Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 lut 2020, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Witam,
mam przyjemność zaprosić szanownych, dotychczasowych uczestników naszych comiesięcznych (zwykle, choć nie zawsze) spotkań a także tych, którzy dopiero do nas dołączą, na spotkanie lutowe, które połączone będzie z niebywałą atrakcją. W ostatnią sobotę miesiąca, 29 lutego (mamy szczęście, że to rok przestępny, bo w przeciwnym razie spotkanie nie mogło by się odbyć :) ) "zaliczymy" dwie sprawy na raz:
1. W asyście Pana Jacka z muzeum Poznańskiego Czerwca 56 zwiedzimy schron przeciwatomowy z okresu zimnej wojny zbudowany specjalnie dla władz Miasta Poznania. Schron jest zachowany w stanie praktycznie nienaruszonym. Zwiedzenie schronu nie jest rzeczą prostą; dostępny jest tylko przez kilka godzin w miesiącu i to bez przewodnika a więc wykorzystajmy okazję i stawmy się licznie w ordynku.
2. Następnie zwiedzamy Poznańską Palmiarnię. Ja wiem, sporo z Was powie "ja już tam byłem" ale tych , którzy mieli przyjemność zwiedzić Palmiarnię ze specjalistą-przewodnikiem, pewnie już jest niewielu.
Po tym wszystkim proponujemy oczywiście wspólny obiad.
Myślę, że dzień 29 lutego zapowiada się ciekawie. Szczegóły za kilka dni.

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2020, 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Witam,
uprzejmie przypominam o naszym sobotnim spotkaniu. Zaczynamy w Krzyżownikach (była podpoznańska wieś, jej początki sięgają XIV w., dzisiaj osiedle w północo-zachodniej części miasta). Spotykamy się przed schronem przeciwatomowym, adres: ul. Słupska 62, godz. 10.00, dojazd indywidualny. Po zwiedzeniu schronu ruszamy kawalkadą samochodów pod poznańską Palmiarnię. Tam jesteśmy umówieni z przewodnikiem na godz. 12.00. Zwiedzanie Palmiarni zajmie nam 1 do 1,5 godz. Potem zamierzamy zjeść wspólny obiad, albo przynajmniej spotkać się na kawie. I tu jest problem, który możemy rozwiązać tylko znając ilość osób. Stąd konieczność wpisania się na spotkanie poprzez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLekfQZa4sAb5U6qlpTwdoWbTC_bnaTiZAdSntVoFtM8GXcQ/viewform

Pierwotnie nie chciałem tego robić, ale okazuje się, że w kwestii gastronomicznej jest to konieczne.
Klikając poniżej uzyskamy dostęp do arkusza z listą zapisanych uczestników:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13m3yw_A8bq6FM2ekZWvDshRSDRxeRdUcELfYjZ1jvMU/edit?usp=sharing

A teraz o kosztach. Zwiedzanie Palmiarni (bilety wstępu, przewodnik) funduje WTG, natomiast za wejście do schronu płacimy indywidualnie:
bilet normalny - 10,- zł
bilet ulgowy (seniorzy, dzieci) - 5,- zł
opłata przewodnicka - 5,- zł/os
konsumpcja, to oczywiście koszty indywidualne.

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lut 2020, 00:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Pogodę załatwiłam, ale nie mogę być z Wami. Bardzo proszę o relację z wycieczki do naszego Rocznika. Z góry dziękuję :D :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2020, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Serdecznie dziękujemy Andrzejowi za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.
Muzeum - schron przeniosło nas w czasy naszego dzieciństwa, telefony, centrale telefoniczne, meble, łóżka szpitalne itd.
W palmiarni też byłam ostatnio jako uczennica podstawówki.
Wspaniała podróż w czasie.
Dziękujemy za miłe towarzystwo.

Basiu, na następny raz postulujemy za mniejszym powiewem wiatru.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL