktualizacja bazy jednostek APP. Zapraszam do indeksacji :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2011, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
Piotrku,

Super, że pomysły na coś się przydały ;) I mam kolejne propozycje :)
1. Odnośnie eksportu co już pisałem w punkcie 6 - fajnie byłoby oznaczać czy to kolorem czy jakoś inaczej, które jednostki zostały wyeksportowane i informację o dacie eksportu.
2. Też dotyczy eksportu ale od strony wizualnej - a mianowicie jak są wyświetlane na liście nazwy plików to czy można podzielić to na kilka list - podam przykład (53_3240_1.1_45) (identycznie jest przy imporcie z serwera)
    - 1 lista - nr archiwum - 53,
    - 2 lista - po kliknięciu na pierwszej liście wyświetlenie wszystkich dostępnych zespołów - w tym przypadku 3240
    - 3 lista - po kliknięciu zespołu na drugiej liście wyświetlenie dostępnych serii - 1.1
    - 4 lista - albo połączyć serię z jednostkami i 3 listy lub rozdzielić na 4 listy i tutaj podać jednostki
Teraz jak mam kilkanaście plików to jest ok ale jak przekroczy 100 to będzie już gorzej.
3. Czy dałoby radę umieścić na stronie informacje, które jednostki doszły w związku z updatem np w formie historii?
4. Na stronie z rezerwacją jednostek umieścić filtrowanie (w zależności od możliwości html) też coś podobnego do importu z serwera.
5. Autouzupełnianie na innych osobach - jak wcisnę "s" pojawia się "świadek" a powinien "sąsiad"
6. W sekcji "Inne osoby" jak podamy imię i jeśli rozpozna płeć to w opisie autouzupełnianie ustawiało się z odmianą wg płci - męskie to wtedy chrzestny, świadek, sąsiad; żeńskie to chrzestna, świadkowa, sąsiadka itd.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Ostatnio edytowano 16 wrz 2011, 21:50 przez pitek181, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2011, 20:03 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
A można w jakiś uproszczony sposób wpisywać wdowiec, wdowa? Jak do tej pory wpisuję to w komentarz :)
I pytanie: jak trzeba zawęzić obszar poszukiwania jeśli przy nazwisku w wyszukiwarce pokazuje się taki komunikat. Kombinowałam dodać imię -ale to nie zdaje egzaminu.Np Ratajczak=szukam w ciemno i nie wiem jakie podawać kryteria jeśli znam tylko nazwisko.Gdyby był rejon-tak jak dla przykładu w Poznan Project......... :(

Jak usuwam zarezerwowany plik to pokazuje mi się komunikat Nie masz włączonej obsługi javascript! - muszę klikać kilka razy by dało się wreszcie usunąć. W poprzedniej wersji nic takiego nie było. Czy może u mnie coś się poprzestawiało w komputerze=Javę mam.

Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2011, 22:01 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Piotrze - chciałbym większość tych pomysłów wprowadzić w życie, nie mogę tylko powiedzieć kiedy to nastąpi. W najbliższy tydzień raczej nie da rady, ale postaram się w następny.
Co do autouzupełniania, to doszedłem do wniosku, że "świadek" będzie częściej używane od "sąsiad". W kolejnych wersjach poprawię, aby sąsiad wyświetlał się po wpisaniu "sa".

Bożeno - opisy wdowiec/wdowa zostawimy jednak w komentarzu. Z mojego punktu widzenia jest to informacja dodatkowa i jeśli bezpośrednio z wyszukiwarki mamy dostęp do skanu, każdy zainteresowany może sobie to sprawdzić. Najważniejsze to aby wypisać z dokumentu wszystkie imiona i nazwiska, tak aby były dostępne w wyszukiwarce.
W BASI jest możliwość wybrania rejonu poszukiwań. Działa to na trochę innej zasadzie niż w Poznan Project, ale myślę że nie mniej skutecznie. W wyszukiwaniu rozszerzonym wystarczy wpisać miejscowość i promień w kilometrach. W ten sposób można przeszukiwać jednorazowo zarówno duże obszary, jak i bardzo małe.
Odnośnie systemu rezerwacji, muszę wyjaśnić, że jeszcze nad tym popracuję. W tej chwili komunikat o braku javascript wyświetli się, jeśli klikamy na rezerwację, przed załadowaniem całej strony. Po dodaniu dzisiaj nowych jednostek, lista jest dość długa i może chwilę trwać, zanim cała się załaduje. Za kilka dni wstawię tam inny mechanizm i komunikat nie powinien więcej się pojawiać.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2011, 22:44 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję za wyjaśnienia.
Wyszukiwanie zaawansowane bardzo dobre-gapa ze mnie, bo nie korzystałam :oops:
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2011, 01:36 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
Ok, znalazłem spis nowo dodanych skanów przez AP Poznań

http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=80

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2011, 04:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam!

A ja bym już więcej nic nie zmieniała, według mnie jest dobrze tak jak jest.
Przecież nikt nie szuka "sąsiad", "świadek", "ksiądz" czy "wdowa" tylko wrzuca nazwisko
i jeśli ono mu się wyświetli to jest w tej dobrej na WTG Gniazdo sytuacji, że natychmiast
może mieć podgląd i sam sobie odczytać godność tej osoby. Te wszystkie "udogodnienia" to tylko strata czasu
dla indeksującego, lepiej wykorzystać go na wpisanie nazwiska kolejnej osoby, na którą być może
czeka już ktoś.

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2011, 09:26 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
bertha napisał(a):
Witam!

A ja bym już więcej nic nie zmieniała, według mnie jest dobrze tak jak jest.
Te wszystkie "udogodnienia" to tylko strata czasu
dla indeksującego, lepiej wykorzystać go na wpisanie nazwiska kolejnej osoby, na którą być może
czeka już ktoś.
Bożena W.


Cieszę sie, że to napisałaś. Wstyd, ale nie miałam odwagi wyrazić podobnej uwagi, bo zawsze się zastanawiam czy nie rozpętam burzy . Udogodnienia są już zbędne. Jakieś błędy-gdyby ktoś zauważył-owszem, ale po co wszystko tak poszerzać. W końcu się pogubimy. I tak nie wpisuje się wszystkiego tylko to co najważniejsze. Rozumiem, że "talent informatyczny" warto wykorzystywać, ale może pokusić się o inne projekty jeśli jest się tak pełnym zapału jak Pan pitek181 .Program, który stworzył Piotr jest bardzo dobry.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2011, 10:36 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
Witam,

Ja tylko podałem propozycje udogodnień jakie mogłyby przyspieszyć naszą pracę podczas indeksacji a jakie nasunęły się podczas samej pracy. Nie pisałem, że mają być dodane do aplikacji bo ja tak chcę. Jeśli Piotr uzna, że mogą się przydać i nie sprawi mu to dużego kłopotu to doda do aplikacji lub nie. Sam jestem programistą i wiem czym to "pachnie" ;)

Wpisując dane i tak przechodzi się tabulatorem przez wszystkie pola (przynajmniej ja tak robię) i wcześniej wpisywałem całe słowo "chrzestny" czy "chrzestna". Jak Piotrek dodał autouzupełnianie wystarczy wpisać tylko 1 literę "c" i już samo podpowiada.

Genowefo - nie żaden Pan tylko Piotrek vel Pitek :) Zgodzę się z tobą w 100%, że program jest bardzo dobry i cieszę się, że mogę w jakiś sposób pomóc indeksując skany.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2011, 14:54 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrku, nie odebrałam Twoich propozycji wrogo, po prostu pomyślałam , że tak jak jest na dzisiaj jest dobrze. Widzę z Twoich wypowiedzi zaawansowanych (przynajmniej dla mnie, bo ja za wiele nie potrafię w takich tematach), że masz ochotę pomagać. Stąd moja sugestia byś może w przyszłości wdrożył się w jakiś nowy pomysł, bo u nas ich jest co chwila niemało a do pracy ,niestety, chętnych mniej.

Miło mi, że się poznaliśmy. Jestem Bożena a Genowefa to mój login. Pozdrawiam. :)

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2011, 22:58 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
Witam,

Czasami jak przesuwam skan to dostaję taki komunikat:

---------------------------
ASIA
---------------------------
Picture2_MouseUp: 5 (Invalid procedure call or argument); linia: 90
---------------------------
OK
---------------------------

Czy ktoś już się spotkał z podobnym błędem?

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2011, 08:07 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Hej,

da się ten błąd powtórzyć, wiadomo dokładnie w jakiej sytuacji się pojawia? Związany jest on z powrotem focusa na właściwą kontrolkę. Spróbuję to poprawić, tylko chciałbym zweryfikować wynik. W każdym bądź razie błąd jest niegroźny :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2011, 09:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
Piotrze, na innym wątku (Skany akt...) umieściłem informację:
W aktach stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej Brody, jednostka nr 53-3246-5-116 opisana jako duplikaty aktów zgonów w roku 1864, w rzeczywistości zawiera duplikaty aktów małżeństw z 1864 roku.
Zapewne umknęło to Twojej uwadze, zwłaszcza, że kierowana była ta informacja głównie do zarządzających skanami w APP. W trakcie indeksacji w ASI zaznaczyłem, że są to duplikaty aktów małżeństw. Jednak umieszczając indeks w BASI zapewne kierowałeś się sygnaturą błędnie nadaną przez kogoś APP i opisałeś go jako duplikaty aktów zgonów w roku 1864. Można to poprawić?
Czy informacje o błędnych opisach poszczególnych jednostek podawać w tym wątku, czy też lepiej przesyłać na maila?
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2011, 18:42 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
Witam,

Odnośnie tego błędu to udało się go odtworzyć :) Mam akta 53_3240_6.1_27 (dla innych też tak działa) gdzie dla pierwszej strony zaznaczyłem Parafia rzymskokatolicka - inne, następnie przechodzę na drugą stronę i wybieram Parafia rzymskokatolicka -Akt chrztu i myszką zmieniam położenie skanu i wtedy generuje się wyżej opisany błąd.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2011, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
W czasie pobierania pojawia się komunikat o błędzie:
"Software caused connection abort" i koniec pobierania, co robić?
Dodam, że dzieje się tak na komputerze z Windows XP, świeżo zainstalowana ASIA na innym kompie, na którym mam Windows 2007 działa.

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Ostatnio edytowano 27 wrz 2011, 20:03 przez Eugeniusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2011, 19:45 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
U mnie także pojawia się ten komunikat. Na dodatek potem Asia "wiesza się" i nie można jej prawidłowo wyłączyć.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2011, 01:17 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Co do wieszania się ASI przy pobieraniu skanów, to wydaje mi się że już wiem w czym problem, tylko zastanawiam się jeszcze jak go rozwiązać. Każdy skan przesyłany jest z serwera w postaci paczek i dziś okazało się, że ostatnie z paczek zaczęły wieszać windowsowy interfejs, tak jakby kończyły się nieoczekiwanym znakiem (choć i to jest dziwne samo w sobie). Wszystko to dzieje się poza aplikacją ASIA i tu jest największy problem. Nie pamiętam z jakim numerem wersji wcześniej zgłaszał się serwer szukajwarchiwach.pl, jednak podejrzewam że przeszedł aktualizację i stąd te różnice.
Popracuję nad tym i postaram się na bieżąco informować o postępach.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2011, 13:47 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Eugeniusz napisał(a):
Witam!
Piotrze, na innym wątku (Skany akt...) umieściłem informację:
W aktach stanu cywilnego parafii rzymskokatolickiej Brody, jednostka nr 53-3246-5-116 opisana jako duplikaty aktów zgonów w roku 1864, w rzeczywistości zawiera duplikaty aktów małżeństw z 1864 roku.

Dzięki, przed chwilą poprawiłem opis. Numer serii jednak musi zostać taki jaki jest, dopóki nie zmienią go w APP. Takie błędy niestety trzeba zgłaszać niezależnie do Archiwum i do mnie (tutaj lub na maila), aby poprawić to w BASI.

Eugeniusz napisał(a):
W czasie pobierania pojawia się komunikat o błędzie:
"Software caused connection abort" i koniec pobierania, co robić?
Dodam, że dzieje się tak na komputerze z Windows XP, świeżo zainstalowana ASIA na innym kompie, na którym mam Windows 2007 działa.

Sprawdziłem u siebie i na jednym komputerze z Windows 7 działa, na drugim z tym samym systemem już nie (choć wcześniej działało). U was nadal ten problem występuje?

edit:
pitek181 napisał(a):
Odnośnie tego błędu to udało się go odtworzyć :) Mam akta 53_3240_6.1_27 (dla innych też tak działa) gdzie dla pierwszej strony zaznaczyłem Parafia rzymskokatolicka - inne, następnie przechodzę na drugą stronę i wybieram Parafia rzymskokatolicka -Akt chrztu i myszką zmieniam położenie skanu i wtedy generuje się wyżej opisany błąd.

Dzięki za informacje. Wprowadziłem w kodzie małe zmiany i nie powinien już ten błąd się pojawiać.
ASIA v1.1.11

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2011, 22:13 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Niestety, nadal ten sam komunikat :(
Nie pomaga ponowne zainstalowanie programu. Pobiera ok. 5%, pojawia się komunikat: error: Software caused connection abort i ASIA wiesza się. Jeśli ma to znaczenie, to mam Windows XP.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2011, 10:49 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
basiarajkowska napisał(a):
Niestety, nadal ten sam komunikat :(
Nie pomaga ponowne zainstalowanie programu. Pobiera ok. 5%, pojawia się komunikat: error: Software caused connection abort i ASIA wiesza się. Jeśli ma to znaczenie, to mam Windows XP.


Z systemem Windows 7 działa bez zarzutu.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2011, 10:05 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Baza BASIA zawiera już ponad 100 tys. wpisów zindeksowanych ze skanów udostępnionych przez APP, w sumie mamy natomiast prawie 150 tys. wpisów. Aktualnie udostępniono w internecie skany 8748 jednostek, z czego zindeksowano 1066, a więc jakieś 12%.
Gratulacje dla wszystkich indeksujących, natomiast biorąc przykład z Poznan Project, przedstawiam poniżej listę klubu dziesięciu tysięcy :)


Serdecznie Wam dziękuję i życzę powodzenia we własnych poszukiwaniach genealogicznych i dalszej indeksacji.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2011, 12:44 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Narodowe Archiwum Cyfrowe napisał(a):
Niestety, awaria prądu sięgnęła także NAC. Z tego powodu do jutra do godz. 10 serwisy audiovis.nac.gov.pl oraz szukajwarchiwach.pl, a także strona nac.gov.pl oraz Biuro Obsługi Klienta będą nieczynne.

Przez awarię niestety nie można też pobierać skanów przez program ASIA, co najmniej do jutra. To co już mamy pobrane na dysku można natomiast bez przeszkód indeksować, a także eksportować na serwer.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2011, 00:10 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam!

W BASI pojawiło się dziś kilka nowych opcji, mam nadzieję że okażą się przydatne:
- kanał RSS z nowościami w bazie: http://basia.famula.pl/rss.php
- możliwość wyszukiwania według daty dodania (wyszukiwanie rozszerzone)
- możliwość wyszukiwania według rodzaju dokumentu i jednostki organizacyjnej (wyszukiwanie rozszerzone)
- w kilku miejscach podlinkowałem nazwy miejscowości, aby można szybko było sprawdzić jakie lata są już zindeksowane

Zapraszam do poszukiwań :)
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2011, 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
W dalszym ciągu pobieranie w Asi plików na Windows XP wiesza się. W związku z tym chciałem pobierać je na innym komputerze z Windows 2007 i przenosić na ten z XP. Niestety pobrane i zapisane pliki gdzieś znikają i nie mogę ich znaleźć. Nie ma ich w katalogu Asi utworzonym automatycznie w Program Files. Czy można zrobić taką operację kopiowania i pracy na innym kompie?

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2011, 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Niestety po próbie pobrania nowych skanów wyświetla się error: 10060 connection time out.Używam Windows Vista,dotychczas nie miałam problemu z pobieraniem

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2011, 14:49 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Eugeniusz napisał(a):
W dalszym ciągu pobieranie w Asi plików na Windows XP wiesza się. W związku z tym chciałem pobierać je na innym komputerze z Windows 2007 i przenosić na ten z XP. Niestety pobrane i zapisane pliki gdzieś znikają i nie mogę ich znaleźć. Nie ma ich w katalogu Asi utworzonym automatycznie w Program Files. Czy można zrobić taką operację kopiowania i pracy na innym kompie?

Nie miałem ostatnio niestety czasu żeby się tym zająć i ten element pozostał jak dotąd bez zmian. Teoretycznie dałoby radę w ten sposób pracować, a mając wszystko na pendrive bez większych komplikacji. Windows niestety w niektórych przypadkach zapisuje pliki programów w osobnym katalogu, tyle że sam nie wiem dokładnie gdzie. Proponuję skopiować cały katalog z programem ASIA w inne miejsce (np. na pulpit lub pendrive - ew. można tam bezpośrednio go zainstalować) i tam spróbować pobrać skany. Teoretycznie powinny wtedy pojawić się w katalogu "Skany".

AGA KOZA napisał(a):
Niestety po próbie pobrania nowych skanów wyświetla się error: 10060 connection time out.Używam Windows Vista,dotychczas nie miałam problemu z pobieraniem

Tak jak pisałem wcześniej, był problem z dostępem do serwera, na którym znajduje się strona szukajwarchiwach.pl. Obecnie jest już ona dostępna i myślę że program też powinien działać.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2011, 14:27 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2011, 21:37
Posty: 30
Witam
Mam pytanie dotyczy USC Książ czy skany z lat 1878 do 1884 będą dostępne. Interesuje mnie szczególnie Zaborowo i Mchy. Słowa najwyższego uznania dla indeksujących.
Pozdrawiam.
Marek Bartkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2011, 00:39 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Genowefa napisał(a):
Jak usuwam zarezerwowany plik to pokazuje mi się komunikat Nie masz włączonej obsługi javascript! - muszę klikać kilka razy by dało się wreszcie usunąć. W poprzedniej wersji nic takiego nie było. Czy może u mnie coś się poprzestawiało w komputerze=Javę mam.

Poprawiłem stronę z rezerwacją jednostek i nie powinien już się ten komunikat pojawiać - mało tego, myślę że będzie teraz wygodniej :)

markusz63 napisał(a):
Mam pytanie dotyczy USC Książ czy skany z lat 1878 do 1884 będą dostępne. Interesuje mnie szczególnie Zaborowo i Mchy.

Niestety nie posiadam takich informacji. Póki co z tych lat dostępny jest jedynie skorowidz.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2011, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Przejrzyście i szybciej! :o
Naprawdę wygodnie :D

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2011, 21:53 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Udostępniłem w BASI możliwość samodzielnego zakładania kont użytkownika. Oprócz możliwości indeksowania, własne konto pozwala także na wycinanie wybranych wpisów oraz już niedługo na dodawanie komentarzy. Do obsługi tych funkcji, pojawiły się w wynikach wyszukiwania przy każdym wpisie, dwie nowe ikonki. Wycięte wpisy można przeglądać w profilu użytkownika.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2011, 19:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
skała napisał(a):
własne konto pozwala także na wycinanie wybranych wpisów oraz już niedługo na dodawanie komentarzy.
Piotr


Piotrku, REWELACJA!!! To ekstra ułatwienie -w prosty sposób mamy osobistą bazę danych .Tym sposobem nie przeoczymy żadnego wpisu związanego z interesującymi nas nazwiskami. Już teraz tych wpisów jest dużo, a będzie więcej w przyszłości i trudno byłoby spamiętać, co już sprawdzaliśmy odnośnie konkretnego nazwiska. Jestem zachwycona. Schowek jest bardzo cenny.Szczere GRATULACJE i PODZIĘKOWANIA.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2011, 13:15 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
W ostatnim czasie do "klubu dziesięciu tysięcy" indeksujących w projekcie BASIA dołączyli:
Dzięki Eugeniuszowi mamy w bazie kilkadziesiąt roczników z parafii Brody oraz XVIII wieczne chrzty ze Śremu. Radosław natomiast opracował wiele roczników z Czerwonej Wsi oraz Ceradza Kościelnego.
Składam Wam serdeczne gratulacje i podziękowania za wytrwałą pracę.

Dziękuję także pozostałym osobom, które współpracują z projektem i nieustannie powiększają zawartość bazy.

W samej wyszukiwarce BASIA dodałem ostatnio kilka usprawnień. Pojawił się już stosunkowo prosty system komentarzy oraz rozbudowałem możliwości wyszukiwania rozszerzonego. Do parametrów dodałem wybór płci oraz procent podobieństwa nazwiska.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2011, 01:51 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Ostatnie zmiany w systemie BASIA:
- w przypadku chrztów/narodzin oraz zgonów dzieci, szukając w połączeniu z imieniem, domyślnie wyszukuje także po nazwisku ojca lub matki (jeśli pierwszego brak),
- wyszukiwanie proste pozwala na wpisanie imienia i nazwiska poszukiwanej osoby.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2011, 22:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Na liście zasobów Kostrzyn wymieniony jest dwukrotnie, raz z błędnym przypisaniem powiatu...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2011, 23:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Czy jest jakaś nadzieja na poprawienie błędu przy ściąganiu plików z serwera? Cały czas, pomimo reinstalacji i zainstalowania ASI na innym komputerze, nie mogę nic pobrać... :(

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2011, 00:26 
Offline

Dołączył(a): 26 cze 2011, 11:38
Posty: 41
Unhandled Exception
An unhandled exception was thrown by the application

co zrobić, tylko skan chciałam otworzyć...

_________________
Szukam nazwisk Hoffa/Hofa/,Wiatr,Król,Boinska z okolic Kórnik,Borówiec,Srem,Poznań,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2011, 00:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2008, 15:01
Posty: 39
Lokalizacja: Września
Od wczoraj od ok godz15 mają chyba jakiś problem bo nie można otworzyć stron.

_________________
Przemo

Poszukiwani Zdrojewscy-Bojanice,Modliszewo, Karniszewo,Sokolniki
Radlowie- Wola Łagiewnicka, Wiekowo
„Pamięć jest tą siłą, która tworzy tożsamość istnień ludzkich".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL