Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 maja 2024, 06:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 lis 2007, 11:15 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Na przyszły rok mamy dotychczas propozycję wycieczki do Wolsztyna. Znalazłem ciekawy link z "gotowymi" wycieczkami PTTK. Można z tego skorzystać w tym sensie, żeby znaleźć interesujące miejsca i samemu zorganizować wycieczkę.

http://www.bort.pl/index.php/a/2/lan/pl/b/7

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lis 2007, 12:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1414
Lokalizacja: Poznań
Muszę powiedzieć, że w większości opisywanych miejsc byłam. Wszystkie są piękne, niezwykle urokliwe, każde jest inne i naprawdę warto pojechać.

Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lis 2007, 13:07 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Dla Wolsztyna rezerwuje miesiąc maj - najładniej Wolsztyn wtedy wygląda.
Napewno jednak nie w okresie jak jest parada parowozów gdyż wtedy jest za duży tłok.
Pozdrawiam Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: wycieczki
PostNapisane: 08 lis 2007, 14:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam.
Na stronie którą Maciej pokazał jest w dziale wycieczek po Wielkopolsce ,wycieczka na moje tereny.Strzelce Krajeńskie, Ogardy ,Mierzęcin ,Dobiegniew.
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lis 2007, 15:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:12
Posty: 246
Lokalizacja: Wójcin nad jeziorem Wójcińskim
A co myślicie o obejrzeniu lokomobili parowych i innych urządzeń gospodarczych w muzeum w Szreniawie.
Prawie każdy majątek takie lokomobile miał u siebie. A Alfred Mycielski zastosował je w swoim majątku w Zimnowodzie jako jeden z pierwszych. Kupił je od jakiegoś Niemca w Podzamku Golubskim i wraz z maszynami przejął mechanika do ich obsługi, czyli prywatnie mojego dziadka, określanego potem w aktach USC jako "Dampfplügführer".

Link do muzeum http://www.muzeum-szreniawa.pl/


Pozdrawiam

Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lis 2007, 15:19 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Muzeum w Szreniawie - jak najbardziej, ale najlepiej podczas jakiegoś festynu. W tym roku było "dawne wesele wiejskie", ale niestety nie mogłem być. Oczywiście festyny są organizowane dosyć często i latem praktycznie co 2 tygodnie coś się dzieje. Można spróbować tradycyjnego chleba prosto z pieca (ze smalcem i ogóreczkiem albo z gzikiem), lub skosztować jakiegoś innego specjału (kiedyś np. był pan od miodów pitnych, a drugi sam warzył piwo) - dla każdego coś miłego. A przy okazji można zobaczyć muzeum.

W tym roku mi się nie udało, ale w przyszłym można zahaczyć o muzeum i festyn w czasie którejś z wycieczek.

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Witam!
PostNapisane: 08 lis 2007, 16:38 
Offline

Dołączył(a): 09 wrz 2007, 11:11
Posty: 213
Lokalizacja: Poznań
Imprezy w Szreniawie w roku 2008 są już zaplanowane http://www.muzeum-szreniawa.pl/files/do ... wystaw.pdf Moja propozycja: Litwini lub wesele. Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że na festyny przyjeżdża mnóstwo ludzi.
Pozdrawiam
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08 lis 2007, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Mysle, ze Szreniawa to bardzo dobry pomysl. A liczba zwiedzajacych bym sie nie przejmowala. Mozna zwrocic sie do Dyrekcji z prosba o udostepnienie na1-2 godz. (najlepiej bezplatnie) jakiejs malej salki do rozmowy.

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2008, 08:47 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
To co, dokąd jedziemy następnym razem? Teraz przerwa wakacyjna, ale we wrześniu startujemy?
Czekam na propozycje...

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2008, 09:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1414
Lokalizacja: Poznań
We wrześniu to chyba trzeba będzie zwołać jakieś KO, które zajmie się październikową imprezą :)

A.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2008, 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 10:34
Posty: 223
Lokalizacja: Górny Śląsk
Witam.
Mam propozycję co do rocznicowego spotkania WTG. Weekend przed Wszystkimi Świętymi , to w przypadku posiadania grobów bliskich w różnych miejscowościach, czas ich odwiedzania.
Może więc zrobić spotkanie o tydzień wcześniej?
Pozdrawiam. Ina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2008, 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 495
Lokalizacja: Poznań
Jestem za Asiu i Maćku, tylko mam jedną prośbę - po 11 września
Kasia

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 16:26 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Hej,

Jako że długie zimowe miesiące oraz długie wieczory sprzyjają snuciu planów i przemyśleniom, to chciałbym odświeżyć temat dotyczący przyszłych wycieczek. Ze swojej strony mam dwa pomysły. Jeden to wycieczka do Opatówka i Kalisza. W Opatówku mieszka i pracuje pani Jadwiga, która doskonale zna lokalną historię, a dodatkowo pasjonuje się genealogią i z pewnością mogłaby nam pomóc zorganizować to spotkanie. Pani Jadwiga odwiedziła nasze Spotkanie Rocznicowe, więc pewnie niektórzy z Was mieli okazję ją poznać. Jeśli chodzi o Kalisz, to z pewnością pomoże Kuba Wojtczak.

Druga propozycja, właściwie nie moja, związana jest z Koźminem. Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, w naszym WTG istnieje silna sekcja koźmińska, do której w pewien sposób sam należę (istnieje także pewna teoria związana z genealogią i Koźminem, ale o tym innym razem :)), stąd też pomysł spotkania. Tutaj, mam nadzieję, w organizacji pomoże Iza oraz Ania, która zapisała się niedawno do naszego Towarzystwa, a którą to mieliście okazję widzieć w akcji w czasie prezentacji o poszukiwanu grobu Kopernika.

Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje, niech pisze. Czasu mamy sporo, myślę, że przynajmniej 3-4 wycieczki uda się zrobić.

Pozdrawiam
Maciej

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Witam

Sprowokowany postem Macieja spieszę donieść, w imieniu swoim a także Alicji ("alamoon"), że już jakiś czas temu postanowiliśmy jedno ze spotkań WTG zorganizować w Pobiedziskach. Alicja miała w tej gminie przodków a ja tu mieszkam.
W programie chcielibyśmy umieścić zwiedzenie miasta, spotkanie z miejscowym regionalistą a także spacer po parku krajobrazowym Promno. Na koniec zapraszamy (zaproszenie jest również w imieniu mojej żony) do Starej Górki na kawę, z ewentualnym ogniskiem i kiełbaskami. Do tego wszystkiego przydała by się niezła pogoda a więc, myślę, powinniśmy poczekać z tym do wiosny.

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2007, 11:03
Posty: 201
Lokalizacja: Zwierzyn k/ Strzelc Kraj.
Witam.
Mam propozycje wycieczki na rok 2011. W tym też roku odbędą się obchody 750-lecia
miejscowości Kamionna.W chwili obecnej na stronie :
http://www.kamionna.pl/
"Ogłaszamy konkursy na:
- pokoleniowa sagę rodzinną , oparta na losach członków rodziny, którzy brali udział w wydzrzeniach historycznych,

- album rodzinny przedstawiający świat w starej fotografii,

- drzewo genealogiczne rodziny udokumentowane źródłami,

- prezentację multimedialną pt."Moi przodkowie",

- inne pomysłowe formy przedstawienia historii rodu,

- wiersze o Kamionnie,

- najpiękniejszą roślinę, ogród, balkon.

Najciekawsze prace zostaną opublikowane w czasie obchodów 750-lecia Kamionny w 2011r."
Pozdrawiam Ewa

_________________
Tatarzynska Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 23:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1414
Lokalizacja: Poznań
Ach, żeby już ta wiosna przyszła .... :)
Jak sobie patrzę na zdjęcia z Czerniejewa, na tę kłującą w oczy zieleń pałacowego parku to aż tęsknię za tym ciepłem i słońcem. A tu zima dopiero przed nami :(

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2008, 11:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Jeszcze nie byłam z Wami na żadnej wycieczce i kiedy patrzę na zdjęcia z poprzednich wypadów, to też mi się chce i to baaardzo!
Dołączam swój głos do propozycji wyjazdu do Koźmina. Wstyd powiedzieć, ale jeszcze tam nie dotarłam :oops: A w grupie i z kimś, kto ma coś ciekawego do opowiedzenia to sama przyjemność.
Już się rozmarzyłam...

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2008, 22:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Witam :D
Dopiero przeczytałem post Maćka...aż wstyd! No mam wielką nadzieję że WTG zawita do najstarszego miasta w Polsce :D Naprawdę zapraszamy! A jak dojdzie co do czego to z Panią Jadwigą na pewno coś zorganizujemy :) Zresztą, z Maćkiem już rozmawiałem na ten temat :wink:
W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na odwiedziny "kolegów po fachu" :lol:

Pozdrawiam!
Kuba :D

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2008, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Kubo, z radością zawitamy do Kalisza!

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2008, 00:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!
Choć nie jestem jeszcze członkiem WTG (lada chwila wysyłam swoje zgłoszenie), to dołączę się do dyskusji. Sam mieszkam w okolicach Pobiedzisk i tak jak Pan Andrzej uważam, że to naprawdę ciekawe miejsca. Same Pobiedziska ze swoim gotyckim kościołem, przepięknym rynkiem i starą zabudową robią wrażenie, a co dopiero ich okolice, mam na myśli głównie Park Krajobrazowy Promno czy zapierający dech w piersiach pejzaż nad jeziorem Górskim koło Starej Górki. W razie czego piszę się do oprowadzania po tych miejscach;)
Kolejna propozycja, o której rozmawiałem już z Maciejem, nota bene moim dalekim kuzynem, to Kostrzyn. Samo miasteczko jest też ciekawe, w dodatku mamy dobre kontakty z miejscowym regionalistą, skarbnicą wiedzy, panem Matyskiem, który pewnie oprowadziłby nas po mieście i przedstawił imponującą izbę muzealną, przeniesioną niedawno do biblioteki miejskiej. W dodatku naokoło Kostrzyna znajduje się dużo pałaców (Iwno, Gułtowy itd.) i drewnianych kościółków (Siekierki, Czerlejno), więc byłoby co zwiedzać.
Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2008, 22:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Pomysł drugiego Kuby jest również znakomity i godny uwzględnienia we wiosennych planach naszego Towarzystwa. Tak naprawdę to mogą być dwa odrębne spotkania: Kostrzyn i Pobiedziska z najbliższą okolicą.
Popieram z całego serca.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2008, 23:10 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Jurku,
jak najbardziej 2 odrębne spotkania! I tu, i tu jest wiele do zobaczenia.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2008, 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Pamiętamy oczywiście o propozycji i zaproszeniu Andrzeja i Jego Żony ze Starej Górki :P
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2008, 09:12 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Mamy zatem:

1. Pobiedziska i Stara Górka (+kawa u Andrzeja)
2. Kostrzyn i okolice (np. Czerlejno i Iwno)
3. Kalisz i Opatówek
4. Koźmin

niekoniecznie w tej kolejności.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2008, 09:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 10:34
Posty: 223
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zawsze w trzeci weekend majowy odbywa się w Kostrzynie regionalne święto - Kurdesz Kasztelański. Rozpoczyna się zwykle korowodem przebierańców, na czele którego jedzie legendarny rycerz Kostro. Burmistrz przekazuje mu klucze do miasta i inauguruje zabawę. Biesiada, koncerty i rozgrywki sportowe trwają trzy dni.
Pozdrawiam. Ina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 22:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Witajcie! :)
Ponawiam propozycję wyjazdu do Kalisza i Opatówka. Zainspirowany działaniem Ani i Maćka w Koźminie, postanowiłem działać :D Ale żeby zacząć, muszę wiedzieć czy jesteście chętni na przyjazd do najstarszego miasta w Polsce :)
Jakby co, sprawy organizacyjne biorę na siebie :)

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2009, 22:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Kubo, wczoraj przy stole podczas obiadu pojawił się temat wycieczki do Kalisza. Na pewno będą chętni, ale trzeba by uzgodnić choć przybliżony termin. Basia chce, żeby było już ciepło ;) a w czerwcu jest zaplanowane walne zebranie. Z tego co pamiętam Prezesowi Wojtkowi nie pasuje kwiecień, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL