Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 02 mar 2010, 15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2009, 09:30
Posty: 14
Lokalizacja: Lublin
Witaj!
Jestem bardzo wdzięczny za pomoc. Bardzo dziękuję!! :D
Jak rozumiem miałaś dostęp do samego aktu małżeństwa.
Każda informacja jest istotna. Myślałem, że najpierw się pobrali, a potem wyjechali z Wielkopolski ale okazuje się, że było inaczej. Wyjechali rzeczywiście do Giełczwi (koło Wysokiego) wtedy w Guberni Lubelskiej - objęli tam majątek Kajetanów.
Tę emigrację łączyłem pierwotnie z jakimiś przykrymi konsekwencjami popowstaniowymi. Przynajmniej dwóch braci mojego pradziadka brało udział w Powstaniu Styczniowym, w tym jeden zginął. Potem jak odnalazłem w Projekcie Poznań informację o ślubie, to data kiedy się pobrali zmieniła moje zdanie, pomyślałem, że może szukali lepszego miejsca.
Teraz znowu myślę, że Ignacy chyba "musiał" wyjechać.
Teraz będę musiał zainteresować się tym Piotrowem.

Ślub pra-pradziadków Nawrockich też już odnalazłem i staram się o skan z AP w Poznaniu.
Rodzice Teofili wzięli ślub w 1824 roku w Gryżynie i sądzę, że tam (bądź w okolicy) się urodziła ok. 1827, po starszej siostrze Konstancji.

Pozdrawiam
Jerzy

_________________
Pozdrawiam Jerzy
_________________
Szukam w Wielkopolsce:
Szatkowscy - Czarnków, Sarbia
Kucharscy - Brodnica, Brześnica, Śrem, Poznań
Nawroccy - Głuchowo, Biezdrowo
Piątkowscy - Bonikowo, Kurowo
Krysztofowicz - Gryżyna, Wielkie Łęki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 02 mar 2010, 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2009, 09:30
Posty: 14
Lokalizacja: Lublin
Oops!
Oczywiście masz rację - to ja pokręciłem.
Władysława z domu Nawrocka powinna się rzeczywiście urodzić na terenie parafii Bonikowo i to ok. 1848.
Z informacji w Tekach Dworzaczka wynika, że w 1846 w tej parafii brała ślub starsza siostra jej matki Teofili z Piątkowskich - Konstancja.
Ojciec panny młodej, a dziadek Władysławy - Michał Piątkowski był wtedy pos. pobliskiego Kurowa.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Jerzy

_________________
Pozdrawiam Jerzy
_________________
Szukam w Wielkopolsce:
Szatkowscy - Czarnków, Sarbia
Kucharscy - Brodnica, Brześnica, Śrem, Poznań
Nawroccy - Głuchowo, Biezdrowo
Piątkowscy - Bonikowo, Kurowo
Krysztofowicz - Gryżyna, Wielkie Łęki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 09 mar 2010, 18:49 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Witaj Jerzy

Drobne, nieczytelne pismo
a wyczytałam
ślub 14.5.1829 Wróblewo
Jacobus Kucharski wd 35
Michalina Wargińska córka Augustini i Francis z (chyba) Dłużewskich ?panna 30 z Wróblewa

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 09 mar 2010, 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2009, 09:30
Posty: 14
Lokalizacja: Lublin
Witaj Alu

Dziękuję bardzo za uprzejmą przysługę i informacje (choć nie wnoszą może wiele do mojego puzla, bo nie ma imion rodziców Jakuba)

Niemniej jestem wdzięczny.

Pozdrawiam Jerzy

_________________
Pozdrawiam Jerzy
_________________
Szukam w Wielkopolsce:
Szatkowscy - Czarnków, Sarbia
Kucharscy - Brodnica, Brześnica, Śrem, Poznań
Nawroccy - Głuchowo, Biezdrowo
Piątkowscy - Bonikowo, Kurowo
Krysztofowicz - Gryżyna, Wielkie Łęki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 09 mar 2010, 19:30 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
No cóż
taką księża mieli zasadę, że przy ślubie wdowca nie spisywali rodziców.

Zobacz śl Wronki 1/1841
P. Dutkiewicz
Susanna Dezaurowa z d. Kucharska rodz. Thomas i Hedviga
to może być jego siostra

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 09 mar 2010, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Może nie tyle wdowca, co wtedy jak już nie zyli w momencie ślubu.
To tez jak by nie było jakaś informacja. :)
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 20 mar 2010, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2010, 20:35
Posty: 60
Lokalizacja: Lubasz
Witam jako nowy na stronach WTG.
Interesują mnie dzieje mojej rodziny KUBIAK.Z danych to wiem niewiele,pradziadek Franciszek Kubiak urodził się 3 lub 30 pazdziernika 1860 w Warszawie koło Wronek(dwa---trzy domy)tam był chyba folwark.Franciszek Kubiak był ceglarzem (produkcja cegieł).Z opowieści wiem,że pracował u hr. Kwileckiego.Warszawa to może parafia Wronki,ale z Biezdrowem kojarzę fakt,że pradziadek ofiarował cegłę na budowę kaplicy w Biezdrowskim kościele(a może ją tylko wykonał na polecenie hrabiego).
Franciszek ożenił się z Franciszką Ratajczak z Chrzypska Wielkiego lub z Mylina. Ze względu na zawód często chyba się przeprowadzali,pamiętam z opowiesci takie miejscowości jak Pakawie,Pożarowo,Wróblewo,póżniej Zmysłowo i Lubasz-Stajkowo(gdzie do dziś mieszkam i mam na podwórku ruiny pradziadka pieca do wypalania cegły).
Dzieci Franciszka i Franciszki to:Władysław,Agnieszka,Stanisława,Zofia,Aniela,Antoni i Regina.
Towszystko chyba co wiem o moim pradziadku,jeśli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
Włodek

_________________
poszukuję:Kubiak (Wronki,Biezdrowo),Korek,Uryzaj (Duszniki,Kleszczewo),
Kowalewski (Gulcz),Ratajczak (Mylin,Chrzypsko)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 09 sie 2010, 13:22 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Witam!
W poszukiwaniach moich przodków dotarłam do Biezdrowa koło Wronek i zrobłam kilka zdjęć z cmentarza przykościelnego jak i cmentarz obecnego.Może ktoś będzie zainteresowany.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a79d73e7908e413.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8482e4d66d09dea5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec845cf2a84203d4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b739a6eaf80fb3b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed4150b4e878de97.html

Pozdrawiam Hanka

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 21 gru 2013, 10:29 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
MagdaBilska napisał(a):
Witam :)
Jakie nazwiska Cię interesują z parafii Biezdrowo?? Ja też kiedyś zajmowałam sięą parafią. "Moi" to Rembarze, Mikułowie,
Może jesteśmy rodziną?
Pozdrawiam
Magda
http://www.bilscy.eu

Witam Pani Magdo, a właściwie i może : Witaj droga Kuzynko! :)
Wszakże jestem genealogiem amatorem, ale posiadam sporo zdjęć rodzinnych ojca.
Samą moją Prababcią była Anna Mikułowa.
Sporo by tu można rozmawiać.
Poznaj proszę moje drzewko genealogiczne, może coś jeszcze do niego wniesiesz? :)
Mam prywatnego zawodowego Genealoga, który już przekopał Małopolskę, czyli strony przodków mojej mamy i moich x dziadków w Gorzkowie i okolicach.
Ale numer! Tak czekałem na taki obrót spraw!.
Nawet śp. mój ojciec, byłby w szoku! :)
Działam już z Panem Krzysztofem od dwóch lat. Efekty ? Powiązanie rodzinne lub przyjacielskie z Ks. Gen. Aleksandrem Imeretyńskim, Pułaskimi. Oraz odnogami Rodzin Bojkowskich, Rogackich, i Biernackich starych Rodzin Herbowych.
Z tego co już wiem od Pana B.Welki, to moje korzenie idą od Von Sydow ? Ciekawe. Ponoć jest już drzewko moich, a właściwie Naszych krewnych. :)
Czekam na pilny z Tobą kontakt na : akwatystyka@gmail.com

Pozdrawiam Cię serdecznie a przede wszystkim świątecznie i życzę Wszystkiego Dobrego Na te święta Bożego Narodzenia oraz Nowego 2014 Roku!

Kuzyn Leszek ze Szczecina.
Ps.
Do niedawna, a wiem to od Kuzynki Krysi z Wielenia Babcia Mikułowa jeszcze żyła a ponoć ma 99 lat! Czy to prawda ??
Chętnie bym Ją poznał. :)
A pozatym przywiózł bym zdjęcia stare mojego ojca, które są w albumie rodzinnym, ale kto jest kto, mogła by właśnie wiedzieć Babcia Mikułowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 21 gru 2013, 10:57 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam Ponownie.
Szukam Kontaktu z Panią Elżbietą Nowak, oraz z Panem Tomaszem Parolem.
Chodzi mi tu o dołożenie do mojego drzewka w Geni.com- istotnych i zarazem prawdziwych informacji na temat braci ojca.
A dokładnie kontakt również z moimi cioćmi i wujkami ze strony ojca brata czyli kuzynostwem stryjecznym.
Pozdrawiam świątecznie.
:)
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 21 gru 2013, 11:03 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
alamoon napisał(a):
Padła propozycja spotkania się "grupy biezdrowskiej" :D

Ja bardzo chętnie - tylko gdzie - Poznań czy np. Wronki ?


Pozdrawiam Alicja


Witam!
Jeśli takowe spotkania nadal się odbywają, to bym chętnie się przyłączył, ale już w Nowym 2014 Roku. :)
Tak Maj ?
Pozdrawiam świątecznie.
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 21 gru 2013, 11:17 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Lubliner napisał(a):
Witam i pozdrawiam Grupę Biezdrowską z odległego Lublina.

Na spotkanie się nie wybieram, choć może odwiedzę Biezdrowo w ramach jakiejś wakacyjnej tury.
Z Biezdrowem łączy mnie ślub moich pradziadków z roku 1867.
Ignacy Kucharski (25 l.) ożenił się z Władysławą Nawrocką (25 l.).
Po ślubie państwo młodzi opuścili Księstwo Poznańskie i udali się do Guberni Lubelskiej.
Ponieważ zwyczajowo ceremonia zaślubin odbywa się w parafii panny młodej, to zakładam, że Władysława Nawrocka mieszkała przed ślubem wraz z rodziną w Biezdrowie bądź bliskiej okolicy (na terenie parafii).

Gdyby kiedyś ktoś z Grupy natkął się kiedyś na to nazwisko, będę bardzo wdzięczny za informacje.
Rodzicami Władysławy Nawrockiej byli Józef Nawrocki (ur. 1815) i Teofila z d. Piątkowska (ur. 1827).

Z góry dziękuję

Witam Pana i Pozdrawiam! :)
Informuję jednocześnie , że kończę obecnie poszukiwania Rodzinne minn. Piątkowskich, Piątkoskich w Krasnystaw-Gorzków.
Notabene, moją praprababcią była Katarzyna z Piątkoskich, mama wujenki Marianny z Jaworskich po zamąż pójściu w roku 1881 już Puła(w)skiej. :)

Pozdrawiam świątecznie.
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 21 gru 2013, 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Do spotkania grupy biezdrowskiej jakoś nigdy nie doszło :( Z Mikułów była moja prapraprababka. Drzewko tej gałęzi do zobaczenia na stronie:
http://bilscy.eu/drzewo-7.html

Jeśli znajdziesz wspólne ogniwo to fajnie.
Pozdrawiam
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 22 gru 2013, 12:33 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
MagdaBilska napisał(a):
Do spotkania grupy biezdrowskiej jakoś nigdy nie doszło :( Z Mikułów była moja prapraprababka. Drzewko tej gałęzi do zobaczenia na stronie:
http://bilscy.eu/drzewo-7.html

Jeśli znajdziesz wspólne ogniwo to fajnie.
Pozdrawiam
Magda


Witaj Madziu.:)
Odkryję się. Jak mówiłem, że ponoć moje korzenie idą od von Sydow, to już się Tobie prawie odkryłem. :)
Moim ojcem był Józef Zydor, Mamą Maria Teresa z Jakrzewskich.
Dziadkami byli : Jan Zydor i Jadwiga ze Szwaków.
Pradziadkami byli : Paulus(Paweł) Zydor i Anna z Mikułów Zydor.
Doszedłem aż do braci Petrusa Zydora. Ale nie jestem pewien czy dobrze to połączyłem, czy np. Chrysostomus był bratem Petrusa? Hmm..
Wiem natomiast, że Babcia Mikułowa chyba do tej pory żyła, wiem to od Krysi Zydor, po mężu Banasiak.
Co Ty na to ?
Pozdrawiam serdecznie.
:)
Leszek
Ps.
Nie wiedzieć czemu, ojciec za wiele mi nie powiedział o Rodzinie jak żył.
Właśnie przeglądałem to drzewko, i nic nie zobaczyłem, oprócz jakichś linii znaków zapytania i kropek.
Mam prośbę, czy możesz zrobić dla mnie skan drzewka ?
Ja w zamian prześlę drzewko mojej rodziny od mamy strony, i trochę z ojca, ale ze strony ojca dopiero teraz bierzemy się z Panem Krzysztofem solidnie.
Ale jest jeden szkopół, czyli trzeba długo czekać na wiadomości i certyfikaty metryk z AP WLKP. Archidiecezjalnego Poznania.
I Pismo już Pan Krzysztof od Nich otrzymał. A więc na poważnie ruszamy z tym po Nowym 2014 Roku.
<Mój ardes mail : akwatystyka@gmail.com
Czekam Madziu na Twój odzew. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 26 mar 2014, 11:46 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
Witam
Szkoda że tak późno natrafiłem na te forum i na ten temat gdyż aktualnie potrzebuje informacji znajdujących się w tej parafii. :(

Czy znajdzie się jakaś osoba co planuje w najbliższym czasie przeglądać księgi urodzeń z tej parafii?
I zechciała pomóc zagubionej duszy.

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 29 mar 2014, 03:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:07
Posty: 111
Lokalizacja: Łowyń/Międzyrzecz
alamoon napisał(a):

1909 Kłodzisko - zgon Stanisław Gawroński 75 lat rodzice Wojciech i Zuzanna



Witam serdecznie,
Czy ktoś z Was ma te osoby w drzewie?
Stanisław Gawroński jest moim 3x pradziadkiem. Nazwisko rodowe jego matki to Gębska.

Pozdrawiam,
Gosia

_________________
Poszukuję informacji o Mateuszu Mniszku, który w 1808 roku, w parafii Lwówek ożenił się z Anną Zuzanną Kulak - to moi 4x pradziadkowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 12 wrz 2014, 17:54 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam ponownie Wszystkich!
Dawno mnie tu nie było. Ostatnio tworzę drzewko w relacjach do Rodu Pułaskich, z poszczególnych linii z moich rodzin.
Głównie tworzę to na Geni.com. Zarządzając tam, trafiłem na koligacje rodzinne Suffczyńskich oraz Sapiehów, i tak aż do Potockich, i Zamoyskich.
Każda Rodzina, poszczególni administratorzy, z owych Rodzin, tworzą spójne powiązania. Jest to piękne, a zarazem jest to ciekawa historia genealogiczna. :)

Ale co z tego, skoro jak na razie, nie posiadam nic o moich Wielkopolskich Przodkach z linii Zydor-Sydow.
Czy Ktoś z Państwa natrafił na te koligacje ??
Mój dziadek i babcia idą z miejscowości : Chojno.
Cóż, jak na razie mam nadal pełne ręce roboty przy odkrywaniu nowych osób w drzewie całej arystokracji Europy, rzekł bym tak dosłownie. :))
Pozdrawiam serdecznie.
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 10 lis 2014, 03:38 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam Wszystkich. :)
Obecnie rozgryzłem zagadkę pochodzenia nazwiska Sydow.
Mój 3 x pradziadek Josef Sydow(Zydor), tak się właśnie nazywał, z racji tego, że administracyjnie, Wieleń należał do Niemiec w latach 1750-1918.
Ot, i cała historia pochodzenia mojej linii Rodziny Sydow-Zydor.
Pozdrawiam serdecznie.
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 31 maja 2015, 17:52 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam Państwa. Poszukuję kontaktu z Panem Franciszkiem Riebandtem. Czy to jest ta sama rodzina co Rębarz ? Pozdrawiam serdecznie. Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 06 cze 2015, 20:12 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
Dzień dobry. Mam pytanie, czy ktoś z "forumowiczów" posiada obecnie dostęp do materiałów parafii Biezdrowo. Interesuje mnie wpis do księgi nr 50/1873 - ślub Chryzostoma Grupy i Marianny Kowalczyk.

Pozdrawiam, Wojciech.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 02 mar 2016, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam Państwa serdeczni! :) Mam nowe informacje, odnośnie moich kolejnych praprzodkow. :) Czyli Ojcem Josepha Sydow, byłS zymon Sydow, kowal z zawodu. Josepch był dwa razy zonaty, z pierwszą jego żona była Agnes, zaś drugą Marianna Biniak, później prawdopodobnie po śmierci Józefa w roku 1818, bo z akt wynika, ze byla jeszcze Kubisiową, oraz Panią Boch. :) z pierwszego małżeństwa mieli troje dzieci, zas z drugiego, również troje, w tym i mojego x 3 pradziadka Petrusa Sydow. Wiele ewoluowalo nazwisk przez te czasy. Czyli Sydo( Zydo- obecnie znalezione- kolejni już x 7 pradziadkowie, pon ich idą: Izydor, Sydor, Sydow, Zydow, Zydòr, Zydor.) Tak obecnie wyglądają analizy wedlug poszukiwan akt z Piłki, Drawska, i Wielenia. Tyle narazie odnośnie poszukiwan. :) Pozdrowienia. Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 27 kwi 2016, 13:36 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witam Państwa ponownie. :) Chciałem uściślić obecnie, że, faktycznie, Szymon Sydow, nie byl ojcem. Moimi 3 pradziadkiem był Josephi Sydow, kowal z Draska( Drawsko n Notecią), a jego ojcem, a właściwie rodzicami, byli Boguslaus Sydow, ròwnież kowal tyle że z Wielenia lata 1740, oraz jego małżonka, moja 4 x prababcia Marianna Dolnitz. Ślub brali we Wieleniu nad Notecią w roku 1752 r. Wiadomość, z akt z Archiwum w Poznaniu. Pozdrawiam serdecznie. Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 27 sty 2017, 22:35 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2013, 10:48
Posty: 42
Witaj Balbas. U mnie w akcie urodzenia 4 x prababci Marianny Dolnitz w roku 1724 we Wieleniu, występuje świadek, chrzestny ? Joannes Lembicz. Pozdrawiam serdecznie. Leszek Ps. Kontakt mailowy. : akwatystyka@ gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 05 gru 2019, 17:30 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2019, 18:55
Posty: 5
Witam,

Moja matka jest z Rembarzów. Jej dziadek Kazimierz Rembarz urodził się co prawda w Poznaniu ale jego Ojciec Martin (Marcin) Rembarz ur. 12.10.1844 pochodził z Chojna. Ojcem Martina był Mathias (czyli Maciej). Posiadam nawet notatkę z roku 1835 roku. Wynika z niej, że jeden z moich protoplastów Maciej Remabarz urodził się w Chojnie w roku 1796.02.01.

Ktoś może wie coś więcej?

Pozdrawiam
Jan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 05 gru 2019, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 21 lip 2019, 15:04
Posty: 217
Lokalizacja: Wielkopolska
Witaj JanPan
Ja w moim drzewu mam Rembaczów, którzy pochodzą z Zajączkowa (okolice Pniew).

_________________
Pozdrawiam Jarek.
Poszukuję
STRYSZOWSKI, WALKOWIAK, BILAN/BILON, REMBACZ, TONAK, RUCKI/RUDZKI, MAĆKOWIAK
Poszukuję Akt Zgonu osoby Jakub Stryszowski ok. 1939 z Poznania
Akta z Parafii w Podstolicach (Kraków) akt ur z 1895 i 1867 i 1870 Rzeszotary


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 05 gru 2019, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2019, 18:55
Posty: 5
jaras2019 napisał(a):
Witaj JanPan
Ja w moim drzewu mam Rembaczów, którzy pochodzą z Zajączkowa (okolice Pniew).


To chyba jednak nie Ci sami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 05 gru 2019, 20:22 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Czy żoną w/w Macieja Rębarza była Katarzyna Jarysz - śl. w 1836 a Maciej zmarł w 1873 w Chojnie - mieli chyba 4 dzieci ?

pozdrawiam Alicja


Ostatnio edytowano 27 gru 2019, 10:06 przez alamoon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 05 gru 2019, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2019, 18:55
Posty: 5
alamoon napisał(a):
Czy żoną w/w Macieja Rębarza była Katarzyna Jarysz - śl. w 1836 a Maciej zmarł w 1873 w Chojnie - mieli chyba 4 dzieci ?

pozdrawiam Alicja

Niestety nie wiem. W tych rodzinnych notatkach z XIX wieku rzadko, a właściwie wcale nie są wymieniane kobiety - niestety. Są może imiona czwórki tych dzieci?

Chyba wysłałaś mi coś w prywatnej wiadomości, ale nie mogę tego otworzyć. Proszę o wysłanie tego jeszcze raz na adres e-mail. To forum chyba niestety się "krzaczy".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 05 gru 2019, 22:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
JanPan napisał(a):
alamoon napisał(a):
Czy żoną w/w Macieja Rębarza była Katarzyna Jarysz - śl. w 1836 a Maciej zmarł w 1873 w Chojnie - mieli chyba 4 dzieci ?

pozdrawiam Alicja

Niestety nie wiem. W tych rodzinnych notatkach z XIX wieku rzadko, a właściwie wcale nie są wymieniane kobiety - niestety. Są może imiona czwórki tych dzieci?

Chyba wysłałaś mi coś w prywatnej wiadomości, ale nie mogę tego otworzyć. Proszę o wysłanie tego jeszcze raz na adres e-mail. To forum chyba niestety się "krzaczy".

Na tym forum nie "sypie" się koleżeństwa w sprawie korespondencji poprzez PV.
Poza tym, to nie czat internetowy.
Poprzez PV przesyłasz wiadomość tekstową ew. jakiś link, nic innego.

Podpisuj Swoje posty, to regulaminowy obowiązek, miło wiedzieć z kim dyskutujesz czy wymieniasz poglądy. :)

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 07 gru 2019, 09:33 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Witaj jaras2019
Jak szukasz Rembarzy musisz sprawdzać też nazwisko Rębarz i Rembacz. Przez setki lat zapisywani byli przez księży i w początkach USC w różny sposób nawet w ramach jednej parafii. Pisali jak słyszeli. Stąd tyle podobnych nazwisk a pochodzą od wspólnego przodka.
Najstarszy zapis jaki znalazłam (1741) to Adam Rąmbarz i Anna w Chojnie. Chojno nadal znajduje się w puszczy więc to zapewne zawód Adama - rąbarz/drwal. Zawody po łacinie pisali z dużej litery więc biedak dostał w końcu nazwisko podobnie jak i inni. Zapewne przez śluby i poszukiwanie pracy występują w pierwszych latach w jednej parafii a później w innych w najbliższej okolicy dlatego przodkowie mogą być (i tam występują) w parafiach Pniewy Sieraków Chrzypsko W. Wronki Biezdrowo Chojno Poznań i inne.

pozdrawiam AlaM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 07 gru 2019, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2019, 18:55
Posty: 5
Dzień dobry,

Dzięki uprzejmości Pani Alicji dowiedziałem się dużo na temat jednej z odnóg mojej rodziny. Zaczyna się od Antoniego ur w 1747 r.

Synem Antoniego był Maciej ur 1796 zmarł 1874. Synem Macieja był Marcin.

A synem z tego związku był mój pradziad Kazimierz Rembarz ożeniony z Pelagią Szczepską z Rudek.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Pani Alicji
Jan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 09 gru 2019, 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2015, 21:32
Posty: 83
Witam-czy w tych aktach pojawiło się nazwisko JAMBOR-to moja rodzina z tych okolic.
Pozdrawiam Dariusz Kołodziejczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 12 gru 2019, 12:05 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
dotyczy Rembarzy/Rembaczy
myślałam, że po kilku latach buszowania po archiwach nic mnie nie zaskoczy ale właśnie znalazłam niemiecki zapis na karcie meldunkowej Kazimierz Rembatz
nie znajdzie się go przy wpisaniu jak wyżej/rz,cz

pozdrawiam AlaM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 27 gru 2019, 10:04 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Może w 2020 będę coś sprawdzać w mikrofilmach parafii Biezdrowo to mogę przy okazji coś wypatrzeć dla kogoś kto potrzebuje pomocy

pozdrawiam AlaM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 20 gru 2020, 15:51 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witaj Alu,
jeżeli masz taką możliwość to poproszę o dane dot. ślubu 34/1872 Biezdrowo ;
Walenty Dziurleja i Antonina Śledzikówna
pozdrawiam.Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 20 gru 2020, 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Witaj Nelu

21-10-1872 r.
Walenty Dziurleja lat 26 kawaler z Chrzypska
Antonina Sledzikowna lat 20 z Wróblewa

świadkowie
Józef Sroka
Tomasz Pszczoła

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 22 gru 2020, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Dzień dobry Danusiu,
bardzo serdecznie dziękuję za tak szybką odpowiedź :D a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego co dobre dla Ciebie i Twojej Rodzinki. Pozdrawiam Nela.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 23 gru 2020, 00:19 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2011, 14:30
Posty: 26
DankaW, a masz może lata późniejsze i mogłabyś sprawdzić czy około 1902 roku nie ma ślubu Franciszka Spychały?

_________________
Pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 23 gru 2020, 09:44 
Offline

Dołączył(a): 30 gru 2014, 17:37
Posty: 21
Witam p Danko wysłałam do p maila na temat Dobrzycy dostała pani
przy okazji Zdrowych i Wesołych Świąt
Pozdrawiam Władysława


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 26 gru 2020, 20:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Władysława napisał(a):
Witam p Danko wysłałam do p maila na temat Dobrzycy dostała pani
przy okazji Zdrowych i Wesołych Świąt
Pozdrawiam Władysława

Sprawa załatwiona, wysłałam PV.

MaciekS napisał(a):
DankaW, a masz może lata późniejsze i mogłabyś sprawdzić czy około 1902 roku nie ma ślubu Franciszka Spychały?

Sprawdzone lata 1896-1906 - niestety nie ma takiego ślubu.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 27 gru 2020, 10:57 
Offline

Dołączył(a): 30 gru 2014, 17:37
Posty: 21
Pani Danko baaaaaaaadzo dziękuję
Pozdrawiam Władysława


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 27 gru 2020, 23:31 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2011, 14:30
Posty: 26
DankaW napisał(a):
Sprawdzone lata 1896-1906 - niestety nie ma takiego ślubu.

Wielkie dzięki.

_________________
Pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 15 mar 2021, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2021, 16:32
Posty: 2
Dzień dobry.
Nazywam się Łukasz Piasek. Szukając informacji na temat swoich przodków natrafiłem na forum WTG Gniazdo. Jako że moje poszukiwania dotyczą wsi Chojno w parafii Biezdrowo , pomyślałem że ktoś szanownych użytkowników może posiadać jakieś informacje na ich temat.

W dniu 23.01.1900 w Biezdrowie ślub brali moi prapradziadkowie Marcin Piasek i Agnieszka Fąferek. Rodzicami Marcina byli Wojciech Piasek oraz Jadwiga z d. Radzi. Niestety o Agnieszce Fąferek nie wiem nic poza przybliżonym rokiem urodzenia (1876).
Czy ktoś z Państwa ma może jakieś informacje na Jej temat, lub ma dostęp do ksiąg zaślubin z tamtego okresu?

Oprócz wyżej wymienionych, swoim drzewie mam takie nazwiska jak: Rembarz, Mikuła, Kaszkowiak, Radzi, Kajda, Szwak, Waloch, Modry, Szóstak, Kopka.

Pozdrawiam
Łukasz Piasek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 15 mar 2021, 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Agnieszka Fąferek ma wpisane w akcie ślubu że
rodzicami są Józef Fąferek i Małgorzata Mikuła to
niema jej urodzenia w parafii Biezdrowo musisz dotrzeć do jej aktu zgonu.

Wyniki z Poznań Projekt

Parafia katolicka Biezdrowo, wpis 29 / 1860

Stanislaus Rąbarz (36 lat)
Dodatkowe informacje: viduus
Margaretha Mikuła (26 lat)

Urząd Stanu Cywilnego Biezdrowo, wpis 12 / 1875

Joseph Fąferek (34 lat)
ojciec: Franz , matka: Marie Gawron
Margarethe Rembarz z domu Mikuła (39 lat) 100%
ojciec: Adalbert Mikuła , matka: Catharine Konieczna
Dodatkowe informacje: wdowa

Parafia katolicka Wronki, wpis 4 / 1838

Franciscus Fąferek (20 lat) 100%
ojciec: Blasius Fąferek , matka: Marianna
Marianna Gawroszanka (17 lat) 75%
ojciec: Casimirus Gawroszak , matka: Marianna

Parafia katolicka Biezdrowo, wpis 10 / 1824

Adalbertus Mikuła (36 lat) 100%
Dodatkowe informacje: viduus
Catharina Kuniecznionka (19 lat)
ojciec: Chrysostomus

Magdalena Bilska (e-mail: magdalenabilska@wp.pl):
Powinno być Konieczna.
Wojciech Mikuła był podwójnym wdowcem - po Franciszce Szwak i Reginie Terka
(28-08-2009) - http://bilscy.eu

Jacek Mikuła (e-mail: miszka163@wp.pl):
moi praprapradziadkowie
(25-09-2013)

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Ostatnio edytowano 15 mar 2021, 22:54 przez DankaW, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 15 mar 2021, 22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Jest urodzenie Agnieszki Fąferek
ur.18-04-1876 r. Chojno parafia Wronki
rodzice Józef Fąferek i Małgorzata Mikuła

_________________
Pozdrawiam Danka

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 16 mar 2021, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2021, 16:32
Posty: 2
Dobry wieczór.
Pani Danko, bardzo Pani dziękuję za wyczerpujące informacje, nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi. Dzięki tym danym uzupełniłem tą gałązkę swojego drzewa genealogicznego i przy okazji odkryłem coś bardzo dla mnie ciekawego. Otóż w moim drzewie znajdują się już Adalbertus Mikuła i Jego żona Katarzyna z d. Konieczna , są Oni moimi bezpośrednimi przodkami. Oprócz Małgorzaty mieli Oni także syna Pawła, którego wnuczka Bronisława Mikuła poślubiła mojego pradziadka Leona Piasek, który z kolei był wnukiem Małgorzaty. Wychodzi więc na to że moi pradziadkowie po mieczu byli kuzynostwem drugiego stopnia.

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Łukasz Piasek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 17 mar 2021, 21:29 
Offline

Dołączył(a): 21 lip 2019, 15:04
Posty: 217
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam.
Czy ktoś w rodzinie posiada nazwisko Piekarek z Biezdrowa.

_________________
Pozdrawiam Jarek.
Poszukuję
STRYSZOWSKI, WALKOWIAK, BILAN/BILON, REMBACZ, TONAK, RUCKI/RUDZKI, MAĆKOWIAK
Poszukuję Akt Zgonu osoby Jakub Stryszowski ok. 1939 z Poznania
Akta z Parafii w Podstolicach (Kraków) akt ur z 1895 i 1867 i 1870 Rzeszotary


Ostatnio edytowano 20 kwi 2021, 20:37 przez jaras2019, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 18 mar 2021, 04:58 
Offline

Dołączył(a): 15 maja 2014, 17:55
Posty: 34
Witam!

Moja rodzina, a konkretnie Czekalscy i Pawełczyńscy żyli w
Biezdrowie, Kwilczu, Zajączkowie, Wronkach, Pniewach.
Moi prapra Wojciech Czekalski i Nepomucena wzieli slub w Kwilczu
1853r. ale mój pradziad Franciszek Czekalski urodził sie w
Biezdrowie w 1865r. Będe wdzięczny za każdą informacje o mojej
rodzinie .... poniżej garśc informacji o datach i miejscach.

Nepomucena Kuchta urodziła się ok. 1830 a zmarła ???. Nepomucena
wyszła za Wojciecha Czekalskiego 30 paź, 1853 w Kwilcz gm.
Kwilcz. Wojciech urodził się ok. 1825 a zmarł ???.

Dzieci Nepomuceny Kuchta i Wojciecha Czekalskiego

1.Francisca Franciszka Czekalski urodziła się 24 sie,
1854 w Kwilcz gm. Kwilcz a zmarła ???.

2.Felix Feliks Czekalski urodził się ok. 1859 a zmarł ???;

slub Parafia katolicka Wronki, wpis 2 / 1885
Felix Czekalski (26 lat); ojciec:Adalbertus, matka:Nepomucena Kuchta;
Marianna Skrzypczak (21 lat); ojciec: Michael , matka: Marianna Rusinek;

3.Teodozja Theodosia Czekalski urodziła się 6 maj, 1862 w
Pierwoszewo gm Biezdrowo pow Szamotuły a zmarła Po 1931.

ślub Parafia katolicka Biezdrowo, wpis 16 / 1887
Chrysostomus Wieczorek (29 lat); ojciec:Paulus, matka:Regina
Theodosia Czekalska (24 lat); ojciec:Adalbertus, matka:Nepomucena

4.Franciszek Czekalski urodził się ok. 1865 w Biezdrowo
gm. Wronki a zmarł Około 1945 w Poznań.

moi pradziadkowie:
------
ślub Parafia katolicka Biezdrowo, wpis 16 / 1894
Franciscus Czekalski(29 lat); ojciec:Adalbertus, matka:Nepomucena
Constantia Pawełczyńska(24 lat); ojciec:Joannes, matka:Marianna
------

a poniżej ich rodzice:
------
ślub Parafia katolicka Kwilcz, wpis 13 / 1853
Adalbertus Czekalski (28 lat)
Nepomucena Kuchta (23 lat)

ślub Parafia katolicka Biezdrowo, wpis 22 / 1858
Joannes Pawełczyński (27 lat)
Dodatkowe informacje: viduus
Marianna Musielanka z domu Wieczorek (27 lat)
------

5.Stanisława Czekalski urodziła się Około 1869 a zmarła
25 lis, 1871 w Wartoslaw gm Wronki.

pozdrawiam i mam nadzieję na nowe informacje,

Arek_W


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 18 mar 2021, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
proponuję udać się do Archiwum Państwowego w Poznaniu, zamówić mikrofilm parafii Biezdrowo i przejrzeć akta a znajdziesz dużo potrzebnych wiadomości.

pozdrawiam A


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biezdrowo
PostNapisane: 18 mar 2021, 20:48 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Archiwum pomimo cowid dostępne
pozdrawiam A.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL